Wynajem aut Chania, Lotnisko – Kreta rent a car

Nie słabnie popularność Krety, jako destynacji turystycznej w basenie Morza Śródziemnego. Sprzyja temu duży wybór bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski, zwłaszcza tych, oferowanych przez przewoźników low-cost.

Wynajem samochodu na Krecie jest godnym polecenia rozwiązaniem dla osób, które chciałyby poznać tę fascynującą wyspę dokładniej i we własnym tempie.

Wynajem aut Chania, Lotnisko – znajdź najlepsze oferty online

Lotniska międzynarodowe obsługujące Kretę, z racji na dużą konkurencję  oferują zazwyczaj najkorzystniejsze oferty wynajmu aut.

Fiat 500

Fiat 500 – często najtańszy samochód do wynajęcia na Krecie (powyżej w wersji cabrio).

Znajdź praktyczne informacje na temat wynajmu samochodów na Lotnisku Chania - CHQ, położonym w zachodniej części Krety.

Lotnisko Chania  - wypożyczalnie samochodów
Turyści przybywający na Lotnisko Chania znajdą tu olbrzymi wybór usług rent a car. Bezpośrednio w terminalu usytuowane są biura znanych wypożyczalni Avis, Budget, Hertz, Payless i Sixt.

Opel Vivaro

Zwiedzaj Kretę minibusem; wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Chania oferują szeroki wybór pojazdów 9-osobowych, jak na przykład: Opel Vivaro (powyżej), Fiat Scudo, czy VW Transporter.

Odbiór i zwrot auta na lotnisku jest niewątpliwie dużym udogodnieniem, zwłaszcza dla osób podróżujących z dużą ilością bagażu, lub małymi dziećmi, wózkami dziecięcymi, etc. Często jednak, przystępne ceny wynajmu oferowane są przez wypożyczalnie, których biura położone są poza terenem lotniska, najczęściej w jego sąsiedztwie. Oferują one swoim klientom nieodpłatny transport autobusem (shuttle), pomiędzy terminalem a punktem odbioru auta. Do takich wypożyczalni na Lotnisku Chania zaliczają się: Alamo, Enterprise, Europcar, Firfely, Goldcar, Green Motion, National, Thrifty, Centauro i Auto Union.

Na lotnisku skorzystać można także z usług wypożyczalni Autocandia i Yours Car Rental których przedstawiciele oczekują na klientów w hali przylotów, aby zabrać ich do swoich biur.

Rezerwując wynajem aut na Lotnisku Chania poprzez wyszukiwarkę Cartrawler na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl masz możliwość uprzedniego sprawdzenia w opisie oferty w jaki sposób odbywa się odbiór pojazdu.

Tani wynajem aut Kreta – rezerwuj z wyprzedzeniem!
Z racji na silną sezonowość ruchu turystycznego na Krecie, ceny usług rent a car na Lotnisku Chania idą znacznie w górę w miesiącach od czerwca do sierpnia. Wszelkie rezerwacje na ten okres zaleca się wykonywać z jak największym wyprzedzeniem, aby zagwarantować zarówno dostępność , jak i przystępne ceny.

W szczycie sezonu, najtańsze samochody na Lotnisku Chania wynająć można już zazwyczaj od około PLN 1100 za tydzień, w klasie małych samochodów miejskich, jak Fiat 500, Suzuki Celerio, Toyota Aygo czy Hyundai i10. O ile mały samochód zapewni minimum warunków dla dwóch osób, podróżujących z niewielką ilością bagażu, nieco większe auta, zwłaszcza jeśli chodzi o pojemność bagażnika, okażą się zapewne nieco wygodniejszym rozwiązaniem, zwłaszcza, iż różnica w cenie jest nieznaczna.

VW Polo

VW Polo – 5-osobowy samochód do wynajęcia na Krecie w przystępnej cenie; we flocie m.in. Avis, National i Green Motion na Lotnisku Chania.

W sezonie przejściowym, czyli na przykład późną wiosną lub na początku jesieni, tego samego typu pojazdy wynająć można już od około PLN 600 za tydzień! Zimą, ceny spadają gwałtownie; najmniejszy samochód wynająć można już od około PLN 200 za tydzień. W sezonie zimowym jednak ruch na lotnisku Chania zamiera; dostępne są zazwyczaj jedynie połączenia do Aten i Salonik, co dla podróżnych z Polski oznacza podróż z przesiadką.

Wyszukiwarka Cartrawler prezentuje najkorzystniejsze oferty w szerokiej gamie klas, od najmniejszych pojazdów, poprzez samochody kombi, suvy, duże auta rodzinne, samochody 7 i 9 osobowe. Skorzystaj z funkcji filtra, aby ograniczyć wyniki wyszukiwania do ofert spełniających pożądane kryteria.

Lotnisko Chania – położenie, linie lotnicze, destynacje
Port lotniczy Chania położony jest na Półwyspie Akrotiri, około 14 km na wschód od centrum Chanii.

Chania – film promocyjny:

Podróżni, którzy nie decydują się na wynajem samochodu na lotnisku, mają do dyspozycji połączenia autobusowe do centrum Chanii, jak również do pobliskiego Rethymnonu, jak również powszechnie dostępne taksówki. Przejazd pomiędzy lotniskiem a centrum miasta zajmuje około 20 minut.

Ruch lotniczy na lotnisku Chania zdominowany jest przez połączenia sezonowe, z których znaczna ilość oferowana jest przez przewoźników czarterowych. Z Polski czartery na Lotnisko Chania oferowane są przez, między innymi, linie Enter Air, Smartwings Poland oraz Buzz, z wylotami z wielu polskich miast. Połączenia rejsowe na Lotnisko Chania, choć także dostępne jedynie w sezonie letnim, wykonuje LOT z Gdańska, Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia. W wersji low-cost znalazły się one w ofercie Ryanair z Gdańska, Krakowa, Wrocławia i Modlina oraz Wizzair, z Warszawy. 

Znajdź wiele przydatnych informacji na temat Krety na portalu Visit Greece.Wynajem aut Chania, Lotnisko – Kreta rent a car
Artykuły: Wynajem aut Chania, Lotnisko – Kreta rent a car
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, June 21 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz