Wynajem aut Lotnisko Groningen – znajdź najlepsze oferty rent-a-car z wyszukiwarką Cartrawler Holandia

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Groningen

Najbardziej wysunięte na północ regiony Holandii obsługiwane są przez niewielki międzynarodowy port lotniczy, oferujący ograniczoną ilość tras europejskich.

Przyjmujące około 220,000 pasażerów rocznie, Lotnisko Groningen – GRQ oferuje połączenia do znanych regionów turystycznych Hiszpanii, Portugalii, Grecji i Turcji, jak również do Kopenhagi, Londynu (Stansted) i Gdańska. Tę trasę obsługuje niskokosztowa linia Wizzair.

Wynajem samochodów Groningen Elde
Wynajem auta w Groningen, bezpośrednio na lotnisku, jest wygodnym rozwiązaniem dla osób planujących podróże w północnej Holandii, jak również w pobliskich Niemczech (dalej w artykule podane są przybliżone odległości drogowe z Groningen).

Ford Fiesta
Ford Fiesta, jeden z najczęściej oferowanych samochodów w klasie ekonomicznej na Lotnisku Groningen; we flocie, między innymi Hertz

Lotnisko, znane, również jako ‘Lotnisko Elde’, lub ‘Lotnisko Groninge Elde’, usytuowane jest w miasteczku Elde, odległości około 9 km na południe od Groningen, w pobliżu autostrady A28 wiodącej do Assen. Inna istotna trasa, A7, łącząca Groningen z granicą z Niemcami jest również łatwo dostępna z lotniska.

Usługi rent-a-car na Lotnisku Groningen świadczone są przez duże międzynarodowe wypożyczalnie, w tym: Avis, Hertz, Europcar i Sixt.

Aby kompleksowo i nie tracąc wiele czasu porównać oferty wynajmu samochodów w Groningen, skorzystaj z internetowej wyszukiwarki ofert Cartrawler. Znajdziesz w niej szeroki wybór aktualnie dostępnych ofert pochodzących od wielu usługodawców.

Aby zagwarantować najkorzystniejsze ceny i dostępność, rezerwuj z wyprzedzeniem, zwłaszcza w przypadku pojazdów spoza najpopularniejszych segmentów. Rezerwacja z dużym wyprzedzeniem zalecana jest szczególnie w przypadku minibusów do wynajęcia; na Lotnisku Groningen ich ilość we flotach wypożyczalni jest raczej ograniczona.

Poza szczytem sezonu letniego, najtańsze samochody do wynajęcia na Lotnisku Groningen dostępne są już zazwyczaj od około 750 pln za tydzień (klasa ekonomiczna).

Lotnisko Groningen – odległości drogowe

  • Odległość Groningen (lotnisko) – Amsterdam: 200 km
  • Lotnisko Groningen odległość do Assen: 22 km
  • Odległość z Lotniska Groningen do Hamburga: 300 km
  • Groningen – Bremen odległość: 190 km

Ważna informacja: jeśli planujesz wyjazd samochodem wynajętym na lotnisku w Groningen do Niemiec (lub jakiegokolwiek innego państwa), upewnij się uprzednio, iż warunki wynajmu zezwalają na przekraczanie granicy. Istotne jest też uprzedzenie wypożyczalni o planowanym  wjeździe na teren innego kraju, tak, aby możliwe było odpowiednie rozszerzenie ubezpieczenia.

O Groningen
Będące w przeszłości ważnym członkiem Ligi Hanzeatyckiej, miasto Groningen jest w czasach współczesnych znane głównie, jako ośrodek akademicki. Mieszczą się na jego terenie dwie duże instytucje szkolnictwa wyższego: Uniwersytet Groningen i Uniwersytet Nauk Stosowanych Hanze.

Studenci stanowią znaczną część około 200-tysięcznej populacji Groningen. W tak młodym mieście kwitnie życie kulturalne< pochwalić się może ono bardzo interesującą sceną muzyczną i teatralna. Koncerty jazzowe na świeżym powietrzu są stałym elementem panoramy miejskiej Groningen.

Zobacz, jak wygląda centrum Groningen:
 

Groningen posiada jedną z najlepiej rozwiniętych infrastruktur rowerowych w Europie: rowerem dotrzeć tu można niemal wszędzie.Wynajem aut Lotnisko Groningen – znajdź najlepsze oferty rent-a-car z wyszukiwarką Cartrawler Holandia
Artykuły: Wynajem aut Lotnisko Groningen – znajdź najlepsze oferty rent-a-car z wyszukiwarką Cartrawler Holandia
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, August 03 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz