Wynajem aut Bari, Lotnisko – porównaj oferty wynajmu samochodów z Cartrawler Włochy

Rozważasz wynajem samochodu na Lotnisku Bari? Skorzystaj z wyszukiwarki ofert rent-a-car Cartrawler, aby porównać ceny w wielu wypożyczalniach partnerskich obsługujących ten port lotniczy.

Wynajem samochodów Bari, Lotnisko – znajdź najlepsze ceny i rezerwuj online

Wyszukiwarka umożliwia kompleksowe porównanie cen oraz warunków wynajmu w wiodących międzynarodowych wypożyczalniach samochodów Bari, w tym: Avis, Budget, Hertz, Sixt, Europcar, Enterprise Rent A Car oraz we włoskich wypożyczalniach Locauto Rent A Car, Sicily By Car, Optimo Rent, Autovia, Noleggiare, Optimorent, Ecovia, Sicily by Car, Italy Car Rentals czy Maggiore. Na czołowych pozycjach w uszeregowanej cenowo liście ofert rent-a-car Bari znajdą się często wypożyczalnie typu low-cost: Goldcar, Rhodium, Interrent, Keddy by Europcar, Leasys czy Firefly.

Fiat 500 kabriolet

Ikona włoskiej motoryzacji, Fiat 500, dostępny we flocie praktycznie wszystkich wypożyczalni samochodów na Lotnisku Bari; powyżej w ‘wakacyjnej’ wersji z otwieranym dachem.

Rezerwacja wykonana ze znacznym wyprzedzeniem pozwala często cieszyc się cenami wynajmu znacznie przystępniejszymi, niż w innych popularnych lokalizacjach wzdłuż włoskiego wybrzeża Adriatyku (w tym Pescara, Rimini i Brindisi).

Wynajem samochodów na Lotnisku Bari – flota rent-a-ca
Oferta klas i modeli samochodów do wynajęcia w Porcie Lotniczym Bari jest bardzo szeroka.

Z racji na turystyczny charakter regionu, najbardziej rozwinięty jest segment małych i niedrogich samochodów w tym klasy mini (znajdują się w niej auta takie jak Fiat 500, Fiat Panda, Citroen C1, Toyota Aygo i podobne) oraz klasy ekonomicznej (będzie to najczęściej Ford Fiesta, Renault Clio, Opel Corsa, VW Polo lub Lancia Ypsilon). 

Lancia Ypsilon, włoska propozycja w klasie ekonomicznej.

Na drugim krańcu skali ofert rent-a-car Bari, znajdują się duże samochodu rodzinny oraz minivany i minibusy. Zwłaszcza w tej drugiej grupie pojazdów o pojemności do 9 osób jest dość duży wybór. Do popularnych modeli zaliczają się tu Opel Vivaro, Ford Transit (osobowy), Fiat Ducato, Mercedes Vito i Renault Trafic. O ile w sezonie letnim pojazdy tego typu są dosyć drogie (koszt wynajmu minibusa często przekracza koszt wynajmu dwóch samochodów osobowych klasy średniej), poza sezonem, z racji na dużą podaż, minibusa w Bari wynająć można często w bardzo przystępnej cenie.

Lotnisko Bari – położenie, linie lotnicze i kierunki
Port lotniczy Bari – BRI, którego nazwa oficjalna dedykowana jest polskiemu papieżowi Karolowi Wojtyle (Aeroporto di Bari – Karol Wojtyła) obsługuje włoski region Apulia (po włosku Puglia) mieszczący się w obcasie ‘włoskiego buta’.

Bari na mapie Włoch

Bari na mapie Włoch.

Lotnisko położone jest w odległości około 8 km na północny zachód od centrum Bari. Lokalnie, port lotniczy określany jest również, jako Aeroporto di Bari Palese, od nazwy okolicy w której się mieści. 

Ryanair, Easyjet, Wizzair i Volotea to najpopularniejsze linie lotnicze w Bari. Oferują one szereg połączeń europejskich. Bezpośrednie loty z Polski do Bari znalazły się w ofercie Wizzair (z wylotami z Warszawy, Wrocławia i Krakowa), Ryanair (z Krakowa i Modlina). 

Lotnisko w Bari dosyć dobrze połączone jest również z innymi włoskimi miastami, w tym Rzymem, Mediolanem i Wenecją.

Bari – przemysł, targi i turystyka
Stolica regionu Apulia, Bari, jest ważnym centrum przemysłowym, lecz również akademickim we Włoszech – mieści się tu mianowicie funkcjonujący od 1925 roku uniwersytet.  

Region Apulia z lotu ptaka.

Ekonomię miasta i regionu napędzają przemysł spożywczy, włókienniczy, stalowy i naftowy. Dużą rolę odgrywa również port militarny, handlowy i pasażerski w Bari. Z dynamicznie działającym sektorem przemysłowym powiązane są również targi w Bari. Fiera del Levante, bo pod taką nazwą są znane, są jedną z najważniejszych imprez tego typu we Włoszech, przyciągając również gości i wystawców zza granicy. Zobacz aktualny program Targów Bari / Fiera del Levante.

Względnie nowym przemysłem jest w Bari turystyka. Miasto posiadające niebanalne dziedzictwo historyczne, inwestuje od jakiegoś już czasu w infrastruktury hotelowe, promocję turystyczną oraz zmianę często niezbyt atrakcyjnego industrialnego krajobrazu tak, aby uwydatnić walory i wydobyć pełen potencjał uprzywilejowanego położenia geograficznego na wybrzeżu Adriatyku.

Bari zainteresuje również być może amatorów włoskiej kuchni: szczególnie polecanym specjałem jest tu lokalna odmiana chleba focaccia oraz orecchiette, czyli pasta w kształcie muszelek.

Dowiedz się więcej na temat Apulii na oficjalnym portalu turystycznym regionu.Wynajem aut Bari, Lotnisko – porównaj oferty wynajmu samochodów z Cartrawler Włochy
Artykuły: Wynajem aut Bari, Lotnisko – porównaj oferty wynajmu samochodów z Cartrawler Włochy
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Saturday, March 26 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz