Wynajem aut Lotnisko Podgorica (TGD) – znajdź tani wynajem samochodów w Czarnogórze

Międzynarodowy Port Lotniczy Podgorica – TGD jest większym z dwóch lotnisk międzynarodowych Czarnogóry, malowniczego, bałkańskiego kraju nad Adriatykiem.

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Podgorica – rezerwuj online

Stale rosnące w ostatnich latach zainteresowanie Bałkanami, jako celem turystycznym, przyczyniło się do znacznego rozwoju tego portu, przyciągając do niego nowe linie lotnicze oraz generując nowe kierunki turystyczne. Międzynarodowi przewoźnicy uruchamiają nowe połączenia przybliżając ten malowniczy, a także ciągle przystępny cenowo, reszcie Europy.

Renault Clio
Wynajem aut Czarnogóra – Renault Clio jest jednym z popularniejszych modeli w klasie ekonomicznej na Lotnisku Podgorica. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl.

Dla turystów, którzy chcieliby poznać nieco lepiej okolice Podgoricy, lub zwiedzić czarnogórskie wybrzeże Adriatyku, wynajem samochodu tuż po wylądowaniu w Podgoricy może okazać się idealnym rozwiązaniem.

Najtańsze oferty rent a car Podgorica, Lotnisko, dotyczą zazwyczaj małych samochodów miejskich, jak na przykład Chevrolet Spark, czy Fiat Panda. Są one świetnym rozwiązanie, dla jednej lub dwóch osób podróżujących razem, przy większej jednak grupie nie będą zbyt wygodne; zabraknąć może również miejsca na wakacyjny bagaż.

Chevrolet Spark
Niewielki Chevrolet Spark, zbliżony jest bardzo do Opla Karl jeśli chodzi o konstrukcję.

Jeśli planujemy dłuższe podróże samochodem wynajętym w Czarnogórze, warto jest zainwestować nieco w komfort. Nieco większy pojazd w klasie ekonomicznej nie koniecznie okazać się musi o wiele droży, będzie za to z pewnością wygodniejszy.

We flotach wypożyczalni samochodów w Czarnogórze nie zawsze znaleźć można najnowsze modele w danej klasie jednak Ford Fiesta, nawet poprzedniej generacji, dostępny w ofercie Green Motion z pewnością zaspokoi oczekiwania większości klientów. Nawet w wersji 2-letniej będzie lepszym wyborem niż, na przykład, Dacia Sandero oferowany powszechnie przez inne wypożyczalnie na Lotnisku Podgorica, w tym Avis.

Ford Fiesta
Ford Fiesta, wskazany wybór taniego samochodu w klasie ekonomicznej w Czarnogórze.

Dacia należy do koncernu Renault, zaś model Sandero zalicza się do najlepiej sprzedających się samochodów.

Do Renault należy również popularny Dacia Duster, często najtańszy SUV we flotach wypożyczalni samochodów. W sprzedaży dostępny jest on z napędem na 2, jak i na 4 koła. W wypożyczalniach w Czarnogórze występuje on jednak jedynie w tej pierwszej wersji.

Dacia Duster
Dacia Duster, SUV do wynajęcia na Lotnisku Podgorica.

Luksus w przystępnej cenie – tani wynajem Audi Q2
Przeglądając oferty rent a car na Lotnisku Podgorica, od czasu do czasu natknąć można się na bardzo korzystne ceny wynajmu luksusowych SUV-ów. Spotkaliśmy się, między innymi, z ofertą wynajmu SUV-a Audi Q2 w cenie zbliżonej do Daci Duster. Oferta pochodziła z wypożyczalni Europcar i opatrzona była gwarancją modelu (oznacza to, iż w chwili odbioru otrzymamy rzeczywiście Audi Q2, nie zaś auto o podobnej charakterystyce).

Aby zagwarantować największą dostępność i najlepsze ceny, zawsze pamiętaj o złożeniu rezerwacji z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli planujesz wynajem w okresie letnim. Lipiec i sierpień to szczyt sezonu turystycznego w Czarnogórze, oznaczający znacznie wyższe ceny, niż o innych porach roku.

Audi 2018
Audi Q2 w cenie zbliżonej do Dacii Duster, zauważony w ofercie Europcar Podgorica.

Wypożyczalnie samochodów Podgorica (lotnisko)
Teren głównego portu lotniczego Czarnogóry obsługuje szereg powszechnie znanych, międzynarodowych wypożyczalni samochodów, jak również mniejszych, lokalnych firm segmentu rent a car.

Do największych wypożyczalni na Lotnisku Podgorica zaliczają się:

 • Sixt
 • Hertz wraz ze swoją marką low-cost Firefly
 • Enterprise i jej spółka zależna Alamo
 • Avis Rent A Car Czarnogór i Budget (tworzące razem Avis-Budget Group)
 • Europcar i jej marka low-cot Interrent. Do Europcar należy również wywodząca się z Hiszpanii wypożyczalnia Goldcar/Rhodium

Biorąc pod uwagę doświadczenia i częste skargi klientów, Tania-wypozyczalnia-samochodów.pl odradza jednak korzystanie z usług Goldcar.

Renault Trafic
Wynajem minibusa Czarnogóra – zaoszczędź porównując oferty wielu wypożyczalni.

Atrakcyjne ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Podgorica dostępne są często w mniej znanych wypożyczalniach, w tym:

 • Meridian Rent a Car
 • Roksped Rent A Car
 • Kompas
 • Surprice Car Rental
 • Green Motion
 • Bids Rent A Car
 • Toms Rent A Car
 • Nava Rent A Car

Cartrawler Czarnogóra – prosty wynajem w niskich cenach
Wyszukiwarka Cartrawler ułatwia znalezienie najkorzystniejszej oferty rent a car na Lotnisku Podgorica oraz dokonanie rezerwacji online. Warto zauważyć, iż ceny dostępne w Cartrawler są często o wiele bardziej konkurencyjne, niż w przypadku wynajmu bezpośrednio w wypożyczalni.

Cartrawler wyświetla oferty we wszystkich klasach wynajmu, od najpopularniejszych małych samochodów miejskich i ekonomicznych, poprzez klasę kompaktową i średnią, aż po duże auta rodzinne, kombi i minibusy. Z racji na sezonowy charakter turystyki w Czarnogórze, ceny zmieniają się znacząco w zależności od pory roku. Rezerwując z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, najtańszy samochodów na Lotnisku Podgorica wynająć można latem w cenie od około 600 pln za tydzień. Poza sezonem, ceny usług rent a car w Czarnogórze spadają znacznie.

Znajdź wiele praktycznych informacji na oficjalnym portalu turystycznym Czarnogóry

Kiedy odwiedzić Czarnogórę – pogoda w Podgoricy
Sezon letni w Czarnogórze trwa od czerwca do września. Temperatury powyżej 20°C utrzymują się tu jednak od połowy kwietnia do późnego października, łatwo jest więc uniknąć tłumów turystów w lipcu i sierpniu, a także wysokich cen, odwiedzając ten kraj w czerwcu, lub wczesną jesienią.

Jesienne wakacje w Czarnogórze są szczególnie atrakcyjne wizualnie: zmieniające się kolory liści drzew kontrastują wówczas z turkusowymi wodami Adriatyku.

Zobacz: klimat Podgoricy (grafik temperatur, opadów, nasłonecznienia).  

Loty do Podgoricy (TGD) – kierunki i linie lotnicze
Międzynarodowy port lotniczy Podgorica oferuje stale rosnący wybór tras całorocznych oraz sezonowych (letnich). Jest dobrze skomunikowany z innymi rejonami Bałkanów, w tym Belgradem i Lubljaną oraz europejskimi miastami, między innymi Rzymem, Paryżem, Frankfurtem, Londynem, a także Warszawą i Katowicami.

Do największych przewoźników na Lotnisku Podgorica, zaliczają się niskokosztowe linie Ryanair i Wizzair

(ta ostatnia oferuje wspomniane połączenia z Warszawy i Katowic) oraz przewoźnik narodowy Czarnogóry, Montenegro Airlines. Z Polski do Podgoricy latają również w sezonie letnim PLL LOT, z Warszawy, a także przewoźnik czarterowy Enter Air.

Czarterem udać się można z Polski również na drugie międzynarodowe lotnisko Czarnogóry, położne w Tivat, na wybrzeżu Adriatyku. Od Podgoricy dzieli je około 85 km.

Lotnisko Podgorica – usytuowanie i odległości
Port lotniczy obsługujący stolicę Czarnogóry mieści siew odległości około 15 km na południe od jej centrum, w rejonie znanym jako Golubovci, skąd bierze się nieoficjalna, jednak bardzo popularna wśród miejscowych nazwa ‘Lotnisko Golubovci’.

Przed rozpadem Jugosławii, na cześć dyktatora, Josefa Tito, Podgorica nosiła nazwę Titograd, co wyjaśnia nadany tutejszemu lotnisku kod IATA – TGD.

Przebiegająca w sąsiedztwie lotniska trasa E80 / E65 ułatwia dojazd do popularnych ośrodków wypoczynkowych nad Adriatykiem – Bar i Budva.

Wyświetl mapę drogową Czarnogóry (Montenegro)

Poniżej podajemy przybliżone odległości drogowe pomiędzy Lotniskiem Podgorica i popularnymi destynacjami na Bałkanach:

 • odległość z Lotniska Podgorica do Bar: 40 km
 • odległość z Lotniska Podgorica do Budva: 68 km
 • odległość z Lotniska Podgorica do Kotor: 90 km
 • odległość Lotnisko Podgorica – Tiavat: 85 km
 • odległość Lotnisko Podgorica – Dubrovnik: 155 km
 • odległość Lotnisko Podgorica – Pristina: 322 km
 • odległość Lotnisko Podgorica – Sarajewo: 405 km

Wynajem samochodów Podgorica, Lotnisko – porównaj ceny



Wynajem aut Lotnisko Podgorica (TGD) – znajdź tani wynajem samochodów w Czarnogórze
Artykuły: Wynajem aut Lotnisko Podgorica (TGD) – znajdź tani wynajem samochodów w Czarnogórze
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, August 01 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz