Wynajem aut Fuerteventura, Lotnisko – zwiedzaj Fuerteventura samochodem

Wykorzystaj przystępne ceny usług rent-a-car na Fuerteventura, aby zwiedzić drugą, co do wielkości z Wysp Kanaryjskich nieco lepiej. 

Tani wynajem samochodów na Lotnisku Fuerteventura – porównaj ceny przez internet

Jeśli planujemy przemieszczać się często na wyspie, ceny wynajmu aut na Fuerteventurze okazać się mogą w wielu przypadkach zbliżone do kosztu korzystania ze środków komunikacji publicznej, komfort i swoboda podróży zaś, nieporównywalnie większe.

Tani samochod do wynajecia Fuerteventura, klasa ekonomiczna
Tani samochód do wynajęcia na Fuerteventura - VW Polo

Lotnisko Fuerteventura (FUE) – lokalzacja
Fuerteventura, położona we wschodniej części archipelago Wysp Kanaryjskich posiada jedno lotnisko międzynarodowe, obsługujące połączenia na trasach europejskich oraz krajowych, do głównych lotnisk Hiszpanii kontynentalnej.

Lotnisko Fuerteventura (FUE) usytuowane jest w El Matorral, około 5 km na południe od stolicy wyspy, Puerto del Rosario (zobacz na mapie). Określenie Aeropuerto EL Matorral (Lotnisko El Matorral) jest często stosowane przez mieszkańców wyspy.

Fuerteventura - widok z lotu ptaka:

Fuerteventura – transport miejski z lotniska
Lotnisko połączone jest ze stolicą oraz najpopularniejszymi miejscowościami turystycznymi Fuerteventura trzema liniami autobusowymi:

  • linia 3 – kursuje pomiędzy lotniskiem, Puerto del Rosario, Las Salinas e Caleta de Fuste. Ceny biletów zaczynają się od EUR 1.40.
  • linia 10 – zapewnia połączenie z lotniska do Puerto del Rosario i Morro Jable. Bilety od EUR 9.50.
  • linia 16 – z lotniska do Puerto del Rosario i Gran Tarajal. Ceny biletów od EUR 5.80.

Zobacz również: szczegółowa mapa Fuerteventura.

Oficjalnie zarejestrowane (i legalne) taksówki na Lotnisku Fuerteventura zabierają pasażerów z oznakowanego stanowiska naprzeciw terminal. Przybliżone ceny kursów pomiędzy lotniskiem, a najpopularniejszymi ośrodkami turystycznymi Fuerteventura (na podstawie licznika) wynoszą:

  • taksówka z Lotniska Fuerteventura do Puerto del Rosario – cena: EUR 13
  • taksówka z Lotniska Fuerteventura do Corralejos – cena: EUR 48
  • taksówka z Lotniska Fuerteventura do Caleta del Fuste: EUR 14
  • taksówka z Lotniska Fuerteventura do Jandia: EUR 93

Powyższe ceny aktualne są w pierwszej połowie 2018 roku, na kursach dziennych. W taryfie nocnej (pomiędzy godziną 22 i 6 rano, w niedziele oraz święta państwowe) cena wzrasta o około 10%. Warto pamiętać iż na Fuerteventura, jak i w wielu innych popularnych centrach turystycznych, operuje wiele niezalegalizowanych taksówek, stosujących niejasne taryfy i po prostu oszukujących turystów. Przed rozpoczęciem kursu, warto jest sprawdzić, czy taksówka wyposażona jest w licznik, a jeśli nie, jak jest opłata za kurs. W razie wątpliwości, co do ceny zakończonego kursu, zażądać należy faktury szczegółowo identyfikującej taksówkę.

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Fuerteventura
Turyści ceniący sobie większą swobodę przemieszczania się podczas wakacji znajdą na Lotnisku Fuerteventura bogatą ofertę wypożyczalni samochodów. Avis Rent A Car, Budget, Hertz, Enterprise, Rent A Car, Goldcar, Rhodium, Thrifty i Top Car Autoreisen posiadają biura bezpośrednio w terminalu. Europcar i popularna lokalna wypożyczalnia Orlando Rent A Car, działające spoza terminala, zapewniają połączenie autobusem liniowym do swoich biur.

Usługi rent-a-car dostępne są również powszechnie w Puerto del Rosario, jak również w wielu innych centrach  turystycznych na wyspie.

Wynajem samochodów na Fuerteventura – na lotnisku taniej
Duża koncentracja usług rent-a-car na Lotnisku Fuerteventury powoduje, że to tu właśnie najczęściej znaleźć można najkorzystniejsze oferty wynajmu aut.

Ceny samochodów do wynajęcia na Fuerteventura są generalnie niewygórowane, zwłaszcza jeśli rezerwacja dokonana została z wyprzedzeniem, nie zaś w ostatnim momencie.

Auto klasy wkonomicznej – VW Polo, Ford Fiesta, lub Fiat Punto, można zazwyczaj wypożyczyć na tydzień w cenie już od około PLN 350, nawet w szczycie sezonu, w lipcu i sierpniu. Kompaktowy VW Golf dostępny jest zazwyczaj w cenie od około 500 pln za tydzień.

Duże grupy turystów, lub rodziny, zainteresowane wynajmem 7- lub 9-osobowych pojazdów (vanów i minibusów), których we flocie wypożyczalni na Lotnisku Fuerteventura jest sporo. Latem ceny w tym segmencie zaczynają się od około 1300 pln za tydzień, w przypadku rezerwacji dokonanych z dużym wyprzedzeniem. 

Reanult Espace
Renault Espace - duży samochód rodzinny do wynajęcia na Fuerteventura.

Poza okresem letnim, ceny usług rent-a-car na Fuerteventur są jeszcze bardziej zachęcające. W kwietniu, na przykład, kiedy pogoda na Fuerteventura jest już bardzo przyjemna, z dużą ilością słońca i stabilnymi temperaturami, tygodniowy wynajem samochodu w klasie ekonomicznej oznacza wydatek rzędu około 320 pln..

Porównaj ceny w wypożyczalniach samochodów na Lotnisku Fuerteventura przy pomocy wyszukiwarki Cartrawler

Pogoda na Fuerteventura w ciągu roku.

Niskie ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Fuerteventura znaleźć można we wszystkich klasach wynajmu, w tym również w klasie kompakt i standard, a także w gamach SUV, kabrioletów i minivanów do wynajęcia.

Samochod terenowy Fuerteventura - Hyundai ix35
Samochody terenowe do wynajęcia na Lotnisku Fuerteventura – Hyundai ix35 z wypożyczalni Hertz

Warto pamiętać, że minivany (auta typu MPV o pojemności do 7 osób) cieszą się dużym powodzeniem, zwłaszcza latem. Aby zagwarantować ich dostępność i najlepsze ceny, wypada rezerwować ze sporym wyprzedzeniem.

Loty z Polski na Fuerteventura
Bezpośrednie loty z Polski na Fuerteventura oferowane są przez przewoźników czarterowych Enter Air i Travel Service (wyloty miedzy innymi z Warszawy-Chopin, Gdańska, Katowic, Wrocławia i Krakowa), a także przez linie lotnicze low-cost Ryanair, oferujące loty na Fuerteventura z Modlina.Wynajem aut Fuerteventura, Lotnisko – zwiedzaj Fuerteventura samochodem
Artykuły: Wynajem aut Fuerteventura, Lotnisko – zwiedzaj Fuerteventura samochodem
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, March 07 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz