Lotnisko Kefalonia – wynajem samochodów Grecja

Położona na Morzu Jońskim, wyspa Kefalonia, znana również jako Kefalina (lub Cephalonia), jest popularnym celem turystycznym dla turystów zza granicy jak i samych Greków.

Rent a car Lotnisko Kefalonia – wynajem samochodów w najlepszej cenie

Wynajem samochodu na wyspie jest wygodnym rozwiązaniem, ogólnodostępnym, a w wielu przypadkach również nieobciążającym przesadnie portfela. Najbogatsza ofertę wynajmu aut znaleźć można na lotnisku, będącym główną drogą dostępu na wyspę dla przeważającej większości turystów.

Nissan Micra

Nissan Micra jest jednym z najtańszych pojazdów do wynajęcia we flocie wypożyczalni samochodów na Lotnisku Kefalonia, w tym na przykład Green Motion.

Wypożyczalnie samochodów Kefalonia, Lotnisko
Oprócz powszechnie znanych międzynarodowych marek rent-a-car, takich jak Avis, Budget, Hertz, Europcar, Enterprise Rent A Car, National lub Green Motion, wynajem samochodów na Lotnisku Kefalonia oferowany jest również przez greckie wypożyczanie samochodów, te o zasięgu krajowym , jak i lokalne, w tym miedzy innymi Auto Union, Abbycar, Carwiz, Yours Car Rental,  Addcar i Drive S.a.

Część z nich działa bezpośrednio na lotnisku, część zaś oferuje nieodpłatnie transfer pomiędzy terminalem a swoim biurem.

Niezwykle przydatne w porównaniu ofert z wielu wypożyczalni okazać mogą się internetowe wyszukiwarki ofert jak na przykład Cartrawler. Współpracują one z wieloma usługodawcami sektora rent-a-car oferując często warunki bardziej konkurencyjne, niż te proponowane bezpośrednio w biurze wypożyczalni.

W opisie każdej oferty udostępnionej w systemie Cartrawler znajdziesz informacje na temat tego, czy odbiór odbywa się bezpośrednio na lotnisku, lub poza jego terenem.

Lotnisko Kefalonia – wynajem samochodów w najlepszej cenie
W odpowiedzi na zapotrzebowanie sektora turystycznego – wczasowicze stanowią bowiem przeważającą część  klienteli sektora rent-a-car na wyspie, wypożyczanie w Kefalonii oferują głównie małe i średnich rozmiarów samochody. Nissan Micra, Fiat Panda, Hyundai i10, VW Up, VW Polo, Opel Corsa i Toyota Yaris to najczęściej oferowane tu pojazdy. Z ich wynajmem nie ma zazwyczaj problemów; ceny zaś zaczynają się już często od około 600 pln za tydzień wynajmu w sezonie letnim.

W nieco większym segmencie kompaktowym, Ford Focus, Hyundai Accent, Opel Astra i VW Golf to popularne opcje.

Ford Focus

Ford Focus, popularna propozycja w segmencie kompaktowym.

Osobom poszukującym jednak większych pojazdów, na przykład 7-osobowych minivanów, lub 9-osobowych minibusów zaleca się dokonanie rezerwacji z jak największym wyprzedzeniem, tak w celu zagwarantowania dostępności. Oferta pojazdów typu Opel Zafira, Opel Vivaro, Citroen Jumpy lub VW Transporter do wynajęcia w Kefalonii jest ograniczona.

Loty do Kefalonii
Większośc operacji lotniczych na tej greckiej wyspie ma miejsce w sezonie letnim. Loty sezonowe i czarter na Kefalonie dostępne są z wielu miast europejskich, w tym także z Polski. Latem połączenia do Kefalonii z Katowic, Poznania i Warszawy oferuje LOT, połączenia czarterowe zaś, między innymi Buzz i Aegean Airlines.

Przez cały rok na Lotnisku Kefalonia dostępne są połączenia krajowe do Aten oraz na inne greckie wyspy, w tym Korfu, Krete i Zakynthos.

Lotnisko Kefalonia – EFL położone jest na południowym wybrzeżu wyspy, w odległości około 10 km na południe od stolicy, Argostoli. Mapa Kefalonii.

Kefalonia z lotu ptaka:

Znajdź więcej informacji na temat Kefalonii na portalu Visit Greece. Lotnisko Kefalonia – wynajem samochodów Grecja
Artykuły: Lotnisko Kefalonia – wynajem samochodów Grecja
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, August 06 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz