Wynajem aut Kutaisi, Lotnisko – wypożyczalnia samochodów Gruzja

Lotnisko Kutaisi – KUT jest jednym z trzech międzynarodowych portów lotniczych Gruzji. Podobnie jak inne lotniska w tym kraju, oferuje szeroki wybór usług rent a car.

Wynajem aut Kutaisi, Lotnisko – porównaj oferty i zarezerwuj online

Ciesząca się coraz większym zainteresowaniem, jako destynacja turystyczna Gruzja jest krajem, który coraz częściej decydujemy się zwiedzać samochodem. Rosnąca ilość bezpośrednich połączeń low-cost z Polski oraz przystępne ceny wynajmu aut w Gruzji sprawiają, iż wynajem samochodu na miejscu staje się o wiele wygodniejszą alternatywą dla pokonania ponad 2500 kilometrowego zawierającego również podróż promem przez Morze Czarne dystansu Polska-Gruzja własnym autem.

VW Polo

Wynajem aut Kutaisi, lotnisko – VW Polo to tradycyjnie jeden z najpopularniejszych modeli w klasie ekonomicznej.

Znajdź poniżej podstawowe informacje na temat wynajmu aut na Lotnisku Kutaisi.

Lotnisko Kutaisi – wypożyczalnie samochodów
Usługi rent a car na Lotnisku Kutaisi oferowane są zarówno przez lokalne wypożyczalnie, jak i znane marki międzynarodowe, świadome potencjału turystycznego Gruzji. Oczekiwać można iż w przyszłości będzie ich coraz więcej.

Lotnisko obsługiwane jest przez, między innymi, Dollar, Europcar, Hertz, Thrifty, City Rent Car, GTG Cars i Surprice.

Wynajem aut Kutaisi – najtaniej na lotnisku
Internetowe wyszukiwarki ofert rent a car, jak Cartrawler dostępny na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl pozwalają porównać szczegółowo ceny wynajmu aut w danej lokalizacji. Lotniska międzynarodowe, z racji na dużą konkurencję, oferują zazwyczaj większy wybór i przystępniejsze ceny niż miejskie punkty wynajmu. Kutaisi nie jest wyjątkiem.

Wynajem aut Kutaisi (lotnisko) możliwy jest w szerokiej gamie klas, od małych samochodów miejskich (te jednak niespecjalnie sprawdzą się na długich trasach), aż po duże samochody rodzinne, a nawet 9-osobowe minibusy. Zgodnie z trendami europejskimi, coraz większą popularnością cieszą się tu pojazdy segmentu SUV. W swojej ofercie wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Kutaisi posiadają ich całkiem sporo.

Toyota RAV4

Toyota Rav4, dostępny między innymi w wypożyczalni Surprice w Kutaisi.

Dostępne modele to Toyota RAV4, Dacia Duster, Toyota Prado, Honda CRV, Hyundai Tucson, Kia Sportage, Suzuki Vitara i Mitsubishi Pajero.

Najtańsze małe samochody miejskie do wynajęcia w Kutaisi dostępne są zazwyczaj od około 600 pln za tydzień. Z racji na sezonowość ruchu turystycznego w Gruzji, w szczycie sezonu, czyli w lipcu i sierpniu, cena ta wzrasta do nawet 900 pln, stąd rezerwacje na okres letni wykonywać warto jest z jak największy wyprzedzeniem.

Port Lotniczy Kutaisi – KUT – praktyczne informacje
Lotnisko Kutaisi jest najmniejszym z trzech międzynarodowych portów lotniczych Gruzji. Oficjalnie znane jako ‘Lotnisko im. Dawida Budowniczego w Kutaisi’, położone jest ono około 14 km na zachód od Kutaisi, w regionie Imeretia. W bezpośrednim sąsiedztwie wiedzie trasa nr. 1 łącząca Tibilisi z wybrzeżem Morza Czarnego.

Kutaisi Lotnisko lokalizacja

Lokalizacja Lotniska Kutaisi.

Odległość pomiędzy Kutaisi a Tibilisi wynosi około 230 km. Kutaisi od najsłynniejszego gruzińskiego kurortu nadmorskiego, Batumi, dzieli około 130 km (trasa Nr. 1 a następnie drogą Nr. 12).

Połączenia bezpośrednie z Polski do Kutaisi znajdują się w ofercie przewoźnika low-cost Wizzair z Gdańska, Katowic, Poznania, Warszawy-Chopin i Wrocławia.

Gruzja samochodem
Tym, co przemawia na korzyść zwiedzania Gruzji samochodem są niewątpliwie przepiękne krajobrazy tego kraju.

Podróżując po Gruzji własnym środkiem transportu, przygotować się należy jednak na specyficzny sposób jazdy miejscowych kierowców oraz dosyć swobodną interpretację uniwersalnych przepisów drogowych, jak również nie zawsze najlepszy stan infrastruktury drogowej.

Jazda drugorzędnymi trasami w Gruzji dostarczyć może sporo emocji, a jednocześnie niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza w górzystych partiach kraju. Obejrzyj materiał BBC poniżej:

Do podróży poza miastem i z dala od głównych tras gruzińskich zdecydowanie niepolecane są małe samochody miejskie. Niskie zawieszenie i słabe silniki nie poradzą sobie w bardziej wymagających warunkach. O wiele łatwiej będzie też o uszkodzenie w przypadku tego typy pojazdów.

Znajdź wiele przydatnych informacji na temat podróży do Gruzji na portalu Visit GeorgiaWynajem aut Kutaisi, Lotnisko – wypożyczalnia samochodów Gruzja
Artykuły: Wynajem aut Kutaisi, Lotnisko – wypożyczalnia samochodów Gruzja
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, October 17 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz