Wynajem aut Lotnisko Alesund – zwiedzaj zachodnią Norwegię wynajętym samochodem

Niewielkich rozmiarów Lotnisko Alesund – AES położone jest na wyspie Vigra, w zachodniej Norwegii, w odległości około 450 km od Bergen i 350 km od Trondheim.

Porównaj oferty wynajmu samochodów na Lotnisku Alesund

Miasto Alesund (a właściwie Ålesund) jest częścią regionu Møre og Romsdal, położonego najbardziej na północ w zachodniej Norwegii. Liczące sobie około 50 tyś. Mieszkańców Alesund jest największym miastem regionu.

Skoda Citigo

Najtańszy samochodem do wynajęcia w Norwegii jest zazwyczaj Skoda CitiGo, Citroen C1 lub VW Up!

Wyspa Vigra, oprócz lotniska ma do zaoferowania ładne plaże oraz, dla zwolenników ruchu na świeżym powietrzu, liczne trasy trekkingowe.

Dojazd na wyspę oraz Lotnisko Alseund umożliwia tunel będący kontynuacją trasy 658. Liczący sobie 4222 metry długości tunel Valderøy jest imponującą konstrukcją. Największa głębokość, na jakiej przebiega to 137 metrów poniżej poziomu morza.

Z racji na lokalizację, Lotnisko Alseund określane jest często także, jako Lotnisko Vigra.

Zobacz okolice Alseund na mapie

Wynajem samochodów Norwegia – wypożyczalnie na Lotnisku Alesund
Bilutleie to norweskie określenie usług rent a car.

Lotnisko Alsund obsługiwane jest przez następujące wypożyczalnie:

  • Avis
  • Budget
  • Sixt Car Rental
  • Hertz
  • Europcar
  • Keddy by Europcar (marka low-cost Europcar)

Wypożyczalnie samochodów na mniejszych norweskich lotniskach mają dosyć ograniczone godziny otwarcia. W ciągu tygodnia, odbiór lub zwrot auta po 21-21.30 nie jest już zazwyczaj możliwy (poza wypadkami, gdy wypożyczalnia oferuje usługę ‘po godzinach’ za dodatkową opłatą. W weekendy biura otwarte mogą być nawet krócej.

Przeglądając oferty rent a car w wyszukiwarce Cartrawler, podaj zawsze godzinę odbioru i zwrotu. Jeśli wyszukiwarka wskaże oferty, oznacza to, iż jest możliwość wynajmu samochodu na Lotnisku Alesund o podanej godzinie.

Ford Focus kombi

Ford Focus kombi to świetne rozwiązanie dla osób poszukujących przestronnego samochodu, zarówno, jeśli chodzi o kabinę, jak i o bagażnik.

Wynajem aut na Lotnisku Alesund
Norwegia, podobnie jak i inne kraje skandynawskie, nie cieszy się opinią taniej destynacji. Dosyć wysoki poziom cen zaobserwować można także jeśli chodzi o usługi rent a car. Dzięki internetowym wyszukiwarkom ofert, współpracującymi z wieloma wypożyczalniami, możliwe jest jednak zalezienie w miarę przystępnych cen. Liczyć się należy jednak z faktem, iż tygodniowy wynajem najmniejszego nawet samochodu w Norwegii oznacza będzie zazwyczaj wydatek co najmniej 800-900 złotych.

Norwegia jest krajem dużych odległości, jeśli planujemy więc dłuższe podróże, warto jest poszukać ofert bez ograniczeń kilometrażu, aby uniknąć dodatkowych opłat przy zwrocie auta.

Minivany i minibusy dla 7-9 osób są zazwyczaj dosyć drogie w Norwegii i Alesund nie jest tu wyjątkiem. Jeśli podróżujemy większą grupą, taniej będzie prawdopodobnie wynająć dwa auta pasażerskie. Dla wygody, i zwłaszcza, gdy przewozimy sporo bagażu, warto jest zdecydować się na wynajem obszernych pojazdów typu kombi, np. VW Passat kombi, lub Ford Mondeo kombi. Ceny ich tygodniowego wynajmu na Lotnisku Alesund zaczynają się zazwyczaj od około 1400 złotych.

Wynajem samochodów w Norwegii z pełnym ubezpieczeniem
Poszukując optymalnej oferty wynajmu samochodu w Norwegii warto jest zwrócić uwagę na warunki ubezpieczenia, a zwłaszcza na wysokość wkładu własnego; często jest on bardzo wysoki.

Aby uniknąć dużego wydatku w przypadku szkody, rozważyć należy możliwość wykupienia ubezpieczenia dodatkowego. Bezpośrednio w wypożyczalni będziemy mieć możliwość wyboru spośród wielu produktów ubezpieczeniowych. Refundacja wkładu własnego możliwa jest też w ramach ubezpieczenia dostępnego podczas rezerwacji online w systemie Cartrawler.

Zwiedzaj Alesund w zachodniej Norwegii
Za czasów wojennych, Alesund określane było mianem ‘Małego Londynu’ ze względu na bardzo aktywne tu antynazistowskie podziemie. Współcześnie, miasto znane jest głównie, jako jeden z ważnych portów rybackich Norwegii, a także ośrodek przetwórstwa rybnego. Prężnie tu rozwijający się przemysł stoczniowy podupadł nieco w latach 90-tych i obecnie wykorzystywany jest na potrzeby platform wydobywczych ropy naftowej na Morzu Północnym. Obsługujące je jednostki zawijają Alesund, aby dokonać niezbędnych napraw.

W Alesund kwitnie również przemysł meblarski; stąd wywodzi się popularna w Skandynawii marka mebli oraz innych produktów dla dzieci Stokke.

Mapa ogólna Norwegii

Coraz większą rolę w rozwoju gospodarki lokalnej odgrywa przemysł turystyczny. Turyści przybywają do Alesund nie tylko drogą lotniczą, lecz także, i w dużych ilościach, drogą morską, poprzez port promowy Alesund, gdzie zatrzymują się również statki wycieczkowe.

Tak wygląda Alseund:

Centrum Alesund ma wiele do zaoferowania odwiedzającym je turystom. Oprócz oryginalnej architektury i ciekawej historii, w Alesund podziwiać można również akwarium Atlanterhavensparken, przybliżające florę i faunę Północnego Atlantyku. 

Loty do Alesund
Port lotniczy Alesund oferuje połączenia do wielu dużych miast w Norwegii, w tym do Oslo, Bergen, Stavanger i Trondheim, jak również do Amsterdamu, Alicante i Kowna. Połączenia bezpośrednie z Polski do Alesund znajdują się w ofercie Wizzair, z Gdańska i Katowic.

W sezonie letnim z Alesund wylatuje także wiele czarterów do popularnych ośrodków turystycznych na południu Europy, a także w Turcji i na Bałkanach.

Znajdź więcej informacji na temat Alesund na portalu internetowym miastaWynajem aut Lotnisko Alesund – zwiedzaj zachodnią Norwegię wynajętym samochodem
Artykuły: Wynajem aut Lotnisko Alesund – zwiedzaj zachodnią Norwegię wynajętym samochodem
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, August 08 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz