Wynajem samochodu Edynburg, Lotnisko (EDI) – rent a car Szkocja

Mający ‘Gdzie Szkocja spotyka się ze światem’ za slogan Międzynarodowy Port Lotniczy Edynburg – EDI (Edinburgh Airport) jest największym lotniskiem Szkocji i piątym pod względem liczby obsługiwanych pasażerów w Wielkiej Brytanii.

Wynajem samochodu Edynburg, Lotnisko – znajdź tani wynajem aut w Szkocji

Port, z którego korzysta ponad 14 mln pasażerów rocznie, oferuje szeroki wachlarz usług rent a car dla pasażerów, którzy swoją dalszą podróż w Szkocji kontynuować chcą niezależnym środkiem transportu.

Ford Fiesta

Ford Fiesta – przystępny cenowo samochód do wynajęcia w klasie ekonomicznej; we flocie np. Easirent na Lotnisku Edynburg.

Najkorzystniejsze oferty wynajmu samochodów znaleźć można przy pomocy internetowych wyszukiwarek ofert, jak na przykład Cartrawler w serwisie www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl. Współpracują one z wiodącymi wypożyczalniami działającymi w danej lokalizacji, pozwalając porównać oferty i zarezerwować auto z wyprzedzeniem, często w cenach konkurencyjnych w stosunku do wynajmu bezpośrednio w wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Edynburg
Usługi rent a car na głównym lotnisku Szkocji oferowane są przez większość znanych międzynarodowych wypożyczalni samochodów, w tym: Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Europcar, Green Motion, National i Sixt. Samochód w przystępnych cenach na Lotnisku Edynburg wynająć można także w wypożyczalniach low-cost, w tym Keddy by Europcar, Easirent, Interrent, Flizzr i Firefly. Obecne są tu także marki lokalne, w tym Arnold Clark.

Samochód na Lotnisku Edynburg wypożyczyć można zarówno bezpośrednio na terenie portu, jak i poza nim, korzystając z autobusów wahadłowych kursujących pomiędzy terminalem a biurami wypożyczalni (sposób odbioru pojazdu wskazany jest w opisie każdej oferty przedstawionej w wyszukiwarce). Wypożyczalnie spoza lotniska zaoferować mogą często najkorzystniejsze ceny, z racji na fakt, iż nie muszą ponosić wysokich kosztów wynajmu powierzchni biurowej w prestiżowej lokalizacji, jaką jest duży, międzynarodowy port lotniczy.

Wynajem aut Edynburg - nie najtaniej
Klientom wypożyczalni samochodów w Szkocji, podobnie, jak prawie wszędzie indziej na świecie, dane było odczuć znaczny wzrost kosztu tego typu usług po okresie pandemii.

Wypożyczalnie, które na czas obostrzeń sanitarnych i wywołanym nimi ograniczeń w podróżach, zredukowały znacznie floty, by móc stawić czoła kosztom operacyjnym w czasie znikomych zysków. Teraz, kiedy można już podróżować, przywrócenie stanu floty sprzed pandemii okazuje się dla wielu wypożyczalni wyzwaniem. Duży popyt i niewystarczająca ilośc pojazdów przekładają się na wysokie ceny usług rent a car.

Wśród najtańszych propozycji pozostają nadal niewielkie samochody miejskie, jak Fiat 500, VW Up, czy Hyundai i10 oraz klasa economy, reprezentowana przez Forda Fiesta, VW Polo, czy Opla Corsę.

Renault Captur, kompaktowy SUV, popularny w wypożyczalniach samochodów w Edynburgu.

Wyszukiwarka Cartrawler umożliwia zestawienie cenowe ofert w szerokiej gamie klas, w tym również dużych samochodów o pojemności do 7 (minivan) i 9 osób (minibus). 

VW Touran

7-osobowy van do wynajęcia na Lotnisku Edynburg – często oferowany w tej klasie, VW Touran.

Na szkockim lotnisku dużą popularnością cieszą się również samochody dostawcze, czyli white vans, jak na przykład Vauxhall Astra Combo, czy też o wiele większy Ford Transit.

Najlepsze oferty rent a car Szkocja – porównaj warunki wynajmu
Poszukując najkorzystniejszych ofert wynajmu aut w Szkocji, zwróc uwagę nie tylko na cenę, lecz także na warunki wynajmu, które wpłynąć mogą na ostateczny koszt tej usługi, w tym na ewentualne ograniczenia przebiegu, politykę uzupełniania paliwa, wysokość wkładu własnego oraz opłaty za usługi dodatkowe (jeśli takie wynajmu dotyczą).

O ile większość wypożyczalni oferuje nieograniczony przebieg wliczony w cenę, zdarzać się mogą, zwłaszcza w przypadku najtańszych ofert, limity kilometrów, które pokonać można bez opłaty dodatkowej. Informacja o tym ujęta jest zawsze w opisie oferty.

W wielu ofertach obowiązuje wymóg, aby kierowca miał skończone co najmniej 25 lat, przy czym osoby młodsze nadal będą wynająć pojazd, uiszczając opłatę dodatkową za każdy dzień wynajmu.

Golf kombi

VW Golf, ikona segmentu compact, powyżej w wersji kombi - oferowany w przystępnych cenach przez wypożyczalnie samochodów w Edynburgu.

Wkład własny przy wynajmie samochodów w Szkocji jest dosyć wysoki, wahając się zazwyczaj pomiędzy 1000 i 2000 GBP. Rozważ możliwość zabezpieczenia się przed tak dużym, w przypadku szkody, wydatkiem wykupując ubezpieczenie zwrotu za szkody, dostępne w atrakcyjnej cenie w procesie rezerwacji w systemie Cartrawler.

Lotnisko Edynburg – usytuowanie i odległości
Główny port lotniczy Szkocji położony jest w odległości około 16 km na zachód od centrum Edynburga, w pobliżu ważnych tras umożliwiających dojazd do różnych rejonów Szkocji, w tym: autostrady Glasgow-Edynburg A8 i trasy M9 wiodącej do Perth, na północ od Edynburga.

Oto Edynburg:

Wyświetl: mapa lokalizacji Lotniska Edynburg.

Poniżej podajemy przybliżone odległości drogowe z lotniska:

  • odległość z Lotniska Edynburg do centrum miasta: 12 km (20 min. samochodem, przy sprzyjających warunkach drogowych)
  • odległość Lotnisko Edynburg – Glasgow: 64 km (50 min samochodem)
  • odległość Lotnisko Edynburg – Gleneagles (hotel i pole golfowe): 80 km (1h samochodem)
  • odległość z Lotniska Edynburg do Livingston: 16 km (25 min samochodem)
  • odległość Lotnisko Edynburg – Perth: 65 km (50 min samochodem)
  • odległość z Lotniska Edynburg do Stirling: 48 km (40 min samochodem).

Znajdź wiele praktycznych informacji w oficjalnym przewodnku po Edynburgu.

Loty z Polski do Edynburga
Lotnisko łączy Edynburg z wieloma miastami w Europie, jak również, na trasach interkontynentalnych, w Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Na trasach krajowych, Port Lotniczy w Edynburgu oferuje regularne i częste połączenia z wszystkimi lotniskami Londynu, jak również z dużymi brytyjskimi metropoliami, w tym Bristolem, Manchesterem i Birmingham.

Bezpośrednie połączenia z Polski do Edynburga znaleźć można w ofercie przewoźników low-cost Easyjet – z Krakowa, Ryanair – z Gdańska, Katowic, Wrocławia, Krakowa, Poznania i Modlina oraz Wizzair – z Gdańska i Warszawy Chopin.

Czytaj również:Wynajem samochodu Edynburg, Lotnisko (EDI) – rent a car Szkocja
Artykuły: Wynajem samochodu Edynburg, Lotnisko (EDI) – rent a car Szkocja
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, May 27 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz