Wynajem samochodów Budapeszt, Lotnisko – wypożyczalnie samochodów Węgry

Porównaj oferty rent-a-car na Lotnisku w Budapeszcie

Stolica Węgier, Budapeszt, pozostaje jednym z najpopularniejszych celów krótkich wypadów turystycznych do destynacji miejskich, tzw. city break destinations w Europie.

Miasto oferuje szeroki wachlarz atrakcji turystycznych i monumentów historycznych rozsianych na obydwu brzegach Dunaju (wyświetl mapę Budapesztu). Budapeszt obsługiwany jest przez międzynarodowy port lotniczy realizujący połączenia do wielu miast w Europie i na świecie. Rosnący udział linii lotniczych low-cost operujących w Bukareszcie przybliżył jeszcze bardziej stolicę Węgier światu.

Suzuki Swift
Tani wynajem samochodów Budapeszt – Suzuki Swift to popularna opcja w klasie ekonomicznej (razem z VW Polo, czy Fordem Fiesta)

Loty low-cost do Budapesztu łatwo jest połączyć z tanim wynajmem samochodu bezpośrednio na lotnisku i odkrywać węgierska stolicę we własnym rytmie i bez poważnego uszczerbku dla portfela.

Lotnisko Budapest Ferihegy Airport - położenie
Znane oficjalnie jako Miedzynarodowy Port Lotniczy im. Ferenca Liszta w Budapeszcie - BUD, Lotnisko Budapeszt określane jest również często, zwłaszcza przez samych Węgrów, jako Lotnisko Ferihegy, od nazwy rejonu na obrzeżach miasta w którym się mieści.

Odległość z lotniska do centrum Budapesztu wynosi około 16 km. Lokalizacja Lotniska Budapeszt - mapa.

Spacerem po Budapeszcie:

Wypożyczalnie samochodów Budapeszt, Lotnisko
Usługi rent-a-car na Lotnisku Budapeszt oferowane są zarówno przez duże, międzynarodowe wypożyczalnie aut, jak Avis, Budget, Europcar, Hertz, Sixt, Alamo and Thrifty, jak i przez mniej znane firmy, w tym Mega Drive, Buchbinder, Fox Autorent Hungary, Schiller Rent A Car, Regina Car Rental, Sissy, Ber Elek i GM Rent A Car Budapest.

Tani wynajem samochodów Budapeszt – rezerwuj poprzez wyszukiwarkę
Jednym z najskuteczniejszych sposobów zagwarantowania korzystnych cen wynajmu samochodów w Budapeszcie jest dokonanie rezerwacji poprzez internetową wyszukiwarkę ofert, jak na przykład Cartrawler. Oprócz  wygody i oszczędności czasu, jaką zapewnia, pozwalając porównać ceny w wielu wypożyczalniach równocześnie, system rezerwacji Cartrawler oferuje również często ceny o wiele bardziej konkurencyjne, niż te dostępne bezpośrednio w wypożyczalni.

Ceny wynajmu aut w Budapeszcie wahają się znacząco w zależności od pory roku. Rezerwacje na okres letni, kiedy to miasto odwiedza najwięcej turystów, warto dokonywać jest z dużym wyprzedzeniem. Zimowe okazje, w najtańszych klasach miejskiej i ekonomicznej, zaczynają się często już od około 400 pln za tydzień (Skoda Citigo, VW Up, lub podobny model). Latem tygodniowy wynajem tego samego typu pojazdu zbliżony będzie już do 550-600 pln.

Cartrawler prezentuje oferty w szerokiej gamie klas pojazdów, od najpopularniejszych, aż po rzadziej oferowane pojazdy typu minivan i minibus oraz samochody w klasie premium.

Ford Tourneo
Tani minibus do wynajęcia w Budapeszcie – tutaj Ford Tourneo Custom

Większe grupy turystów odwiedzające stolicę Węgier skorzystać mogą z oferty większych niż standardowe samochody osobowe pojazdów o pojemności do 7 osób w przypadku minivanów i do 9 osób w przypadku busów. Najtańsze minibusy w Budapeszcie (Lotnisko Ferihegy) wynająć można zazwyczaj już od około 1400 za tydzień (Ford Transit, lub podobny).

Wynajem aut Węgry – warunki wynajmu
Każda z ofert prezentowanych w wyszukiwarce Cartrawler oprócz ceny posiada zawiera również szczegółowy opis warunków wynajmu. Warto jest się z nim zapoznać przed podjęciem ostateczne decyzji, co do wyboru auta. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza te aspekty oferty, które zaważyć mogą na jej ostatecznym koszcie: wysokość udziału własnego, warunki uzupełniania paliwa, ewentualne ograniczenia przebiegu, cena usług dodatkowych (wynajem fotelika dla dziecka, GPSu, etc), opłaty dodatkowe dla młodych kierowców, etc.

Warunki wynajmu różnić się mogą w zależności od usługodawcy, a nawet w zależności od typu pojazdu, warto jest poświęcić odrobinę czasu na zapoznanie się z nimi.

W warunkach wynajmu ujęta jest również informacja na temat krajów do których podróżować można wynajętym autem. Przekroczenie granicy wynajętym samochodem bez wiedzy i zgody wypożyczalni niemal zawsze równe jest z zrzeczeniem się jakiejkolwiek odpowiedzialności przez wypożyczanie w przypadku szkody.

Lotnisko Budapeszt - terminale
Budapesztańskie lotnisko posiada dwa terminale: starszy i obecnie nieczynny Terminal 1 oraz nowszy Terminal 2 podzielony na dwie sekcje T2A (strefa Schengen) i T2B (kraje spoza strefy Schengen). Teren pomiędzy T2A i T2B zajmuje nowoczesna powierzchnia o charakterze handlowo-usługowym, tzw Sky Court. Pomiędzy obydwoma częściami terminala poruszać się można pieszo.

Wyszukiwarka Cartrawler pozwala sprecyzować w której części Terminala 2 życzymy sobie odebrać i zwrócić auto. W tym celu wystarczy zacząć wprowadzać nazwę Budapeszt w polu miejsca odbioru, a następnie wybrać jedną z proponowanych lokalizacji.

Loty do Budapesztu
Bezpośrednie połączenia z Polski do Budapesztu oferowane są przez Polskie Linie Lotnicze LOT oraz przez przewoźnika low-cost Wizzair, w obydwu przypadkach z wylotami z Warszawy-Chopin. Przejazd samochodem na tej samej trasie oznacza około 9-godzinną podróż (bez przystanków).

Porównaj wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Ferihegy w BudapeszcieWynajem samochodów Budapeszt, Lotnisko – wypożyczalnie samochodów Węgry
Artykuły: Wynajem samochodów Budapeszt, Lotnisko – wypożyczalnie samochodów Węgry
Tematy: , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, February 29 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz