Wynajem aut Hamburg, Lotnisko - znajdź najlepsze oferty rent-a-car Hamburg

Pasażerowie lądujący na lotnisku w Hamburgu mają do swojej dyspozycji spory wybór jeśli chodzi o wypożyczalnie samochodów. 

Porównaj oferty rent-a-car na Lotnisku Hamburg – Cartrawler Niemcy

Internetowe wyszukiwarki ofert, jak na przykład Cartrawler, pozwalają zapoznać się z ofertą rent-a-car w dowolnej lokalizacji z wyprzedzeniem, porównać ceny w wielu wypożyczalniach i dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem, tak, aby odbiór auta po przybyciu na miejsce był już tylko czystą formalnością.

VW Passat
VW Passat ostatniej generacji – do wynajęcia na Lotnisku Hamburg

Wypożyczalnie samochodów Hamburg, Lotnisko
Usługi rent a car na Lotnisku w Hamburgu oferowane są przez szereg wypożyczalni, w tym: Avis, Budget, Hertz, Europcar, Thrifty, Dollar, Keddy, Interrent, Global, Buchbinder i Caro Autovermietung. Większość z wyżej wymienionych wypożyczalni posiada biura bezpośrednio na terenie lotniska; część zaś oferuje nieodpłatny transport do swoich punktów odbioru poza lotniskiem.

Wynajem aut Hamburg – porównaj ceny przed dokonaniem rezerwacji
Porównując oferty wynajmu samochodów w Hamburgu, łatwo zauważyć można, iż występują tu znaczne wahania cen, nawet w przypadku aut porównywalnej klasy. Najtańsze oferty dostępne są zazwyczaj już od około PLN 550 za tydzień wynajmu małego auta miejskiego, jak na przykład Hyundai i10, Citroen C1, VW Up lub podobny.

Hyundai i10
Hyundai i10, jedna z najtańszych propozycji w ofercie wypożyczalni samochodów w Hamburgu. Zamiennikiem bywa często VW Up.

Po drugiej stronie skali znajdują się oferty tego samego typu pojazdów, proponowane przez inne wypożyczalnie w cenach o ponad połowę wyższych.

Tak duże rozbieżności cenowe dotyczą głównie najpopularniejszych klas wynajmu: małych samochodów miejskich, aut ekonomicznych i kompaktowych.

W klasach wyższych, różnice w cenie są już mniej zauważalne.

Średnia cena samochodu klasy Opel Vectra Kombi, lub VW Passat Kombi do wynajęcia w Hamburgu, dostępna w wyszukiwarce Cartrawler wynosi około PLN 700 za tydzień.

Biorąc pod uwagę komfort i ilość miejsca oferowanego przez auta wspomnianego typu, jest to dość atrakcyjna cena.

Lotnisko Hamburg – wynajem minibusów i minivanów
Klientom poszukującym większego, niż standardowy pojazdu do wynajęcia w Hamburgu, wypożyczalnie mają do zaoferowania sporo opcji, poczynając od 7-osobowych minivanów (zarówno w wersji 5+2, z dwoma składanymi siedzeniami z tyłu, jak i pełnowymiarowych vanów, którymi komfortowo podróżować może 7 osób dorosłych, bez jednoczesnego ograniczenia pojemności bagażowej).

Do najpopularniejszych minivanów we flotach rent-a-car w Hamburgu zaliczają się: Opel Zafira, Ford Galaxy, VW Sharan, Seat Alhambra, VW Caddy. Okazjonalnie spotkać można również oferty pojazdów takich, jak Lancia Voyager, czy też Mercedes Viano w wersji 7-osobowej.

VW Viano
VW Viano w wersji 7-osobowej zagwarantuje komfort zwłaszcza podczas dłuższych podróży; do wynajęcia w między innymi Buchbinder w Hamburgu

W segmencie minibusów do wynajęcia w Hamburgu, dominują Renault Traffic, Opel Vivaro, VW Caravelle e Ford Transit.

Hamburg – dogodna lokalizacja w Niemczech
Port lotniczy Hamburg usytuowany jest w odległości około 10 km na północ od centrum miasta, w pobliżu wielu ważnych tras drogowych w północnych Niemczech – mapa położenia Lotniska Hamburg.

Hamburg jest drugim, pod względem liczby mieszkańców miastem w Niemczech i jednocześnie, jednym z niemieckich krajów związkowych (landów), sąsiadującym ze Szlezwikiem-Holsztynem oraz Dolną Saksonią.

Czytaj również: Hamburg wprowadza zakaz ruchu dla starszych Diesli.

Ważne miasto Imperium Rzymskiego oraz Ligi Hanzeatyckiej, Hamburg po dzień dzisiejszy pozostaje istotnym ośrodkiem handlowym, ekonomicznym, jak również logistyczno-transportowym dla Europy Centralnej i Północnej. Przyczynia się do tego w znacznej mierze strategiczne położenie nad Łabą. Port w Hamburgu jest drugim co do wielkości portem w Europie, lotnisko zaś, piątym największym pod względem liczby odprawianych pasażerów portem lotniczym kontynentu.

Niezwykle dynamiczna gospodarka oraz doskonale rozwinięta infrastruktura transportowa Hamburga przyciągają tu przedsiębiorców; na terenie Hamburga rozwija się kilka gałęzi przemysłu, w tym przemysł chemiczny, lotniczy, usługowy i informatyczny. Miasto jest również istotnym ośrodkiem uniwersyteckim, badawczym i kulturalnym. Nie bez znaczenia dla gospodarki miasta pozostaje również turystyka; sektor turystyczny zatrudnia tu około 140.000 osób.

Znajdź więcej informacji na temat turystyki w Hamburgu na Hamburg Tourismus.

Przekraczanie granicy samochodem wynajętym w Hamburgu
Dla wielu podróżnych, zarówno turystów jak i przedsiębiorców odwiedzających Hamburg w interesach, miasto jest wygodnym przystankiem w drodze do innych części Niemiec, czy też Skandynawii.

Odległość z Hamburga do granicy z Danią (Flensburg) wynosi około 150 km (1.5 h samochodem). Zaledwie 3 godziny potrzeba aby pokonać odległość 300 km z Hamburga do Groningen w Holandii, 4 zaś, aby dotrzeć do Szczecina (420 km).

Planując odleglejsze podróże po Europie samochodem wynajętym w Hamburgu, warto jest jednak upewnić się uprzednio, iż zezwalają na to warunki wynajmu. Podróż do części krajów europejskich, zwłaszcza Europy Wschodniej i Bałkanów, może być zabroniona.

Loty do Hamburga (HAM)
Hamburg jest doskonale połączony z większymi lotniskami europejskimi, a zwłaszcza z popularnymi ośrodkami turystycznymi Europu Południowej.

Z Polski, loty bezpośrednie do Hamburga oferują PLL LOT, z wylotami z Warszawy Chopin oraz przewoźnik niskokosztowy Ryanair z Katowic.

Artykuł pokrewny: Święta państwowe i dni wolne od pracy w Niemczech.

Port Lotniczy Hamburg – terminale
Lotnisko w Hamburgu posiada dwa terminale - Terminal 1 i Terminal 2 - połączone ze sobą strefą handlowo-usługową, tzw. Airport Plaza – wyświetl mapę Lotniska Hamburg

Zobacz, jak wygląda Lotnisko w Hamburgu:

Większość biur wypożyczalni samochodów ulokowana jest na poziomie 0 Terminalu 2.

Tani wynajem samochodów Lotnisko Hamburg – rezerwuj z Cartrawler NiemcyWynajem aut Hamburg, Lotnisko - znajdź najlepsze oferty rent-a-car Hamburg
Artykuły: Wynajem aut Hamburg, Lotnisko - znajdź najlepsze oferty rent-a-car Hamburg
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, June 07 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz