Wynajem aut Lotnisko Miami, Floryda – wypożyczalnie samochodów w MIA Rental Car Center

Porównaj oferty rent-a-car Miami, Lotnisko

Miami International Airport - MIA, jest pod względem liczby obsługiwanych pasażerów drugim, co do wielkości (po Orlando) lotniskiem –słonecznego stanu-, Florydy. Lotnisko Miami mieści się na terenie hrabstwa Miami-Dade. Wyświetl - mapa głównych lotnisk Florydy.

Dzięki strategicznej lokalizacji, Lotnisko Miami jest jednym z ważniejszych punktów przesiadkowych pomiędzy Ameryką Północną i Centralną i, jednocześnie, jednym z amerykańskich lotnisk o największym udziale lotów międzynarodowych w ogólnej liczbie wykonywanych operacji.

Ford Edge
Jeden z najlepszych samochodów sportowych na rynku – do wynajęcia w przystępnych cenach w Stanach Zjednoczonych

Loty z Europy do Miami oferowane są przez szereg linii lotniczych, w tym między innymi: Air Berlin, Air Europe, Air France, Alitalia, British Airways, Iberia, Lufthansa i Virgin Atlantic. Z Polski loty bezpośrednie do Mimi dostępne są w formie czarterów Polskich Linii Lotniczych LOT, z wylotami z Warszawy Chopin.

Lotnisko mieści się około 9 km na północny zachód od centrum (downtown) Miami.

Lotnisko MIA - terminale
Półokrągły budynek główny Lotniska Miami podzielony jest na trzy terminale – Północny, Centralny i Południowy, oraz 6 hal. Wyświetl mapę.

Przemieszczanie się pmiedzy poszczególnymi sektorami lotniska ułatwiają ruchome chodniki Skyride.

MIA Rental Car Center – wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Miami
W typowy dla dużych amerykańskich portów lotniczych sposób, usługi rent-a-car na Lotnisku Miami dostępne są w specjalnie do tego cely przeznaczonym centrum. MIA Rental Car Center, lub krótko MIA RCC jest niezwykle nowoczesnym budynkiem skupiającym wszelkiego rodzaju usługi związane z wynajmem aut, w tym stację benzynową i myjnię samochodową. Położone około 1.5 km od budynku lotniska, centrum rent-a-car MIA obsłużyć może do 17.000 klientów dziennie.  Dostać się do niego można z każdego terminala przy pomocy lotniskowej kolejki MIA Mover.

Pośród wypożyczalni samochodów zgrupowanych w MIA Rental Car Center znajduja się miedzy innymi: Advantage Rent-A-Car, Alamo, All Day Rent-A-Car, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, E-Z Rent-A-Car, Global Rent A Car, Hertz, National, Payless, P&P Family Auto Rental, Royal, Sixt i Thrifty.

Wynajem samochodów Miami Airport poprzez wyszukiwarkę Cartrawler
Przy tak dużej ilości wypożyczalni, warto jest skorzystać z internetowej wyszukiwarki Cartrawler, aby porównać kompleksowo i w krótkim czasie oferty wielu usługodawców przed dokonaniem rezerwacji.

Najtańsze oferty wynajmu aut na Lotnisku w Miami zaczynają się zazwyczaj od około 800 pln za tydzień, w klasie ekonomicznej, w której najczęściej oferowane bywają: Chevrolet Aveo, Hyundai Accent i Kia Rio. Znacznie większe pojazdy, w typowo amerykańskim rozmiarze dostępne są za zwyczaj za niewiele więcej. Na próżno natomiast szukać we flocie samochodów do wynajęcia na Lotnisku Miami tak popularnych w Europie małych samochodów miejskich.

Najkorzystniejsze oferty rent-a-car w USA dotyczą często klasy SUV. Wygodne i obszerne pojazdy jak na przykład Ford Edge wynająć można na Lotnisku w Miami często już od około 1000 pln za tydzień, zakładając, że rezerwacji dokonano z wyprzedzeniem.  Dotyczy to zwłaszcza okresów szczególnego natężenia ruchu turystycznego na Florydzie, w miesiącach pomiędzy styczniem a kwietniem, kiedy to pogoda tu jest najlepsza. Zwiększony popyt na samochody w tym czasie przekłada się oczywiście na wyższe ceny.

Floryda samochodem – odległości z Lotniska Miami
Dla wielu turystów odwiedzających Florydę, dwa największe lotniska stanu - Orlando i Miami - są często pierwszym przystankiem. Dzięki dużej dostępności usług rent-a-car,  konkurencyjności cen oraz po prostu wygody, lotniska są też najpopularniejszym miejscem odbioru i zwrotu samochodów do wynajęcia.

Poniżej przedstawione zostały przybliżone odległości drogowe pomiędzy Lotniskiem Miami i często obieranymi celami na terenie Florydy:

  • odległość Lotnisko Miami – Key West: 240 km
  • odległość Lotnisko Miami - Everglades National Park: 60 km
  • odległość Lotnisko Miami - Fort Lauderdale: 48 km
  • odległość Lotnisko Miami - Sea World Orlando: 370 km
  • odległość Lotnisko Miami - Universal Studios Orlando: 370 km
  • odległość Lotnisko Miami - Disney World Orlando: 370 km

Artykuł pokrewny: Zwiedzanie Orlando - parki rozrywki i inne atrakcje turystyczne Orlando, Floryda.Wynajem aut Lotnisko Miami, Floryda – wypożyczalnie samochodów w MIA Rental Car Center
Artykuły: Wynajem aut Lotnisko Miami, Floryda – wypożyczalnie samochodów w MIA Rental Car Center
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, June 03 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz