Wynajem aut Stambuł, Lotnisko – porównaj oferty rent a car Istanbul Airport

Znajdź najkorzystniejsze oferty wynajmu aut na nowym lotnisku Stambułu rezerwując online. Internetowe wyszukiwarki rent a car, jak na przykład Cartrawler, wyświetlają oferty z wielu wypożyczalni jednocześnie, zazwyczaj na bardzo atrakcyjnych warunkach.

Wynajem aut Lotnisko Stambuł – porównaj ceny

Wypożyczalnie samochodów dopiero rozgaszczają się na nowo otwartym lotnisku Stambułu, jednak już teraz skorzystać tu można z usług wielu powszechnie znanych marek międzynarodowego sektora rent a car, a także lokalnych wypożyczalni.

Renault Clio

Renault Clio – często najtańszy samochód ekonomiczny do wynajęcia w Stambule.

Nowo oddany do użytku  Port Lotniczy Stambuł / Istanbul Havalinami – IST, który zastąpił Lotnisko Stambuł-Ataturk ma realne szanse dołączenia do absolutnej czołówki największych lotnisk w Europie w najbliższej przyszłości.

Już w momencie inauguracji pierwszej fazy portu, miał on możliwość obsłużenia 90 milionów pasażerów rocznie. Po realizacji zaplanowanych dla tego portu projektu, liczba ta wzrosnąć może do nawet 200 milionów.

Spot promocyjny Lotniska Stambuł:

Nowy por lotniczy położony jest po europejskiej stronie Turcji, około 40 km na północny zachód od centrum Stambułu, na terenie dzielnicy Arnavutköy na wybrzeżu Morza Czarnego.

Lotnisko Stambuł położenie

Mapa położenia lotniska.

Jego oficjalna inauguracja miała miejsce w październiku 2018 roku, jednak regularne operacje lotnicze uruchomiono tu dopiero w kwietniu 2019, kiedy to przeniesiono na nie cały ruch lotniczy z pełniącego do tej pory funkcje głównego lotniska Turcji, Portu Ataturk. Nowe lotnisko przejęło również kod IATA Lotniska Ataturk – IST.

Stambuł obsługiwany jest także przez mniejszych rozmiarów Lotnisko Sabiha Gökçen, położone po wschodniej stronie Bosforu.

Wypożyczalnie samochodów Lotnisko Stambuł
Wyszukiwarka Cartrawler współpracuje z, między innymi, następującymi wypożyczalniami samochodów na lotnisku w Stambule: Alamo, Avis, Budget, Enterprise Rent A Car, Europcar, Green Motion, Goldcar, National, Rhodium, Central, Pandora Car Hire, Circular, Essence, Global Rent A Car i SurpPrice.

W szczycie sezonu turystycznego, w lipcu i sierpniu, najtańsze samochody na Lotnisku Stambuł wynająć można zazwyczaj od około 1000 pln, mniej, jeśli rezerwacja wykonana została ze znacznym wyprzedzeniem. W tej cenie dostępne są małe samochody miejskie, ale często także samochody ekonomiczne.

Wynajem aut Stambuł – porównaj oferty i warunki wynajmu
Wypożyczalnie samochodów na największym lotnisku Turcji oferują szeroki wybór pojazdów do wynajęcia. Można oczekiwać iż, biorąc pod uwagę skalę tego portu, będzie ona się dodatkowo rozwijać.

Flota rent a car w Turcji zbliżona jest do tej znanej z Polski. W klasie ekonomicznej, najczęściej oferowane modele to zazwyczaj Ford Fiesta, Renault Clio, Nissan Micra. W segmencie kompaktowym, oprócz aut jak Hyundai Accent i Renault Symbol, często pojawia się również Fiaty, Egea i Linea.

Renault Symbol

Rent a car Stambuł - Renault Symbol w segmencie kompakt.

Jeśli chodzi o coraz popularniejszą i przystępniejszą cenowo klasę SUV, podobnie jak na polskim rynku, w Stambule zdominowana jest ona przez nowe modele Nissan Qashqai, Dacia Duster i Toyota C-HR.

Dacia Duster, we flocie między innymi Circular Car Hire i Essence Car Rental na Lotnisku Stambuł.

Również warunki wynajmu nie odbiegają znacząco od standardów krajowych. Wymagany minimalny wiek kierowcy to zazwyczaj 18 lub 19 lat, przy czym osoby poniżej 21 lub 25 roku życia (w zależności od klasy pojazdu) obowiązywać może opłata dodatkowa dla młodego kierowcy.

Przed dokonaniem rezerwacji, zapoznaj się zawsze dokładnie z sekcja ‘Ważne informacje’ w opisie każdej oferty w Cartrawler, aby mieć pewność iż najlepiej odpowiada ona Twoim wymaganiom. Znajdziesz tam również informacje na temat wysokości kaucji blokowanej na koncie oraz wkładu własnego.

W przeważającej większości ofert rent a car Stambuł, w cenie wynajmu wliczony jest nieograniczony przebieg. Różnic się jednak mogą warunki uzupełniania paliwa. Najkorzystniejsza dla klienta i najbardziej przejrzysta polityka uzupełniania paliwa to ‘pełny do pełnego’ czyli odbiór i zwrot pojazdu z pełnym bakiem.

Loty do Stambułu
Bezpośrednie loty z Polski do Stambułu IST znajdują się w ofercie tureckiego przewoźnika narodowego Turkish Airlines oraz PLL LOT, z wylotami z Warszawy Chopin.

Znajdź praktyczne informacje i porady turystyczne na temat Stambułu na Visit Istanbul.Wynajem aut Stambuł, Lotnisko – porównaj oferty rent a car Istanbul Airport
Artykuły: Wynajem aut Stambuł, Lotnisko – porównaj oferty rent a car Istanbul Airport
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, June 17 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz