Wynajem samochodów Bruksela, Lotnisko Zaventem (BRU) – tani wynajem aut Belgia

Stolica Belgii, Bruksela, jest popularnym celem turystyki rekreacyjnej, biznesowej jak również służbowej dla dużej liczby polityków i europosłów regularnie odwiedzających parlament europejski i inne instytucje unijne posiadające tu swoje siedziby.

Znajdź tani wynajem samochodów Bruksela, Lotnisko Zaventem – porównaj oferty

Brukselę, lub Bruxelles po francusku, zamieszkuje około 1.1 miliona osób w ścisłych granicach miasta i nawet 1.8 miliona na terenie jej obszaru metropolitalnego.

BMW 3 Series
Luksusowe BMW 3 Series dostępne do wynajęcia w przystępnych cenach na Lotnisku Zaventem

Miasto obsługiwane jest przez dwa lotniska międzynarodowe: Zaventem (BRU) i Charleroi (CRL).

Wynajem samochodów Bruksela, Lotnisko Zaventem
Sektor usług rent-a-car na Lotnisku Bruksela oferuje zaskakująco szeroki wybór pojazdów do wynajęcia. Pochodzą one zarówno z powszechnie znanych wypożyczalni, jak Avis, Europcar, Sixt, Thrifty, Budget, Alamo, Enterprise Rent A Car i Hertz, operujących bezpośrednio na terenie lotniska, jak i z mniej znanych firm, które podstawiają samochody na lotnisko. To one właśnie oferują często, choć nie zawsze, najkorzystniejsze ceny.

Ford Fiesta
Ford Fiesta, popularna propozycja w klasie ekonomicznej.

Możliwe jest również wynajem samochodu low-cost na Lotnisku Zaventem w wypożyczalniach Interrent, Keddy i Flizzr.

Ile kosztuje wynajem samochodu w Brukseli?
Najprzystępniejsze ceny wynajmu aut w stolicy Belgii dostępne są właśnie na obydwu lotniskach Brukseli, ze względu na panującą tu dużą konkurencję.

Najtańsze oferty rent-a-car Bruksela dostępne są w klasie małych samochodów miejskich (klasa mini), które wynająć można zazwyczaj w cenie od około 400 pln z tydzień (poza sezonem letnim). W tym segmencie na Lotnisku Zaventem będą to zazwyczaj Fiat 500, Seat Mii, VW Up, Renault Twingo lub Ford Ka. 

Seat Mii
Seat Mii, tani samochodów do wynajęcia w Brukseli.

Osoby poszykujące nieco większego auta, nawet w sezonie letnim znajdą na Lotnisku Zaventem oferty wynajmu kompaktowego 5-drzwiowego VW Golfa w cenie od około 850 pln za tydzień.  W cenie tej zawarty jest już zazwyczaj nieograniczony przebieg. Ponadto, większość ofert wynajmu aut w Brukseli zezwala na podróże do innych krajów europejskich, w tym Polski. Centralne położenie Belgii w Europie sprawia, iż jest ona doskonałą bazą wypadową do podróży w regionie.

VW Golf
Poza sezonem, najtańsze oferty wynajmu Golfa na Lotnisku Bruksela dostępne są już od 500 pln.

Dużym zainteresowaniem na Lotnisku Zavantem cieszą się pojazdy segmentu premium, wynajmowane często przez osoby przybywające do Brukseli służbowo.

Ceny tygodniowego wynajmu Mercedesa Klasy C, Audi A4 lub BMW Serii 3 zaczynają się często już od około 1000 pln. W takiej cenie dostępne są często również te same aut w wersji kombi.

Osoby poszukujące większego niż standardowy pojazdu do wynajęcia, na przykład 7-osobowego vana, lub 9-osobowego minibusa również znajdą pośród ofert rent-a-car Bruksela-Zaventem kilka interesujących propozycji. Najtańsze minibusy, w tym Opel Vivaro czy Volkswagen T5 dostępne są często już od 1500 pln za tydzień wynajmu, z nieograniczonym przebiegiem i podstawowym pakietem ubezpieczeń wliczonym w cenę.

W klasie najtańszych i najmniejszych samochodów miejskich do wynajęcia w Brukseli, najczęściej spotykane są pojazdy typu VW Up, Toyota Aygo, Hyundai i10 oraz najmniejszy ze wszystkich Smart Fortwo. Ceny nie różnią się znacząco w stosunku do klasy ekonomicznej i, poza szczytem sezonu zaczynają od około 400 pln za tydzień.

Podróż po Europie samochodem wynajętym w Belgii
Jak już wspomnieliśmy, większość wypożyczalni działających na terenie Belgii zezwala na wyjazd wynajętym autem poza granice kraju. W każdym przypadku (i jeśli mamy to w planach oczywiście), przed dokonaniem rezerwacji należy się jednak upewnić iż jest to możliwe. Informacja na temat ujęta jest w Warunkach wynajmu/Regulaminie.

Podróż poza granice kraju w którym samochód został wynajęty zawsze należy zgłosić w wypożyczalni uprzednio, tak, aby możliwe było rozszerzenie ubezpieczenia. Liczyć należy się z faktem, iż wypożyczalnia nałoży opłatę dodatkową.

Udział własny w przypadku większości ofert waha się pomiędzy 800 a 1200 euro. Kwota taka zablokowana zostanie na karcie kredytowej kierowcy do momentu zwrotu pojazdu. Można uniknąć tej blokady wykupując ubezpieczenie dodatkowe, bezpośrednio w wypożyczalni.

Jeśli blokada sama w sobie nie jest problemem, warto jest rozważyć możliwość wykupienia ubezpieczenia firmy AXA Assistance dostępnego podczas procesu rezerwacji w systemie Cartrawler. Gwarantuje on o zwrot środków pobranych z blokady w przypadku szkody na znacznie korzystniejszych warunkach, niż w przypadku innych podobnych produktów.

Lotnisko Bruksela Zaventem (Brussels North)
Większe z lotnisk Brukseli, i jednocześnie największe w Belgii, nosi nazwę międzynarodową Brussels Airport – BRU lub, po flamandzku, Brussel Nationaal. Położenie na terenie gminy Zaventem sprawia, iż popularny jest w odniesieniu do niego toponim ‘Lotnisko Zaventem’.

Usytuowane w Regionie Flamandzkim w północnej Belgii, Lotnisko Zaventem położone jest około 10 km na północny-wschód od centrum miasta, tuż nieopodal obwodnicy Brukseli, która umożliwia szybkie połączenie z najważniejszymi autostradami Belgii. Wyświetl mapę lokalizacji Lotniska Bruksela - BRU.

Lotnisko obsługuje ponad 24 miliony pasażerów rocznie oferując ponad 230 połączeń 78 różnych przewoźników.

Humorystyczny film promocyjny Lotniska Bruksela Zaventem, poniżej, przybliży Ci ten port lotniczy (materiał powstał pzed kilku laty – część zawartych w nim informacji może być już nieaktualna):

Lotnisko Zaventem określane jest również czasem jako Lotnisko Brussels North (Bruksela Północna), nie należy jednak mylić tej nazwy z dworcem kolejowym Gare du Nord, po angielsku również funkcjonującym pod nazwą ‘Brussels North’.

Połączenia bezpośrednie z Polski na Lotnisko Zaventem znajdują się w ofercie Brussels Airlines, z Warszawy i Krakowa oraz LOT, z Warszawy.

Port Lotniczy Bruksela Charleroi
Drugie, znacząco mniejsze lotnisko Brukseli mieści się w znacznie większej odległości od centrum miasta, niemal 70 km na południe od stolicy Belgii, na obrzeżach miasteczka Charleroi, w francusko-języcznym regionie Walonia.

Na Lotnisku Charleroi – CRL dominują linie lotnicze low-cost oraz czarter w tym Ryanair, Wizzair i TUI.

Połączenia low-cost z Polski na Lotnisko Charleroi oferowane są przez Ryanair, z Krakowa, Wrocławia i Modlina oraz Wizzair, z Warszawy-Chopin.

Wynajem aut low-cost na Lotnisku Bruksela Charleroi – rezerwacja online

Wynajem samochodu w Brukseli – specyfika rynku
Bruksela jest specyficzną stolicą, z racji swojej funkcji logistycznej dla organów Unii Europejskiej. Co miesiąc 736 europosłów oraz innych pracowników instytucji unijnych przemieszcza się pomiędzy Brukselą, Strasburgiem, we Francji i pomiędzy krajami skąd pochodzą.

Tego rodzaju dynamika rynku sprawia, iż szeroko rozbudowana flota rent-a-car w Brukseli, nie zawsze jest w pełni wykorzystywana, a w związku z tym, często dostępna w konkurencyjnych cenach, nawet w przypadku klasy premium. Sytuacja ta dotyczy również innych usług turystycznych, w tym zakwaterowania hotelowego, które w ‘martwych’ momentach, jakimi są na przykład weekendy lub unijne sezony urlopowe, charakteryzuje się bardzo zachęcającymi cenami.

Znajdź wiele praktycznych porad i informacji na temat turystyki w Brukseli na Visit Brussels.Wynajem samochodów Bruksela, Lotnisko Zaventem (BRU) – tani wynajem aut Belgia
Artykuły: Wynajem samochodów Bruksela, Lotnisko Zaventem (BRU) – tani wynajem aut Belgia
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, December 20 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz