Wynajem aut Łódź, Lotnisko Lublinek

Trzecie pod względem populacji miasto w Polsce, Łódź, obsługiwane jest przez średnich rozmiarów por lotniczy.

Wynajem aut Łódź, Lotnisko – znajdź najlepsze ceny z Cartrawer

Mieści się on na obrzeżach osiedli Retkinia i Lublinek, około 6 km na południowy zachód od centrum Łodzi.

Ford Fiesta

Ford Fiesta – samochód ekonomiczny, we flocie Express Rent A Car Łódź.

Oficjalna nazwa lotniska to Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta, w powszechnym użyciu jednak jest nazwa topograficzna, 'Lotnisko Lublinek'. Kod IATA dla lublińskiego portu to – LCJ.

Wynajem aut Łódź – znajdź najlepszą ofertę z Cartrawler
Łódzkie lotnisko obsługiwane jest przez szereg wiele wypożyczalni samochodów, zarówno międzynarodowych jak i  polskich marek sektora rent-a-car.

Korzystając z wyszukiwarki Cartrawler, porównać można oferty wynajmu samochodów na Lotnisku Lodz - Lublinek z między innymi: Avis, Europcar, Hertz, Sixt, Enterprise Rent A Car Łódź, Rentis, Panek, Express Rent A Car, CarFree, Yourrent, Kaizenrent  i GT-Cars.

Zakres ofert prezentowanych w wyszukiwarce obejmuje zarówno najpopularniejsze klasy mini, ekonomiczną i kompaktową, auta  klasie średniej i kombi, jak i duże samochody rodzinne, minivany i  minibusy.

Nissan Qashqai

Coraz popularniejsze w ofercie wypożyczalni samochodów pojazdy typu SUV; powyżej Nissan Qashqai z Panek na Lotnisku Łódź.

Lotnisko Łódź – blisko Warszawy
Bliskość stolicy sprawia, iż łódzkie lotnisko wykorzystywane bywa jako lotnisko awaryjne/zastępcze  dla głównego polskiego portu lotniczego, Warszawa-Chopin.

Pokonanie (autostradą A2) 140 kilometrowej odległości dzielącej Lotnisko Lodz i Warszawę zajmuje około 1h40m, do 2 godzin.

Tanie loty Łódź
Lotnisko posiada dosyć burzliwą historię, jeśli chodzi o operujące na nim linie lotnicze. Gościły na nim między innymi nieistniejące już linie Centralwings, OLT Express4 You Airlines i Direct Fly, jak również Wizzair, El Air, Czech Airlines oraz Adria Airways, jak również szereg przewoźników czarterowych. Połączenia rejsowe na Lotnisku Łódź oferuje obecnie irlandzki przewoźnik low-cost Ryanair oraz ukraińska linia SkyUp.

Połączenia Ryanair z Łodzi dostępne są do Londynu-Stansted, East Midlands oraz Dublina.

Łódź-Lublinek – transfer do miasta
Z Lotniska Lublinek do centrum Łodzi dostać się można środkami komunikacji miejskiej, między dzięki bezpośredniemu połączeniu autobusowemu liniami 65A i 65B, kursującą pomiędzy terminalem lotniska, a dworcami PKP Łódź Kaliska oraz linią 86 łączącą lotnisko ze stacją Łódź Fabryczna.

Dojazd samochodem z lotniska do centrum zajmuje około 15 minut.

EXPO2022 w Łodzi?
Łódź była jednym z kandydatów do organizacji światowej wystawy EXPO 2022 z programem 'Miasto wymyślone od nowa'. Wpisuje się on doskonale w realizowaną od lat już w Łodzi strategię rewitalizacji miejskiej. Jej symbolem jest kompleks EC1, biorący nazwę od dawnej elektrowni, która przekształcona została w centrum kulturalno-rozrywkowe, stając się symbolem zmian jakim poddany został industrialny krajobraz miejski Łodzi.

Jeden z filmów promocyjnych Łodzi – kandydata do organizacji EXPO 2022:

Ostatecznie konkurs na organizację wystawy wygrało Buenos Aires w Argentynie. W głosowaniu, w którym brało udział 120 członków Zgromadzenia Generalnego Międzynarodowego Biura Wystaw, Łódź przegrała 6 głosami.

Znajdź wiele praktycznych informacji na oficjalnej stronie miasta Łódź.

Odległości z Lotniska Łódź
Poniżej, przybliżone odległości drogowe z Łodzi do innych dużych miast w Polsce:

  • odległość Łódź – Gdańsk: 323 km
  • odległość Łódź – Poznań: 204 km
  • odległość Łódź – Kraków: 250 km
  • odległość Lodz – Wrocław: 230 km
  • odległość Łódź – Warszawa: 140 km

Łódź rent-a-car - tani wynajem samochodów Lotnisko LublinekWynajem aut Łódź, Lotnisko Lublinek
Artykuły: Wynajem aut Łódź, Lotnisko Lublinek
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, July 29 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz