Wynajem aut Hamburg, Lotnisko - porównaj oferty rent-a-car HAM

Pasażerowie lądujący na Lotnisku Hamburg - HAM mają do swojej dyspozycji spory wybór jeśli chodzi o wypożyczalnie samochodów. 

Porównaj oferty rent-a-car Hamburg, Lotnisko – Cartrawler Niemcy

Internetowe wyszukiwarki ofert, jak na przykład Cartrawler, pozwalają zapoznać się z ofertą rent-a-car w dowolnej lokalizacji, porównać ceny w wielu wypożyczalniach i dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem, tak, aby odbiór auta po przybyciu na miejsce był już tylko czystą formalnością.

VW Passat

VW Passat – do wynajęcia na Lotnisku Hamburg w przystępnych cenach.

Wypożyczalnie samochodów Hamburg, Lotnisko
Usługi rent a car na Lotnisku w Hamburgu oferowane są przez szereg wypożyczalni, w tym: Avis, Budget, Hertz, Europcar, Thrifty, Dollar, Keddy, Interrent, Global i Buchbinder. Większość z wyżej wymienionych wypożyczalni posiada biura bezpośrednio w terminalu; część zaś oferuje nieodpłatny transport do swoich punktów odbioru poza lotniskiem.

Wynajem aut Hamburg – porównaj ceny przed dokonaniem rezerwacji
Porównując oferty wynajmu samochodów w Hamburgu, łatwo zauważyć można, iż występują tu znaczne wahania cen, nawet w przypadku aut porównywalnej klasy. Najtańsze oferty dostępne są zazwyczaj już od około PLN 700 za tydzień wynajmu małego auta miejskiego, jak na przykład Hyundai i10, Citroen C1, Fiat 500, VW Up lub podobnego.

Tak duże rozbieżności cenowe dotyczą głównie najpopularniejszych klas wynajmu: małych samochodów miejskich, aut ekonomicznych i kompaktowych.

VW Golf

VW Golf, jeden z najpopularniejszych modeli w klasie kompakt; we flocie praktycznie wszystkich wypożyczalni samochodów w Hamburgu.

W klasach wyższych, różnice w cenie są już mniej zauważalne.

Biorąc pod uwagę komfort i ilość miejsca oferowanego przez auta wspomnianego typu, jest to dość atrakcyjna cena.

Lotnisko Hamburg – wynajem minibusów i minivanów
Klientom poszukującym większego, niż standardowy pojazdu do wynajęcia w Hamburgu, wypożyczalnie mają do zaoferowania sporo opcji, poczynając od 7-osobowych minivanów (zarówno w wersji 5+2, z dwoma składanymi siedzeniami z tyłu, jak i pełnowymiarowych vanów, którymi komfortowo podróżować może 7 osób dorosłych, bez jednoczesnego ograniczenia pojemności bagażowej).

Do najpopularniejszych minivanów we flotach rent-a-car w Hamburgu zaliczają się: Opel Zafira, Ford Galaxy, VW Sharan, Seat Alhambra, VW Caddy. Okazjonalnie spotkać można również oferty pojazdów takich, jak Lancia Voyager, czy też Mercedes Viano w wersji 7-osobowej.

Ford Galaxy

Ford Galaxy – 7-osobowy minivan; do wynajęcia w między innymi Buchbinder w Hamburgu.

Ceny najtańszych minivanów w Hamburgu zaczynają się zazwyczaj od około PLN 2000 za tydzień.

W segmencie minibusów do wynajęcia w Hamburgu, dominują Renault Trafic, Opel Vivaro, VW Caravelle i Ford Transit. Ceny – PLN 1600/tydzień.

Hamburg – dogodna lokalizacja w Niemczech
Port lotniczy Hamburg usytuowany jest w odległości około 10 km na północ od centrum miasta, w pobliżu wielu ważnych tras drogowych w północnych Niemczech – mapa położenia Lotniska Hamburg.

Hamburg jest drugim, pod względem liczby mieszkańców miastem w Niemczech i jednocześnie, jednym z niemieckich krajów związkowych (landów), sąsiadującym ze Szlezwikiem-Holsztynem oraz Dolną Saksonią.

Czytaj również: Hamburg wprowadza zakaz ruchu dla starszych Diesli.

Lotnisko, z którego korzysta około 17 milionów pasażerów rocznie jest 5 największym portem lotniczym Niemiec.

Loty do Hamburga (HAM)
Hamburg jest doskonale połączony z większymi lotniskami europejskimi, a zwłaszcza z popularnymi ośrodkami turystycznymi Europu Południowej.

Z Polski, loty bezpośrednie do Hamburga oferują PLL LOT, z wylotami z Warszawy Chopin oraz przewoźnicy niskokosztowi Wizzair i Ryanair, z Gdańska.

Artykuł pokrewny: Święta państwowe i dni wolne od pracy w Niemczech.

O Hamburgu
Ważne miasto Imperium Rzymskiego oraz Ligi Hanzeatyckiej, Hamburg po dzień dzisiejszy pozostaje istotnym ośrodkiem handlowym, ekonomicznym, jak również logistyczno-transportowym dla Europy Centralnej i Północnej. Przyczynia się do tego w znacznej mierze strategiczne położenie nad Łabą. Port w Hamburgu jest drugim co do wielkości portem w Europie, lotnisko zaś, piątym największym pod względem liczby odprawianych pasażerów portem lotniczym kontynentu.

Niezwykle dynamiczna gospodarka oraz doskonale rozwinięta infrastruktura transportowa Hamburga przyciągają tu przedsiębiorców; na terenie Hamburga rozwija się kilka gałęzi przemysłu, w tym przemysł chemiczny, lotniczy, usługowy i informatyczny. Miasto jest również istotnym ośrodkiem uniwersyteckim, badawczym i kulturalnym. Nie bez znaczenia dla gospodarki miasta pozostaje również turystyka; sektor turystyczny zatrudnia tu około 140.000 osób.

Hamburg z lotu ptaka:

Znajdź więcej informacji na temat turystyki w Hamburgu na Hamburg Tourismus.

Przekraczanie granicy samochodem wynajętym w Hamburgu
Dla wielu podróżnych, zarówno turystów jak i przedsiębiorców odwiedzających Hamburg w interesach, miasto jest wygodnym przystankiem w drodze do innych części Niemiec, czy też Skandynawii.

Odległość z Hamburga do granicy z Danią (Flensburg) wynosi około 150 km (1.5 h samochodem). Zaledwie 3 godziny potrzeba aby pokonać odległość 300 km z Hamburga do Groningen w Holandii, 4 zaś, aby dotrzeć do Szczecina (420 km).

Planując odleglejsze podróże po Europie samochodem wynajętym w Hamburgu, warto jest jednak upewnić się uprzednio, iż zezwalają na to warunki wynajmu. Podróż do części krajów europejskich, zwłaszcza Europy Wschodniej i Bałkanów, może być zabroniona.

Port Lotniczy Hamburg – terminale
Lotnisko w Hamburgu posiada dwa terminale - Terminal 1 i Terminal 2 - połączone ze sobą strefą handlowo-usługową, tzw. Airport Plaza – wyświetl mapę Lotniska Hamburg

Zobacz, jak wygląda Lotnisko w Hamburgu:

Większość biur wypożyczalni samochodów ulokowana jest na poziomie 0 Terminalu 2.

Tani wynajem samochodów Lotnisko Hamburg – rezerwuj z Cartrawler NiemcyWynajem aut Hamburg, Lotnisko - porównaj oferty rent-a-car HAM
Artykuły: Wynajem aut Hamburg, Lotnisko - porównaj oferty rent-a-car HAM
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, June 09 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz