Porównaj oferty rent a car Lotnisko Miami, Floryda – wynajem aut MIA Rental Car Center

Miami International Airport - MIA, jest pod względem liczby obsługiwanych pasażerów drugim, co do wielkości (po Orlando) lotniskiem ‘słonecznego stanu’, Florydy.

Rent a car Lotnisko Miami – rezerwuj online

Lotnisko Miami mieści się na terenie hrabstwa Miami-Dade. Wyświetl - mapa głównych lotnisk Florydy.

Dzięki strategicznej lokalizacji, Lotnisko Miami jest jednym z ważniejszych punktów przesiadkowych pomiędzy Ameryką Północną i Centralną i, jednocześnie, jednym z amerykańskich lotnisk o największym udziale lotów międzynarodowych w ogólnej liczbie wykonywanych operacji.

Kia Rio

Kia Rio – samochód w klasie średnie do wynajęcia w przystępnych cenach na większości lotnisk w USA.

Loty z Europy do Miami wykonywane są przez szereg linii lotniczych, w tym między innymi: Air Berlin, Air Europe, Air France, Alitalia, British Airways, Iberia, Lufthansa i Virgin Atlantic. Połączenia bezpośrednie z Polski do Miami znalazły się w ofercie PLL LOT z Warszawy Chopin. Po chwilowym zawieszeniu w związku z pandemią koronawirusa, przywrócone zostają w grudniu 2021 roku.

Lotnisko MIA położone jest około 9 km na północny zachód od centrum (downtown) Miami.

MIA Rental Car Center – wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Miami
W typowy dla dużych amerykańskich portów lotniczych sposób, usługi rent-a-car na Lotnisku Miami dostępne są w specjalnie do tego celu przeznaczonym centrum. MIA Rental Car Center, lub krótko MIA RCC jest niezwykle nowoczesnym budynkiem skupiającym wszelkiego rodzaju usługi związane z wynajmem aut, w tym stację benzynową i myjnię samochodową. Położone około 1.5 km od budynku lotniska, centrum rent-a-car MIA obsłużyć może do 17.000 klientów dziennie.  Dostać się do niego można z każdego terminala przy pomocy lotniskowej kolejki MIA Mover.

Pośród wypożyczalni samochodów zgrupowanych w MIA Rental Car Center znajdują się miedzy innymi: Advantage Rent-A-Car, Alamo, All Day Rent-A-Car, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, E-Z Rent-A-Car, Global Rent A Car, Hertz, National, Payless, P&P Family Auto Rental, Royal, Sixt i Thrifty.

W MIA Rental Car Center ma miejsce zarówno odbiór, jak i zwrot pojazdów.

Oferty rent a car Lotnisko Miami – znajdź najlepsze ceny online
Przy tak dużej ilości wypożyczalni, warto jest skorzystać z internetowej wyszukiwarki Cartrawler, aby porównać kompleksowo i w krótkim czasie oferty wielu usługodawców przed dokonaniem rezerwacji.

Najtańsze oferty wynajmu aut na Lotnisku w Miami zaczynają się zazwyczaj od około 800 pln za tydzień, w klasie ekonomicznej. Najczęściej oferowane w niej modele to Ford Fiesta, Mitsubishi Mirage, Hyundai Accent i Kia Rio. Znacznie większe pojazdy, w typowo amerykańskim rozmiarze dostępne są za zwyczaj za niewiele więcej. Na próżno natomiast szukać we flocie samochodów do wynajęcia na Lotnisku Miami tak popularnych w Europie małych samochodów miejskich.

Ford Escape

SUV na Florydzie – Ford Escape w przystępnych cenach na Lotnisku Miami.

Najkorzystniejsze oferty rent-a-car w USA dotyczą często segmentu SUV. Wygodne i obszerne pojazdy jak na przykład Ford Escape wynająć można na Lotnisku w Miami często w bardzo atrakcyjnych cenach, pod warunkiem, że rezerwacji dokonano z wyprzedzeniem. Dotyczy to zwłaszcza okresu szczególnego natężenia ruchu turystycznego na Florydzie, w miesiącach pomiędzy styczniem a kwietniem, kiedy panuje tu najlepsza pogoda.

Wynajem kabrioletów Miami
Odwiedzającym Miami turysto, którzy Florydę pokonywać chcieliby autem z otwartym dachem, wypożyczalnie samochodów MIA oferują kilka modeli, w tym ikonicznego, i najpopularniejszego chyba, Forda Mustanga.

Ford Mustang convertible

Ford Mustang Convertible – popularny we flotach rent a car Floryda.

W szczycie sezonu, najtańsze Mustangi dostępne są od około 4000 pln za tydzień.

Lotnisko MIA - terminale
Półokrągły budynek główny Lotniska Miami podzielony jest na trzy terminale – Północny, znany także jako ‘Niebieski’, Centralny - ‘Żółty’ i Południowy - ‘Czerwony’. Wyświetl mapę.

Przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi sektorami lotniska ułatwiają ruchome chodniki Skyride.

Wizytówka Lotniska MIA (materiał w języku angielskim):

Floryda samochodem – odległości z Lotniska Miami
Dla wielu turystów odwiedzających Florydę, dwa największe lotniska stanu - Orlando i Miami - są często pierwszym przystankiem. Dzięki dużej dostępności usług rent-a-car,  konkurencyjności cen oraz po prostu wygody, lotniska są też najpopularniejszym miejscem odbioru i zwrotu samochodów do wynajęcia.

Poniżej przedstawione zostały przybliżone odległości drogowe pomiędzy Lotniskiem Miami i często obieranymi celami na terenie Florydy:

  • odległość Lotnisko Miami – Key West: 240 km
  • odległość Lotnisko Miami - Everglades National Park: 60 km
  • odległość Lotnisko Miami - Fort Lauderdale: 48 km
  • odległość Lotnisko Miami - Sea World Orlando: 370 km
  • odległość Lotnisko Miami - Universal Studios Orlando: 370 km
  • odległość Lotnisko Miami - Disney World Orlando: 370 km

Znajdź wiele praktycznych informacji na temat podróży po Florydzie na Visit Florida.

Artykuł pokrewny: Zwiedzanie Orlando - parki rozrywki i inne atrakcje turystyczne Orlando, Floryda.Porównaj oferty rent a car Lotnisko Miami, Floryda – wynajem aut MIA Rental Car Center
Artykuły: Porównaj oferty rent a car Lotnisko Miami, Floryda – wynajem aut MIA Rental Car Center
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, October 26 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz