Wynajem aut Edynburg, Lotnisko – porównaj oferty w Szkocji

Mający ‘Gdzie Szkocja spotyka się ze światem’ za slogan Międzynarodowy Port Lotniczy Edynburg – EDI jest największym lotniskiem Szkocji i piątym pod względem liczby obsługiwanych pasażerów w Wielkiej Brytanii.

Lotnisko Edynburg wynajem samochodów tanio – rezerwuj online

Port, z któego korzysta ponad 13 mln pasażerów rocznie, generuje ponad miliard funtów szterlingów dla szkockiej gospodarki.

Lotnisko łączy Edynburg z wieloma miastami w Europie, jak również, na trasach interkontynentalnych, w Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Na trasach krajowych, Port Lotniczy w Edynburgu oferuje regularne i częste połączenia z wszystkimi lotniskami Londynu, jak również z dużymi brytyjskimi metropoliami, w tym Bristolem, Manchesterem i Birmingham.

Ford Fiesta
Ford Fiesta – przystępny cenowo samochód do wynajęcia w klasie ekonomicznej; we flocie np. Easirent na Lotnisku Edynburg.

Lotnisko stale się rozwija, w znacznej mierze dzięki coraz silniejszej pozycji przewoźników low-cost: Ryanaira, Easyjet i Jet2.

Irlandzki przewoźnik jest szczególnie aktywny na Lotnisku Edynburg, które lokalnie znane jest również pod nazwą ‘Edinburgh Turnhouse Airport’, wywodzącą się od istniejącej tu w przeszłości bazy lotniczej RAF-u.

Tani wynajem aut Edynburg, Lotnisko – znajdź najlepsze ceny w wyszukiwarce Cartrawler
Biura wypożyczalni samochodów na Lotnisku Edynburg mieszczą się w centrum rent-a-car usytuowanym na odległość krótkiego spaceru od terminalu. Znaleźć tu można między innymi przedstawicielstwa Europcar, Budget, Enterprise Rent A Car, Sixt, Avis i National.

Rezerwując wynajem samochodu na Lotnisku Edynburg przez internet, napotkać można również oferty wynajmu pochodzące z wypożyczalni spoza lotniska, na przykład: Arnold Clark, Easirent, Goldcar czy Green Motion. Fakt iż nie muszą one ponosić wysokich kosztów wynajmu biura na lotnisku pozwala im często zaproponować ceny niższe, niż u konkurencji, zaś klientom zapewniają transport autobusem wahadłowym pomiędzy terminalem, a najbliższym oddziałem, często położonym w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska.

Renault Captur
Renault Captur, kompaktowy SUV, popularny w wypożyczalniach samochodów w Edynburgu.

Poza sezonem letnim, kiedy to najwięcej podróżnych, głównie turystów, korzysta z Lotniska Edynburg, najtańsze samochody do wynajęcia – najczęściej Fiat 500, Hyundai i10, lub podobne - są tu dostępne już od około 200-250 pln za tydzień. Nierzadko, poniżej 250 pln za tydzień wynająć można również auto w klasie ekonomicznej, na przykład Ford Fiesta, VW Polo, lub Ople Corsa.

Cartrawler umożliwia zestawienie cenowe ofert w szerokiej gamie klas, w tym również dużych samochodów o pojemności do 7 (minivan) i 9 osób (minibus). Ceny najtańszych vanów do wynajęcia, jak na przykład Renault Grand Scenic 2+5, lub Opel/Vauxhall Zafira zaczynają się od około 1000 pln za 7 dni wynajmu.

Renault Scenic
7-osobowy van do wynajęcia na Lotnisku Edynburg – często oferowany w tej klasie Renault Scenic.

Na szkockim lotnisku dużą popularnością cieszą się również samochody dostawcze, czyli white vans, jak na przykład Vauxhall Astra Combo, czy też o wiele większy Ford Transit.

Lotnisko Edynburg – usytuowanie i odległości
Główny port lotniczy Szkocji położony jest w odległości około 16 km na zachód od centrum Edynburga, w pobliżu ważnych tras umożliwiających dojazd do różnych rejonów Szkocji, w tym: autostrady Glasgow-Edynburg A8 i trasy M9 wiodącej do Perth, na północ od Edynburga.

Wyświetl: mapa lokalizacji Lotniska Edynburg.

Poniżej podajemy przybliżone odległości drogowe z lotniska:

  • odległość z Lotniska Edynburg do centrum miasta: 12 km (20 min. samochodem, przy sprzyjających warunkach drogowych)
  • odległość Lotnisko Edynburg – Glasgow: 64 km (50 min samochodem)
  • odległość Lotnisko Edynburg – Gleneagles (hotel i pole golfowe): 80 km (1h samochodem)
  • odległość z Lotniska Edynburg do Livingston: 16 km (25 min samochodem)
  • odległość Lotnisko Edynburg – Perth: 65 km (50 min samochodem)
  • odległość z Lotniska Edynburg do Stirling: 48 km (40 min samochodem).

Loty z Polski do Edynburga
Bezpośrednie połączenia z Polski do Edynburga znaleźć można w ofercie przewoźników low-cost Easyjet – z Krakowa, oraz Ryanair – z Gdańska, Katowic, Szczecina, Wrocławia, Krakowa, Poznania i Modlina. 

Czytaj również:Wynajem aut Edynburg, Lotnisko – porównaj oferty w Szkocji
Artykuły: Wynajem aut Edynburg, Lotnisko – porównaj oferty w Szkocji
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, July 02 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz