Wynajem aut Fuerteventura, Lotnisko - zwiedzaj Fuerteventura samochodem

Wykorzystaj przystępne ceny usług rent-a-car na Fuerteventura, aby zwiedzić drugą, co do wielkości z Wysp Kanaryjskich nieco lepiej. 

Tani wynajem aut Fuerteventura, Lotnisko - porównaj ceny i rezerwuj online

Jeśli planujemy przemieszczać się często na wyspie, ceny wynajmu aut na Fuerteventurze okazać się mogą w wielu przypadkach zbliżone do kosztu korzystania ze środków komunikacji publicznej, komfort i swoboda podróży zaś, nieporównywalnie większe.

VW Polo

Tani samochód do wynajęcia na Fuerteventura - VW Polo; we flocie min. Orlando Rent A Car.

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Fuerteventura
Turyści ceniący sobie większą swobodę przemieszczania się podczas wakacji znajdą na Lotnisku Fuerteventura wiele wypożyczalni samochodów, a tym: Avis Rent A Car, Budget, Hertz, Enterprise, Rent A Car, Goldcar, Rhodium, Thrifty i Topcar, Flizzr i KeyNgo.

Renault Captur

Renault Captur - SUV w przystępnych cenach w wypożyczalniach samochodów na Wyspach Kanaryjskich.

Usługi rent-a-car dostępne są również powszechnie w Puerto del Rosario, jak również w wielu innych centrach  turystycznych na wyspie.

Wynajem aut Fuerteventura – na lotnisku taniej
Duża koncentracja usług rent-a-car na Lotnisku Fuerteventury powoduje, że to tu właśnie najczęściej znaleźć można najkorzystniejsze oferty wynajmu aut.

Ceny samochodów do wynajęcia na Fuerteventura są generalnie niewygórowane, zwłaszcza w klasie ekonomicznej i kompaktowej.

Citroen C4

Wynajem aut Fuerteventura: Citroen C4 Grand Picasso - duży samochód rodzinny na wakacje.

Porównaj ceny w wypożyczalniach samochodów na Lotnisku Fuerteventura przy pomocy wyszukiwarki Cartrawler

Pogoda na Fuerteventura w ciągu roku.

Niskie ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Fuerteventura znaleźć można we wszystkich klasach wynajmu, w tym również w klasie kompakt i standard, a także w gamach SUV, kabrioletów i minivanów do wynajęcia.

Warto pamiętać, że minivany (auta typu MPV o pojemności do 7 osób) cieszą się dużym powodzeniem, zwłaszcza latem. Aby zagwarantować ich dostępność i najlepsze ceny, wypada rezerwować ze sporym wyprzedzeniem.

Lotnisko Fuerteventura (FUE) – lokalizacja
Fuerteventura, położona we wschodniej części archipelago Wysp Kanaryjskich posiada jedno lotnisko międzynarodowe, obsługujące połączenia na trasach europejskich oraz krajowych, do głównych lotnisk Hiszpanii kontynentalnej.

Lotnisko Fuerteventura (FUE) usytuowane jest w El Matorral, około 5 km na południe od stolicy wyspy, Puerto del Rosario (zobacz na mapie). Określenie Aeropuerto EL Matorral (Lotnisko El Matorral) jest często stosowane przez mieszkańców wyspy.

Fuerteventura - widok z lotu ptaka.

Fuerteventura – transport miejski z lotniska
Lotnisko połączone jest ze stolicą oraz najpopularniejszymi miejscowościami turystycznymi Fuerteventura trzema liniami autobusowymi:

  • linia 3 – kursuje pomiędzy lotniskiem, Puerto del Rosario, Las Salinas e Caleta de Fuste. Ceny biletów zaczynają się od EUR 1.40.
  • linia 10 – zapewnia połączenie z lotniska do Puerto del Rosario i Morro Jable. Bilety od EUR 9.50.
  • linia 16 – z lotniska do Puerto del Rosario i Gran Tarajal. Ceny biletów od EUR 5.80.

Zobacz również: szczegółowa mapa Fuerteventura.

Oficjalnie zarejestrowane (i legalne) taksówki na Lotnisku Fuerteventura zabierają pasażerów z oznakowanego stanowiska naprzeciw terminal. Przybliżone ceny kursów pomiędzy lotniskiem, a najpopularniejszymi ośrodkami turystycznymi Fuerteventura (na podstawie licznika) wynoszą:

  • taksówka z Lotniska Fuerteventura do Puerto del Rosario – cena: EUR 13
  • taksówka z Lotniska Fuerteventura do Corralejos – cena: EUR 48
  • taksówka z Lotniska Fuerteventura do Caleta del Fuste: EUR 14
  • taksówka z Lotniska Fuerteventura do Jandia: EUR 93

Powyższe ceny aktualne są w pierwszej połowie 2018 roku, na kursach dziennych. W taryfie nocnej (pomiędzy godziną 22 i 6 rano, w niedziele oraz święta państwowe) cena wzrasta o około 10%. Warto pamiętać iż na Fuerteventura, jak i w wielu innych popularnych centrach turystycznych, operuje wiele niezalegalizowanych taksówek, stosujących niejasne taryfy i po prostu oszukujących turystów. Przed rozpoczęciem kursu, warto jest sprawdzić, czy taksówka wyposażona jest w licznik, a jeśli nie, jak jest opłata za kurs. W razie wątpliwości, co do ceny zakończonego kursu, zażądać należy faktury szczegółowo identyfikującej taksówkę.

Znajdź więcej praktycznych informacji turystycznych na temat Fuerteventura.

Loty z Polski na Fuerteventura
Bezpośrednie loty z Polski na Fuerteventura oferowane są przez przewoźników czarterowych Enter Air i Smartwings (wyloty miedzy innymi z Warszawy-Chopin, Gdańska, Katowic, Wrocławia i Krakowa), a także przez linie lotnicze Wizzair oferujące połączenia na Fuerteventura z Katowic i Warszawy.Wynajem aut Fuerteventura, Lotnisko - zwiedzaj Fuerteventura samochodem
Artykuły: Wynajem aut Fuerteventura, Lotnisko - zwiedzaj Fuerteventura samochodem
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, October 26 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz