Wynajem aut Amman, Jordania - porównaj oferty rent a car na Lotnisku Queen Alia

Odwiedzasz Jordanię w celach turystycznych, lub służbowo? Znajdź najlepsze oferty wynajmu samochodów na Lotnisku Amman przy pomocy wyszukiwarki i systemu rezerwacji Cartrawler.

Porównaj ceny wynajmu aut w Ammanie (Lotnisko) i zarezerwuj online

Międzynarodowy port lotniczy Queen Alia w Ammanie – AMM oferuje szeroki wybór pojazdów do wynajęcia we wszystkich klasach, często w przystępnych cenach.

Kia Rio

We flocie rent a car na Lotnisku w Ammanie znaleźć można wiele pojazdów znanych z Europy. Powyżej jeden z najtańszych samochodów do wynajęcia w Jordanii, Kia Rio.

Oficjalna nazwa głównego lotniska Jordanii odwołuje się do jordańskiej królowej Alia, która zginęła w wypadku lotniczym w 1977 roku. Pomimo, iż kod IATA lotniska to AMM (od nazwy stolicy), często określane jest też one skrótem QAIA, od Queen Alia International Airport.

Wynajem samochodów Amman, Lotnisko Queen Alia
Pomimo egzotyki miejsca, usługi rent a car na Lotnisku Amman nie odbiegają, jeśli chodzi o poziom lub ceny od tego, czego oczekiwać można w Polsce. W niektórych przypadkach, auta w najniższych klasach - mini i ekonomicznej – bywają tańsze, niż porównywalne pojazdy oferowane na dużych polskich lotniskach.  Koszt 7-dniowego wynajmu najtańszego auta (małego samochodu miejskiego) w stolicy Jordanii zaczyna się zazwyczaj od około PLN 600.

Również warunki wynajmu, narzucane zazwyczaj przez duże, międzynarodowe wypożyczalnie, nie zaskakują. Wiek kierowcy (bez dopłat za tzw. 'młodego kierowcę') waha się pomiędzy 21 a 25 lat, przebieg jest zazwyczaj nieograniczony, podstawowy zakres ubezpieczenia zaś – wliczony w cenę wynajmu.

Hyundai Accent

Hyundai Accent w klasie kompakt, we flocie, między innymi Sixt i Green Motion na Lotnisku Amman.

Warunki uzupełniania paliwa są dosyć zróżnicowane, w zależności od wypożyczalni. Niektóre z nich, zazwyczaj te kuszące klienta najniższymi cenami, stosują mało praktyczną politykę 'pusty do pustego' oznaczającą, iż klient tuż po odbiorze pojazdu udać musi się na stację benzynową. Fakt, iż może zwrócić auto również z pustym bakiem jest małym pocieszeniem, jako że bardzo trudno jest ‘wyjeździćpaliwo do samego końca, wypożyczalnia zaś nie zwraca pieniędzy za to, co w baku pozostało. W takim przypadku warto jest zapłacić odrobinę więcej i zdecydować się na ofertę o przejrzystych zasadach ‘pełny do pełnego’.

Flota rent a car w Jordanii nie różni się znacząco od tego, co do zaoferowania mają polskie wypożyczalnie w klasach niskich i średnich. Nawet, jeśli nazwy niektórych modeli niewiele nam mówią (np. Hyundai Eon, Kia Cerato), chodzi ty przeważni o wersje tych samych pojazdów produkowane na lokalne rynki.

Dacia Duster

Renault (Dacia) Duster, przyda się podczas wycieczek po pustyni w Jordanii.

Największa różnica zauważalna jest w klasie samochodów premium i luksusowych do wynajęcia w Ammanie. Jordania, podobnie, jak i inne kraje Zatoki Perskiej wielbi luksus, jako wyznacznik statusu. O ile w najpopularniejszych wśród turystów klasach ekonomicznej i kompaktowej rzeczywiście można sporo zaoszczędzić poświęcając odrobinę uwagi na porównanie cen w różnych wypożyczalniach, w klasach najwyższych oszczędności nie ma co szukać. Samochody luksusowe dzielą się na drogie i droższe. W ofertach skierowanych głównie do bardzo zamożnych arabskich arystokratów i biznesmenów, oprócz porażającej ceny, oczekiwać należy bardzo wysokiego wkładu własnego oraz często wymogu posiadania kilku kart o wysokim limicie.

Rent a car Lotnisko Queen Alia – wynajem aut Amman
Wyszukiwarka Cartrawler współpracuje z wieloma wypożyczalniami obsługującymi Lotnisko Queen Alia, w tym powszechnie znanymi, międzynarodowymi wypożyczalniami, jak Avis, Budget, Dollar, Europcar, Payless, Sixt, Thrifty i Green Motion, jak i z lokalnymi firmami, na przykład Arena Rent A Car, Arman lub Auto Nation.
Lotnisko Queen Alia / Amman – nowy terminal, linie lotnicze, kierunki
Międzynarodowy port lotniczy Queen Alia, położony w odległości około 30 km od centrum Ammanu cieszy się opinią lotniska nowoczesnego i wygodnego.

Nowy terminal lotniska mającego ambicję służyć, jako hub dla całego regionu bliskowschodniego oddany został do użytku w 2013 roku, oferując początkowo możliwość obsługi do 7 milionów pasażerów rocznie. Szybko jednak okazało się, iż w związku z dużym zainteresowaniem tym portem, zarówno ze strony pasażerów, jak i przewoźników, konieczna będzie jego rozbudowa.

Lotnisko Queen Alia terminal

Charakterystyczne sklepienie terminala Lotniska Queen Alia inspirowane jest namiotami Beduinów.

Po wdrożeniu pierwszego etapu planu rozwojowego, zaledwie 3 lata później, przepustowość Lotniska Queen Alia wzrosła do 12 milionów. Docelowo, do 2032 roku port ten ma być w stanie obsłużyć do 16 milionów podróżnych rocznie.

Jordania z lotu ptaka.

Z lotniska korzysta obecnie ponad 40 linii lotniczych, regularnych i low-cost, na trasach bliskowschodnich, jak i europejskich. Jordański przewoźnik flagowy, Air Jordanian – największy na Lotnisku Queen Alia, oferuje również połączenia z Ammanu do Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz wielu krajów azjatyckich.

Znajdź wiele praktycznych informacji na oficjalnym portalu turystycznym Jordanii - Visit Jordan.

Tanie loty do Jordanii
Połączenia bezpośrednie z Polski do Ammany znalazły się w ofercie linii low-cost Ryanair z Krakowa i Warszawy (Modlin).Wynajem aut Amman, Jordania - porównaj oferty rent a car na Lotnisku Queen Alia
Artykuły: Wynajem aut Amman, Jordania - porównaj oferty rent a car na Lotnisku Queen Alia
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, June 25 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz