Wynajem samochodów Bruksela, Lotnisko Zaventem (BRU) – tani wynajem aut Belgia

Stolica Belgii, Bruksela, jest popularnym celem turystyki rekreacyjnej, biznesowej jak również służbowej, dla dużej liczby polityków i europosłów regularnie odwiedzających parlament europejski i inne instytucje unijne posiadające tu swoje siedziby.

Znajdź tani wynajem samochodów Bruksela, Lotnisko Zaventem – porównaj oferty

Brukselę, lub Bruxelles po francusku, zamieszkuje około 1.1 miliona osób w ścisłych granicach miasta i nawet 1.8 miliona na terenie jej obszaru metropolitalnego.

Opel Insignia

Opel Insignia – przestronne wnętrze i bagażnik w przystępnej cenie; we flocie między innymi Alamo i Enterprise Rent A Car Bruksela.

Miasto obsługiwane jest przez dwa lotniska międzynarodowe: Zaventem (BRU) i Charleroi (CRL). Znajdź, poniżej, informacje na temat wynajmu samochodów na Lotnisku Bruksela Zaventem.

Wynajem samochodów Bruksela, Lotnisko Zaventem
Usługi rent a car na głównym lotnisku Belgii oferowane są przez szereg powszechnie znanych wypożyczalni, w tym: Avis, Europcar, Sixt, Thrifty, Budget, Alamo, Enterprise Rent A Car i Hertz, operujących bezpośrednio na terenie lotniska. Mniejsze firmy sektora, nieposiadające biur bezpośrednio w terminalu, podstawiają samochody na lotniskowy parking.

Ford Fiesta

Ford Fiesta, popularna propozycja w klasie ekonomicznej.

Na Lotnisku Zaventem skorzystać można także z usług wypożyczalni low-cost, jak na przykład Interrent, Keddy i Flizzr.

Ile kosztuje wynajem samochodu w Brukseli?
Najprzystępniejsze ceny wynajmu aut w stolicy Belgii dostępne są właśnie na lotniskach, ze względu na panującą tu dużą konkurencję.

Najtańsze oferty rent-a-car Bruksela dostępne są w klasie małych samochodów miejskich (klasa mini), które wynająć można zazwyczaj w cenie od około 500 pln z tydzień (poza sezonem letnim). W tym segmencie na Lotnisku Zaventem będą to zazwyczaj Fiat 500, Opel Adam, VW Up, Renault Twingo lub Ford Ka. 

VW Up

VW Up, tani samochodów do wynajęcia w Brukseli.

Osoby poszukujące nieco większego auta, nawet w sezonie letnim znajdą na Lotnisku Zaventem oferty wynajmu kompaktowego 5-drzwiowego VW Golfa w cenie od około 700 pln za tydzień. 

W cenie wielu ofert rent a car Bruksela zawarty jest zazwyczaj nieograniczony przebieg. Część wypożyczalni samochodów w Belgii, stosuje jednak ograniczenia przebiegu. Limit jest zazwyczaj wysoki i w pełni wystarczy do jazdy miejskiej. Osoby planujące jednak podróże na długich trasach powinny ten fakt potwierdzić uprzednio w opisie oferty.

Ponadto, większość ofert wynajmu aut w Brukseli zezwala na podróże do innych krajów europejskich. Centralne położenie Belgii w Europie sprawia, iż jest ona doskonałą bazą wypadową do podróży w regionie.

VW Golf

VW Golf, jeden z najpopularniejszych modeli samchodu do wyajęcia w klasie kompaktowej.

Dużym zainteresowaniem na Lotnisku Zavantem cieszą się pojazdy segmentu premium, wynajmowane często przez osoby przybywające do Brukseli służbowo. Tutejsza flota rent a car obfituje w marki prestiżowe, jak na BMW, Audi, czy Mercedes.

W segmencie premium, najtańsze pojazdy, np. Mercedesa Klasy C, Audi A4 lub BMW Serii 3 zaczynają się często już od około 1000 pln. W takiej cenie dostępne są często również te same aut w wersji kombi.

Mercedes E Class

Mercedes E Class, oferowany w przystępnych cenach przez np. Sixt, lub Avis Zaventem.

Wynajem minibusa Bruksela
Osoby poszukujące większego niż standardowy pojazdu do wynajęcia, na przykład 7-osobowego vana, lub 9-osobowego minibusa również znajdą pośród ofert rent-a-car Bruksela-Zaventem kilka interesujących propozycji.

Najtańsze minibusy, w tym Opel Vivaro czy Volkswagen T5 dostępne są często już od 1700 pln za tydzień wynajmu, z nieograniczonym przebiegiem i podstawowym pakietem ubezpieczeń wliczonymi w cenę.

Podróż po Europie samochodem wynajętym w Belgii
Jak już wspomnieliśmy, większość wypożyczalni działających na terenie Belgii zezwala na wyjazd wynajętym autem poza granice kraju. W każdym przypadku (i jeśli mamy to w planach oczywiście), przed dokonaniem rezerwacji należy się jednak upewnić iż jest to możliwe. Informacja na temat ujęta jest w opisie oferty, z którym zapoznać się należy szczegółowo przed dokonaniem rezerwacji.

Podróż poza granice kraju w którym samochód został wynajęty zawsze należy zgłosić w wypożyczalni uprzednio, tak, aby możliwe było rozszerzenie ubezpieczenia. Liczyć należy się z faktem, iż wypożyczalnia nałoży opłatę dodatkową.

Udział własny w przypadku większości ofert waha się pomiędzy 800 a 1200 euro. Kwota taka zablokowana zostanie na karcie kredytowej kierowcy do momentu zwrotu pojazdu. Można uniknąć tej blokady wykupując ubezpieczenie dodatkowe, bezpośrednio w wypożyczalni.

Jeśli blokada sama w sobie nie jest problemem, warto jest rozważyć możliwość wykupienia ubezpieczenia firmy AXA Assistance dostępnego podczas procesu rezerwacji w systemie Cartrawler. Gwarantuje on o zwrot środków pobranych z blokady w przypadku szkody na znacznie korzystniejszych warunkach, niż w przypadku innych podobnych produktów.

Lotnisko Bruksela Zaventem (Brussels North) – podstawowe informacje
Większe z lotnisk Brukseli, i jednocześnie największe w Belgii, nosi nazwę międzynarodową Brussels Airport – BRU lub, po flamandzku, Brussel Nationaal. Położenie na terenie gminy Zaventem sprawia, iż popularny jest w odniesieniu do niego toponim ‘Lotnisko Zaventem’.

Usytuowane w Regionie Flamandzkim w północnej Belgii, Lotnisko Zaventem położone jest około 10 km na północny-wschód od centrum miasta, tuż nieopodal obwodnicy Brukseli, która umożliwia szybkie połączenie z najważniejszymi autostradami Belgii. Wyświetl mapę lokalizacji Lotniska Bruksela - BRU.

Lotnisko obsługuje ponad 24 miliony pasażerów rocznie oferując ponad 230 połączeń 78 różnych przewoźników.

Humorystyczny film promocyjny Lotniska Bruksela Zaventem, poniżej, przybliży Ci ten port lotniczy (materiał powstał sprzed kilku lat – część zawartych w nim informacji może być już nieaktualna):

Lotnisko Zaventem określane jest również czasem jako Lotnisko Brussels North (Bruksela Północna), nie należy jednak mylić tej nazwy z dworcem kolejowym Gare du Nord, po angielsku również funkcjonującym pod nazwą ‘Brussels North’.

Połączenia bezpośrednie z Polski na Lotnisko Zaventem znajdują się w ofercie Brussels Airlines i LOT, z Warszawy. Pomimo, iż to drugie lotnisko Brukseli, Charleroi, wyspecjalizowane jest w obsłudze połączeń low-cost, irlandzki przewoźnik Ryanair zdecydował się na wprowadzenie trasy Kraków – Bruksela-Zaventem.

Czytaj również:

Wynajem aut low-cost na Lotnisku Bruksela Charleroi – rezerwacja online

Wynajem samochodu w Brukseli – specyfika rynku
Bruksela jest specyficzną stolicą, z racji swojej funkcji logistycznej dla organów Unii Europejskiej. Co miesiąc 736 europosłów oraz innych pracowników instytucji unijnych przemieszcza się pomiędzy Brukselą, Strasburgiem, we Francji i pomiędzy krajami skąd pochodzą.

Tego rodzaju dynamika rynku sprawia, iż szeroko rozbudowana flota rent-a-car w Brukseli, nie zawsze jest w pełni wykorzystywana, a w związku z tym, często dostępna w konkurencyjnych cenach, nawet w przypadku klasy premium. Sytuacja ta dotyczy również innych usług turystycznych, w tym zakwaterowania hotelowego, które w ‘martwych’ momentach, jakimi są na przykład weekendy lub unijne sezony urlopowe, charakteryzuje się bardzo zachęcającymi cenami.

Znajdź wiele praktycznych porad i informacji na temat turystyki w Brukseli w serwisie Visit Brussels.Wynajem samochodów Bruksela, Lotnisko Zaventem (BRU) – tani wynajem aut Belgia
Artykuły: Wynajem samochodów Bruksela, Lotnisko Zaventem (BRU) – tani wynajem aut Belgia
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, June 09 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz