Porównaj oferty rent a car na Lotnisku Washington-Dulles – wynajem samochodów Waszyngton

Znajdź tani wynajem samochodów w Stanach Zjednoczonych przy pomocy wyszukiwarki Cartrawler USA.

Porównaj ceny samochodów do wynajęcia na Lotnisku Washington Dulles i rezerwuj online

Wyszukiwarka współpracuje z wieloma wypożyczalniami obsługującymi lotnisko, pozwalając na znalezienie najkorzystniejszych ofert we wszystkich klasach samochodów do wynajęcia.

Ford Edge
Auta w klasie SUV to popularny wybór klientów wypożyczalni samochodów w USA.

Międzynarodowy Port Lotniczy Washington Dulles – IAD jest jednym z trzech lotnisk obsługujących stolicę Stanów Zjednoczonych (pozostałe lotniska to Washington Ronald Reagan Airport – DCA i Baltimore Airport – BWI).

Lotnisko usytuowane jest w odległości około 40 km na zachód od centrum Waszyngtonu, na granicy hrabstw Fairfax i Loudon, w stanie Wirginia. Jego patronem jest Sekretarz Stanu za prezydentury D.D. Eisenhowera, John Foster Dulles.

Wynajem samochodów Waszyngton, Lotnisko Dulles
Pomimo, iż położony w sąsiednim stanie (Wirginii), port lotniczy Dulles oferuje doskonałe połączenia drogowe z amerykańską stolicą.

W jego bezpośrednim sąsiedztwie przebiega autostrada Virginia State Route 267, wiodąca na wschód w kierunku Washington DC - ten odcinek autostrady nosi nazwę Dulles Toll Road. Bezpośrednio z lotniskiem łączy ją nieodpłatna trasa, Dulles Access Road.

Wyświetl mapę dróg dojazdowych na Lotnisko Washington Dulles.

Wynajem samochodu na Lotnisku Dulles pozwala na szybkie dostanie się nie tylko do DC, ale również do wielu innych pobliskich miejscowości, w tym Fairfax, Gainesville, Gaithersbug a także do nieco bardziej oddalonego Baltimore.

Przy normalnych warunkach na drodze dojazd z lotniska do centrum Waszyngtonu zajmuje około pół godziny; korki przy wjeździe do miasta są jednak nagminne, w związku z czym czas podróży wydłużyć może się znacznie. Na trasie powrotnej, warto jest zostawić sobie co najmniej półtoragodzinny zapas czasu na pokonanie tej trasy, zwłaszcza jeśli podróżujemy wynajętym samochodem, który przed odlotem musimy zwrócić jeszcze wypożyczalni. Strefa zwrotu samochodów mieści się około 800 metrów od budynku właściwego lotniska. Transfer busem do terminalu wydłuża dodatkowo czas podróży.

Czytaj również: Waszyngton DC - co warto zobaczyć w stolicy Stanów Zjednoczonych.

Washington Dulles Airport – wypożyczalnie samochodów
Lotnisko Dulles obsługiwane jest przez wiodące międzynarodowe i amerykańskie wypożyczalnie, w tym: Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise Rent A Car, Europcar, Hertz, National i Thrifty.

Tani wynajem aut Washington DC – rezerwuj z Cartrawler
Tradycyjnie już dla Stanów Zjednoczonych, do najczęściej wynajmowanych samochodów należą tu nie małe auta miejskie – praktycznie niewystępujące we flocie rent a car USA – czy też samochody ekonomiczne, lecz auta klas średnich. Różnica w cenie pomiędzy klasą economy, compact i średnią jest zazwyczaj nieznaczna i, o ile nie podróżujemy samotnie, rzadko usprawiedliwia wybór małego auta.

Amerykanie kochają duże samochody i do takich przystosowane są tu drogi, miejsca parkingowe i garaże.

Ceny najtańszych samochodów ekonomicznych, jak na przykład Ford Fiesta, czy Chevrolet Spark, zaczynają się zazwyczaj od około 200 USD za tydzień. Za zaledwie 20 dolarów więcej wynająć można już za to samochód klasy średniej.

Nissan Sentra
Nissan Sentra, przestronny i dobrze wyposażony samochód klasy średniej, we flocie między innymi Dollar na Lotnisku Washington.

Wyszukiwarka ofert Cartrawler oferuje możliwość kompleksowego porównania ofert wielu usługodawców jednocześnie, uszeregowując je cenowo, w przejrzysty i czytelny sposób. Ceny dostępne online są często o wiele przystępniejsze, od tych proponowanych bezpośrednio przez wypożyczalnię.

Tani SUV do wynajęcia w USA
Na amerykańskich drogach roi się od masywnych pickup-ów i samochodów typu SUV. Te drugie dostępne są do wynajęcia w bardzo przystępnych cenach, jak również w bardzo szerokiej gamie, jeśli chodzi o rozmiar.

Jeśli nie czujemy się swobodnie prowadząc dużych rozmiarów pojazd i planujemy korzystać z niego w głównie w ruchu miejskim, wypożyczalnie na Lotnisku Dulles do zaoferowania mają kompaktowe SUVy w tym dobrze znany w Europie Toyota RAV4, lub też Hyundai Santa Fe, w cenach od około 300 USD za tydzień.

Toyota RAV4
'Mały' SUV do wynajęcia w Stanach Zjednoczonych – Toyota RAV4.

Gdy budżet na to zezwala, a chcielibyśmy się poczuć prawdziwe ‘po amerykańsku’ na drodze, rozważyć można wynajem pełnowymiarowych SUVów, których w do wyboru na Lotnisku Dulles jest zazwyczaj sporo. W stosownie wyższych cenach znaleźć możemy między innymi Nissana Armada, Chevroleta Tahoe, czy też Ford Expedition (od około 500 USD/tydzień).

Tani samochód 7-osobowy w USA
Bardzo korzystne ceny, w porównaniu z tymi, do których przyzwyczaił nas rynek europejski, dostępne są również w segmencie samochodów typu minivan w Stanach Zjednoczonych.

Przestronne auto dla 7 osób, jak na przykład Dodge Caravan, czy Kia Sedona wynająć można na Lotnisku Washington-Dulles w cenach już od około 350 USD za tydzień.

Dodge Grand Caravan
Dodge Grand Caravan, tanie rozwiązanie dla 7 osób.

Jeśli chcielibyśmy połączyć doświadczenie jazdy SUVem i minivanem jednocześnie, wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Dulles mają do zaoferowania ciekawe rozwiązanie – 7-osobowego SUVa w postaci modelu Chevrolet Suburban. Jest to wydatek rzędu około 500 USD za tydzień.

Loty do Waszyngtonu via Dulles Airport
Pomimo stale rozszerzanej siatki połączeń bezpośrednich na Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych, brak jest na dzień dzisiejszy połączeń bezpośrednich z Polski do Waszyngtonu.

Osobom zmierzającym do Washington DC do wyboru pozostaje przesiadka na którymś z lotnisk europejskich, na przykład Paryż CDG, London-Heathrow, lub Frankfurt, albo też lot do Chicago, Nowego Jorku lub Newark i przesiadka tam. Jedynym przewoźnikiem oferującym połączenia bezpośrednie z Polski do USA pozostają nadal PLL LOT.Porównaj oferty rent a car na Lotnisku Washington-Dulles – wynajem samochodów Waszyngton
Artykuły: Porównaj oferty rent a car na Lotnisku Washington-Dulles – wynajem samochodów Waszyngton
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, October 21 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz