Wynajem aut Neapol, Lotnisko - wybrzeże Amalfi samochodem

Neapol jest stolicą regionu Kampania w południowych Włoszech oraz idealna bazą wypadową do zwiedzania Wybrzeża Amalfi, widowiskowego fragmentu wybrzeża na południu Półwyspu Sorrento.

Porównaj oferty rent-a-car Neapol, Lotnisko w wyszukiwarce Cartrawler Włochy

Neapol znany jest ze wspaniałego starego miasta z unikalną historyczną zabudową, barwnej sceny kulturalnej oraz doskonałych restauracji serwujących nie tylko słynną neapolitańską pizzę.

VW Golf

VW Golf – kompaktowy samochód do wynajęcia w korzystnej cenie na Lotnisku Neapol.

Miasto, o ponad 2800-letniej historii znane jest z niechlubnej historii miejscowej mafii Camorra, wyspecjalizowanej w handlu narkotykami sięgającego daleko poza granice Włoch. Mafia, w której skład wchodzi ponad 30 klanów sprawuje też w znacznej mierze kontrole nad lokalnym samorządem, którego członkowie są skorumpowani, bądź zastraszani.

Na początku lat 90-tych ubiegłego wieku, Camorra przejęła w niejasnych okolicznościach kontrolę nad systemem oczyszczania miasta i utylizowania odpadów. Ta niezbyt atrakcyjna funkcja okazała się niezwykle intratna, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt iż utylizacja śmieci, a zwłaszcza silnie toksycznych odpadów chemicznych nie odbywa się z zachowaniem należytych zasad bezpieczeństwa, w wyniku czego stolica Kampanii i jej okolice zmagają się z poważnymi problemami zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Wyświetl: Mapa ogólna Neapolu.

Port lotniczy Neapol – NAP
Neapol posiada średnich rozmiarów lotnisko międzynarodowe. Obsługujące ponad 6.7 miliona pasażerów rocznie Lotnisko Neapol, znane we Włoszech jako Aeroporto Internazionale di Napoli Capodichino, jest ósmym pod względem liczny obsługiwanych pasażerów lotniskiem we Włoszech. Położone jest w odległości około 3.5 km na północny wschód od centrum Neapolu, na terenie dzielnicy znanej Campo di Marte.

W bezpośrednim sąsiedztwie lotniska przebiega autostradaE45/A1 – Autostrada del Sole, czyli autostrada słońca. Łączy ona Neapol z Rzymem i, dalej w kierunku północnym, z Mediolanem. Zobacz autostradę A1 na mapie Włoch

Podobnie jak stało się w przypadku wielu innych lotnisk włoskich, Lotnisko Neapol Capodichino powstało na potrzeby lotnictwa wojskowego, stając się ważną bazą dla amerykańskich wojsk podczas II Wojny Światowej. Portem cywilnym stało się dopiero w latach 50-tych ubiegłego wieku.

Opel Astra kombi

Opel Astra kombi, we flocie B-Rent na Lotnisku Neapol.

Lotnisko posiada dwa terminale. Terminal 1 przeznaczony jest dla regularnych linii lotniczych, podczas gdy z Terminala 2 korzystają przewoźnicy czarterowi.

Wypożyczalnie samochodów Neapol, Lotnisko
Autonoleggio to określenie na wynajem samochodów w języku włoskim. Usługi rent-a-car na Lotnisku Neapol oferowane są przez wiele powszechnie znanych wypożyczalni międzynarodowych, w tym Avis, Budget, Hertz, Europcar, Enterprise Rent A Car, Sixt, Dollar, Thrifty, Keddy i Firefly, jak również przez wypożyczalnie włoskie Locauto, Autovia, Sicily by Car, Maggiore, Noleggiare i Ecovia.

Tani wynajem samochodów Neapol
W porównaniu z wieloma innymi popularnymi regionami turystycznymi we Włoszech, wynajem aut w Neapolu okazjue się często nieco tańszy. Poza szczytem sezonu turystycznego, mały samochodów miejski, czyli na przykład Fiat 500 lub Citroen C1 wynająć zazwyczaj można już od około 400 pln za tydzień.

W klasie ekonomicznej nieco większe i zdecydowanie wygodniejsze w podróżach na dłuższych trasach pojazdy typu Ford Fiesta VW Polo i Renault Clio dostępne są często już od około 600 pln za tydzień. Różnica w cenie okazuje się więc nieznaczna i nie usprawiedliwia raczej wyboru auta w najniższej cenie, o ile oczywiście nie zależy nam z jakiegoś powodu na jak najmniejszych wymiarach (na przykład dla ułatwienia w parkowaniu w centrum miasta).

Uzupełnienie flot o duże ilości pojazdów typu SUV przez włoskie wypożyczalnie w ostatnich latach sprawia iż najpopularniejsze z nich, jak na przykład Nissan Qashqai często wynająć można w bardzo przystępnych cenach.

Nissan Qashqai

Tani SUV do wynajęcia w Neapolu – Nissan Qashqai.

Ceny wynajmu aut w Neapolu w sezonie letnim wzrastają dramatycznie, czasem nawet trzykrotnie. Rezerwacje na lipiec i sierpień warto składać jest z jak największym, nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Wynajem kabrioletów Neapol
Samochód z odkrytym dachem to świetny sposób na podróżowanie w wielkim stylu włoskim wybrzeżem. Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Neapol oferują kilka rozwiązań w tym segmencie, od najtańszych i najmniejszych, a jednocześnie niezwykle czarujących Fiatów 500 w wersji z otwieranym dachem, poprzez Opla Cascadę ze średnie półki, aż po bardziej luksusowe auta, jak na przykład Audi  A3 Cabrio. W tym segmencie jednak rzadko mówić można o niskich cenach.

Warto jest też wziąć pod uwagę fakt, iż w Włoszech, zwłaszcza w najbardziej turystycznych miejscach występuje problem kradzieży samochodów. Bezpieczny strzeżony parking (na przykład hotelowy), jest wskazany szczególnie w przypadku wynajmu kabrioletu.

Wynajem aut Neapol - wysoki udział własny w przypadku kradzieży
Zwiększone ryzyko kradzieży aut znajduje odzwierciedlenie w dosyć wysokich kwotach wkładu własnego w przypadku kradzieży. Przewyższa on zazwyczaj znacznie wkład własny na wypadek szkód. Nawet w przypadku najmniejszych (i najtańszych samochodów), w razie ich kradzieży klient, który nie zabezpieczył się dodatkowy ubezpieczeniem, obciążony może zostać kwotą nawet około 1500-1800 euro.

VW Sharan

Z wynajmem dużych pojazdów, zwłaszcza 7- i 9-osobowych, wiąże się zazwyczaj wysoki wkład własny. Powyżej, VW Sharan, jeden z najpopularniejszych minivanów do wynajęcia.

Podczas odbioru auta, wypożyczalnia zaoferuje szereg dodatkowych produktów ubezpieczeniowych, w tym również zniesienie odpowiedzialności w przypadku szkody i kradzieży. Warte jest ono rozważenia, w przypadku dłuższego wynajmu zwiększa jednak znacznie jego koszt.

Podczas rezerwacji w systemie Cartrawler, na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia wkładu własnego Axa Assistance, które gwarantuje zwrot środków z kaucji zajętych zarówno w przypadku stłuczki, jak i kradzieży do łącznej kwoty 3000 euro.

Na południe od Neapolu – zwiedzaj wybrzeże Amalfi
Odwiedzając Neapol, warto też jest zdecydować się na wycieczkę na Costiera Amalfitana, czyli Wybrzeże Amalfi. Rozciąga się ono pomiędzy Salerno e Sorrento, na dystansie około 50 km, jego nazwa zaś wywodzi się od miasteczka Amalfi, położonego mniej więcej w połowie drogi (pomiędzy Sorrento i Salerno).

Przejażdżka nadmorską drogą gwarantuje spektakularne widoki lazurowego Morza Śródziemnego. Przebiega ona pośród iście dramatycznej scenerii, poszarpanego, klifowego wybrzeża. W szczycie sezonu turystycznego, doznania podczas wycieczki zepsuć może olbrzymia ilość samochodów na często wąskiej drodze i błyskawicznie tworzące się na niej korki. Zatrzymanie się w jednej z wielu urokliwych miejscowości położonych wzdłuż wybrzeża jest często najlepszym sposobem na ukojenie skołatanych korkami nerwów.

Na uwagę w rejonie Amalfi zasługuje nie tylko somo wybrzeże. Będąc w okolicy warto jest też wyprawić się w głąb półwyspu Sorrentyńskiego, który zwłaszcza w upalne lato urzeka soczystą zielenią bujnej roślinności.

Do planu jednodniowej wycieczki z do Amalfi dołączyć można również wyprawę promem z Sorrento na wyspę Capri, znana z luksusowej mariny i eleganckich willi. Zakwaterowanie na Capri jest dosyć kosztowne, doskonale nada się jednak na kilkugodzinny wypad.

W drodze z Neapolu w kierunku Amalfi zatrzymać się można również u podnóża wulkanu Wezuwiusz. Wejście na jego szczyt, czyli w rzeczywistości krater, nie jest trudne i zajmuje około 30 minut. Wymaga jednak odpowiedniego, wygodnego obuwia oraz dodatkowej odzieży wierzchniej. Nawet w ciepłe letnie dni na szczycie wulkanu panować mogą znacznie niższe temperatury, spowity może on być również mgłą.

Znajdź więcej informacji na portalu turystycznym miasta Neapol.

Loty do Neapolu
Bezpośrednie połączenia z Polski do Neapolu znajdują się w ofercie wszystkich większych przewoźników low-cost na polskim rynku. Ryanair lata do Neapolu z Krakowa, Wrocławia i Modlina, Wizzair zaś z Warszawy Chopin.

Czytaj również: Święta państwowe i dni wolne od pracy we Włoszech.Wynajem aut Neapol, Lotnisko  - wybrzeże Amalfi samochodem
Artykuły: Wynajem aut Neapol, Lotnisko - wybrzeże Amalfi samochodem
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, November 08 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz