Wynajem aut Oslo Rygge - wypożycz samochód na Lotnisku Moss-Rygge

Aktualizacja: Od dnia 1 listopada 2016 wszystkie operacje na Lotnisku Moss-Rygge są zawieszone. Wynajem samochodów w tej lokalizacji nie jest obecnie możliwy.

Wynajmij samochód na lotnisku w Oslo: Porównaj oferty rent a car na Lotnisku Sandefjord Torp

Stosunkowo niewielkich rozmiarów por lotniczy Moss-Rygge - RYG (siódme pod względem ilości odprawianych pasażerów lotnisko Norwegii) obsługuje zaskakująco wiele połączeń bezpośrednich z Polski. Linie Ryanair, w chwili obecnej główny przewoźnik na lotnisku, oferują całoroczne trasy do Moss z Gdańska, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Wrocławia i Warszawy-Modlin, a sezonowo również ze Szczecina.

Oprócz kierunków do Polski, dużą popularnością na Lotnisku Moss-Rygge cieszą się również połączenia do typowo wypoczynkowych kurortów Europy Południowej.

Fiat 500
Stylowy Fiat 500 we flocie wypożyczalni Hertz na Lotnisku Moss

Por lotniczy Moss-Ryge, w stosunku do którego używa się również określeń ‘Lotnisko Oslo-Rygge’ lub lokalnie ‘Moss Lufthavn’ położony jest w miejscowości Rygge, około 10 km na południowy wschód od miasta Moss i niemal 70 km na południe od stolicy Norwegii, Oslo. Położenie Lotniska Moss na mapie.

Podróżni zmierzający do Oslo mają do wyboru dwa inne lotniska: położone o wiele bliżej miasta Lotnisko Gardermoen (główny port lotniczy Norwegii) oraz dosyć odległe Lotnisko Torp. Lokalizacja lotnisk Oslo na mapie.

Wynajem samochodów Oslo, Lotnisko Gardermoen - rezerwuj przez internet

Wynajem samochodu Oslo-Rygge
Usługi wynajmu aut w Norwegii z trudem określić można jako przystępne cenowo. Dzięki internetowym wyszukiwarkom ofert jednak napotkać można jednak korzystne (jak na skandynawskie warunki) cenowo oferty. W najniższej klasie małych samochodów miejskich, wynajmując przykładowo Fiata 500, Forda Ka, lub podobny model, na tydzień, oczekiwać można cen od około 1500 pln.

W popularnej klasie kompakt - VW Golf, Ford Focus lub podobny - najniższe stawki tygodniowe zaczynają się zazwyczaj od około 2000 pln. W cenie tej często, choć nie zawsze ujęty jest nieograniczony przebieg. Planując pokonywanie dużych odległości wynajętym samochodem, warto jest upewnić się przed dokonaniem rezerwacji czy oferta przewiduje ograniczenia przebiegu. W wyszukiwarce Cartrawler, dostępnej na stronie www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl informacja na ten temat ujęta jest w 'Regulaminie'.

VW Golf
VW Golf oferowany przez wypożyczalnie Hertz, Budget, Europcar na Lotnisku Oslo-Rygge

Wyszukiwarka Cartrawler współpracuje z wypożyczalniami z wieloma wypożyczalniami samochodów obsługującymi Lotnisko Moss-Rygge, w tym: Europcar, Hertz, Sixt i Avis.

Lotnisko low-cost Oslo - Ryanair i Norwegian 
Lotnisko Rygge wykorzystuje infrastrukturę bazy wojskowej istniejącej Rygge Air Station powstałej w latach 40-stych ubiegłego wieku. Pomysł przekształcenia bazy na potrzeby lotnictwa cywilnego wynikł z potrzeby odciążenia Lotniska Torp, położonego po przeciwnej stronie zatoki Oslofjorden.

Przewoźnik low-cost Norwegian był pierwszym użytkownikiem lotniska; jego baza powstała tu w 2008 roku. Zainteresowanie lotniskiem szybko wykazały również linie Ryanair operujące z Lotniska Torp. Ograniczone rozmiary i przepustowość Moss-Rygge długo uniemożliwiały jednak rozszerzenie oferty tego lotniska również o usługi irlandzkiego przewoźnika. Zawitał on tu dopiero w 2009 roku, zakładają nową bazę rok później. W połowie 2016 roku Ryanair jest głównym użytkownikiem lotniska. Oferta Norwegian w porcie lotniczym Moss ogranicza się do dwóch kierunków (Alicante, Malaga), podczas gdy Ryanair obsługuje połączenia na 17 stałych trasach i 13 sezonowych. Polska, Hiszpania, Wielka Brytania, Grecja i Chorwacja, to główne destynacje.

Aktualizacja: 1 listopada 2016 roku Lotnisko Moss-Rygge zawiesiło operacje w następstwie wycofania się linii Ryanair z tej lokalizacji. Irlandzki przewoźnik zamknął bazę w Rygge w ramach protestu przeciwko nowemu podatkowi lotniczemu wprowadzonemu przez norweski rząd. Bez lotów większościowego przewoźnika lotnisko stało się nierentowne. Wynajem aut Oslo Rygge - wypożycz samochód na Lotnisku Moss-Rygge
Artykuły: Wynajem aut Oslo Rygge - wypożycz samochód na Lotnisku Moss-Rygge
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, February 28 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz