Wynajem aut Lotnisko Luton – tani wynajem samochodów w Londynie

Znaczna część połączeń low-cost do Londynu skierowana jest na Lotnisko Luton. To właśnie obecność przewoźników takich jak Ryanair, Easyjet czy Wizzair przyczyniała się do rozwoju tego, nieco zapomnianego portu, w ostatnich latach.

Porównaj oferty rent a car na Lotnisku Luton

Rosnąca popularność lotniska, przełożyła się również na rozwój miasta – pomimo iż industrialne Luton nie posiada wielu atrakcji, zyskuje coraz większe znaczenie na mapie turystycznej Londynu, jako jedno z wrót dostępu do stolicy Wielkiej Brytanii.

Fiat 500

Fiat 500 – tani samochód do wynajęcia w Luton.

Międzynarodowy port lotniczy Luton – LTN położony jest około 3 km na wschód od Luton i 45 km na północny zachód od centrum Londynu, skąd bierze się nazwa ‘London Luton Airport’. Podróżujący do Londyny via Luton pasażerowie powinni przygotować się jednak na dosyć czasochłonny transfer z lotniska do miasta. Autostrada M1 wiodąca z Luton do Londynu jest, podobnie jak inne drogi dojazdowe do londyńskiej metropolii, jest chronicznie zakorkowana, w związku z czym pokonanie tej stosunkowo niewielkiej odległości zajmuje zazwyczaj co najmniej godzinę. Warto jest zostawić sobie spory margines czasu na dostanie się na lotnisko, aby nie spóźnić się na lot. Wyświetl mapę dróg w okolicach Lotniska Luton

Inna ważna trasa przebiegająca w pobliżu Lotniska Luton to Autostrada A1.

Lotniska Londynu – mapa.

Luton Airport – odloty i przyloty.

Wynajem aut Lotnisko Luton – wygodna opcja transportu naziemnego
Wynajem samochodu bezpośrednio na lotnisku jest wygodnym i popularnym sposobem dalszej podróży po wylądowaniu w Luton.

Centrum rent a car na Lotnisku Luton położone jest nieopodal terminala; łączy je z nim autobus wahadłowy (shuttle bus).

Zwracając samochód, pamiętaj o zatankowaniu do pełna, aby uniknąć obciążenia za brakujące paliwo, jeśli warunki wynajmu twojej oferty to ‘pełny do pełnego’. W okolicach lotniska, stację benzynową znaleźc można w okolicy Dunstable (przy sklepie Tesco).

Jeśli nie decydujesz się na wynajem samochodu na Lotnisku Luton, popularnym sposobem na dostanie się do Londynu jest połączenie kolejowe ze stacji Luton Airport Parkway, obsługującej pociągi do Londynu, jak również na Lotnisko Gatwick, które również obsługuje wiele połączeń low-cost. Podróżując pociągami w rejonie Londynu, pamiętaj jednak, iż tutejsza siec kolejowa znana jest z opóźnień. Zostaw sobie szczególnie sporo czasu na transfery pomiędzy lotniskami.

Ceny wynajmu samochodów w Luton
W przeciwieństwie do samego Luton, które nie porywa wyglądem, flota rent a car dostępna na tutejszym lotnisku jest wyjątkowo nowoczesna. Nowe, lub niemal nowe modele w szerokim zakresie klas wynajmu dostępne są często w bardzo atrakcyjnych cenach jak na okolice Londynu.

Auto w klasie ekonomicznej, najczęściej Ford Fiesta, VW Polo, lub Opel Cors wynająć można na Lotnisku Luton już od około 500 pln za tydzień.

Idąc z duchem czasu wypożyczalnie samochodów w Luton włączają coraz częściej do swoich flot samochodu hybrydowe. Jeden z najpopularniejszych w tym segmencie modeli, Toyota Prius dostępny jest już często od około 1000 pln za tydzień.

Toyota Prius

Toyota Prius – wynajem samochodu hybrydowego w Londynie.

Vany i minibusy do wynajęcia Londyn-Luton
Samochody o pojemności do 7 lub 9 osób to wygodna opcja dla większych grup podróżujących do Londynu. Oferta vanów i minibusów na Lotnisku Luton jest dosyć szeroka, zarówno, jeśli chodzi o dostępne modele, jak i ceny.

VW Sharan, Opel Zafira, VW Touran i Citroen C4 Grand Picasso to najpopularniejsze opcje pojazdów 7-osobowych.

VW Sharan

VW Sharan – popularny i sprawdzony samochodód 7-osobowy.

Najtańsze vany dostępne są w Luton już zazwyczaj od około 1200 pln za tydzień.

W klasie minibusów – w Luton będą to zazwyczaj Ford Tourneo, Ford Transit lub Mercedes Vito – liczyc się należy z wydatkiem od około 1800 pln za tydzień.

Wypożyczalnie samochodów Luton Airport
Usługi rent a car na Lotnisku Luton świadczone są przez między innymi: Avis, Alamo, Budget (i Budget Vans), Easirent, Enterprise Rent A Car, Europcar, Firefly, Goldcar, Green Motion, Hertz, Interrent, Keddy by Europcar, National i Sixt.

Skorzystaj z wyszukiwarki ofert wynajmu samochodów Cartrawler, udostępnionej na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl, aby porównać oferty z wielu wypożyczalni na Lotnisku Luton jednocześnie i dokonać rezerwacji online.

Transfer z Luton na Lotnisko Stansted – wynajem samochodu w jedną stronę?
Inne popularne lotnisko Londynu, Stansted Airport położone jest o odległości (drogowej, trasą M25, nie w linii prostej) około 80 km od Luton. Przy sprzyjających warunkach drogowych, przejazd samochodem pomiędzy tymi lotniskami zajmuje niewiele ponad godzinę.

Rozważając najszybsze i najtańsze sposoby transferu pomiędzy lotniskami Londynu, warto jest wziąć pod uwagę możliwości wynajmu samochodu w jedną stronę, czyli ze zwrotem w innym miejscu. Ma to sens z ekonomicznego punktu widzenia zwłaszcza, kiedy podróżuje więcej niż jedna osoba i koszty wynajmu rozbić można pomiędzy współpasażerów. Nawet biorąc pod uwagę opłatę dodatkową za zwrot w innej lokalizacji, przy 3-4 osobach podróżujących razem wynajem w jedną stronę okaże się prawdopodobnie tańszy, niż dostępne środki transportu publicznego.

Mercedes Vito

Mercedes Vito – wygoda podróży dla 9 osób; dostępny między innymi we flocie Green Motion na Lotnisku Luton.

Jeśli podróżujemy w pojedynkę, połączenia National Express są zapewne najbardziej ekonomiczną opcją. Bilety warto jest zakupić przez internet; liczyć można wówczas na zniżki.

Lotnisko Luton – loty z Polski
Londyn jest niezmiennie najpopularniejszą europejską destynacją dla podróżnych z Polski. Połączenia do Luton znalazły się w ofercie wszystkich największych przewoźników low-cost w tym:

  • Ryanair – z Bydgoszczy i Rzeszowa
  • Wizzair – z Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Olsztyna, Warszawy Chopin, Wrocławia
  • Easyjet – z Krakowa

Tani wynajem aut Londyn-Luton – rezerwuj online z Cartrawler Wielka BrytaniaWynajem aut Lotnisko Luton – tani wynajem samochodów w Londynie
Artykuły: Wynajem aut Lotnisko Luton – tani wynajem samochodów w Londynie
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, February 03 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz