Wynajem samochodów Frankfurt, Lotnisko – porównaj oferty rent-a-car Frankfurt z Cartrawler Niemcy

Znane oficjalnie pod nazwą Flughafen Frankfurt am Main, Lotnisko Frankfurt – FRA jest jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Europie. Obsługujący niemal 70 milionów pasażerów rocznie port jest obecnie czwartym pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotniskiem kontynentu, po lotniskach Londyn-Heathrow, Paryż-Charles de Gaulle i Amsterdam-Schiphol.

Tani wynajem samochodów Frankfurt, Lotnisko – rezerwuj online z Cartrawler Niemcy

Lotnisko Frankfurt obsługuje drugą największą aglomerację niemiecką, Ren-Men, w skład której wchodzą trzy landy: Hesja, Nadrenia-Palatynat i Bawaria.

Położone jest ono w odległości około 12 km na południowy zachód od centrum Frankfurtu, przy zbiegu ważnych tras: Autobahn 3/A3 i Autobahn 5/A5 pozwalających na szybkie dostanie się do wielu destynacji turystycznych oraz, co szczególnie ważne w tej uprzemysłowionej części Europy, biznesowych.

Ford Fiesta

Ford Fiesta do wynajęcia na Lotnisku Frankfurt w przystępnych cenach w między innymi Avis, Europcar, Hertz.

Jeśli planujesz wynajem samochodu podczas wizyty we Frankfurcie, skorzystaj z wyszukiwarki ofert Cartrawler Niemce, aby znaleźć najkorzystniejsze ceny usług rent-a-car w wiodących wypożyczalniach obsługujących Lotnisko Frankfurt.

Wypożyczalnie samochodów Frankfurt, Lotnisko
Usługi rent-a-car na Lotnisku Frankfurt świadczone są przez praktycznie wszystkie znane międzynarodowe marki sektora, w tym: Avis, Budget, Europcar, Enterprise Rent A Car, Alamo, Thrifty, National, Sixt i Hertz, Flizzr, Interrent., Global i Buchbinder.

Mniej znane, lokalne wypożyczalnie dostarczać mogą samochody na lotnisko, nie posiadając biur bezpośrednio na nim. Oferują one wówczas bezpłatny transfer autobusem liniowym, lub oddelegowują pracownika, aby oczekiwał na klienta w hali przylotów.

Tani wynajem samochodów Frankfurt, Lotnisko – rezerwuj z wyprzedzeniem
Rezerwując auto do wynajęcia na Lotnisku Frankfurt ze sporym, najlepiej kilkutygodniowym wyprzedzeniem, znaleźć można często bardzo przystępne ceny.

Koszt wynajmu małego samochodu miejskiego (klasa mini), czyli przykładowo Opel Adam, Hyundai i10, czy VW Up zaczyna się wówczas zazwyczaj o około 600 pln za tydzień. Różnica w cenie w stosunku do klasy bezpośrednio wyższej, czyli ekonomicznej, jest zazwyczaj nieznaczna. Obszerniejsze i wygodniejsze (zwłaszcza pod względem pojemności bagażowej) auta typu Ford Fiesta, WV Polo, Opel Corsa, lub podobne wynająć można w cenie od około 700 pln za tydzień.

VW Golf kombi

VW Golf Kombi – przestronny i niedrogi samochód do wynajęcia we Frankfurcie.

Najkorzystniejsze oferty, jeśli chodzi o relację cena/jakość znaleźć można jednak w klasach wyższych. Duże i zazwyczaj świetnie wyposażone auta typu kombi, jak na przykład VW Golf Kombi, lub VW Passat Kombi dostępne bywają w cenach już od około 800 pln za tydzień.

Tani Mercedes do wynajęcia na Lotnisku Frankfurt
Frankfurt zalicza się do najpopularniejszych kierunków biznesowych w Europie.  Osoby odwiedzające to miasto w celach służbowych, będące zwolennikami niemieckiej marki Mercedes, znajdą wiele korzystnych ofert wynajmu tych pojazdów w wypożyczalniach obsługujących Lotnisko Frankfurt. Ceny najtańszych Mercedesów (Klasa C) zaczynające się często już od około 1000 pln za tydzień nie są rzadkością na Lotnisku Frankfurt.

Mercedes E Klasa

Wynajem samochodów luksusowych/premium we Frankfurcie - Mercedes E Class.

Lotnisko Frankfurt – van lub minibus do wynajęcia w dobrej cenie
Konkurencyjne oferty rent-a-car Frankfurt dostępne znajdą również większe grupy podróżnych, poszukujące pojazdu 7 lub 9 osobowego. Najtańsze minvany, zazwyczaj w konfiguracji 5+2, jak na przykład VW Touran, wynająć można często od około 850 pln/tydzień. Upgrade do pełnowymiarowego 7-osobowego vana, oferującego miejsce dla 7 osób oraz bagażu nie wiąże się z o wiele większym wydatkiem.

VW Sharan

VW Sharan, comfort podróży dla 7 osób i bagażu.

Jeśli chodzi o 9-osobowe minibusy, cena jest zazwyczaj znacznie wyższa, niż wynajem np. dwóch 5-osobowych aut osobowych

FRA – terminale i linie lotnicze
Flughafen Frankfurt posiada dwa terminale główne, ponumerowane 1 i 2 oraz oddzielny, niewielki terminal dodatkowy, znany jako Lufthansa First Class Terminal. Korzystają z niego wyłącznie pasażerowie pierwszej klasy grupy Lufthansa. Wyświetl mapę terminali Lotniska Frankfurt

Terminal 1
Znany dawniej pod nazwą Terminal Mitte, obecny Terminal 1 znajduje się w starszej części lotniska. Obsługuje on głównie linie Lufthansa oraz jej partnerów z grupy Star Alliance, w tym: Lufthansa, Swiss International, Austrian Airline, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, All Nippon Airways, Croatia Airlines, Scandinavian Airlines, Singapore Airlines South African Airways,  TAP Portugal, Tai Airways, Turkish Airlines, United Airlines.. Podzielony jest na 3 poziomy; odloty oraz stanowiska check-in znajdują się na poziomie górnym, zaś przyloty i odbiór bagażu na parterze. Na poziomie -1 usytuowane są usługi transportowe: parking oraz stacja kolejowa obsługująca połączenia do Frankfurtu i innych dużych miast regionu.

Terminal 2
Podzielony na strefy D i E, Terminal 2 FRA jest znacznie mniejszy i obsługuje głównie przewoźników zrzeszonych w Oneworld i Sky Team. Są to, między innymi: Air Berlin, American Airlines, British Airways, Cathay Pacific, Finnair, Iberia, Japan Airlines, LAN Airlines, Malaysia Airlines, Royal Jordanian, Aeroflot, Air France, Alitalia, China Airlines, Czech Airlines, Delta Airlines, KLM, Korean Air, Saudia, TAROM,  Vietnam Airlines.

Terminal 3 na Lotnisku Frankfurt?
Stale rosnąca liczba pasażerów na Lotnisku Frankfurt wymogła koniecznośc dalszej rozbudowy portu. Obecnie w fazie budowy znajduje się kolejny, trzeci już terminal. Oddanie do użytku tego najnowocześniejszego w Europie obiektu przewidziane jest na ok 2021.

Tak wyglądac ma Terminal 3 FRA.

Frankfurt Airport City
Podobnie, jak dzieje się w przypadku wielu innych dużych lotnisk międzynarodowych, por lotniczy we Frankfurcie oferuje swoim pasażerom szeroki wachlarz usług. Szczególnie duży wybór znajdą oni jeśli chodzi o usługi transportowe we Frankfurt Airport City bot tak lotnisko i przylegające do niego tereny są określane.

Na jego terenie działa ponad 500 różnych firm zatrudniających w sumie 70,000 osób, co czyni z niego największe miejsce pracy w Niemczech. Do Frankfurt Airport City przynależy ponad 300 sklepów, rozliczne restauracje, sale konferencyjne, biura i hotele.

Loty z Polski do Frankfurtu
Połączenia bezpośrednie z Polski do Frankfurtu oferuje LOT, z wylotem z Warszawy-Chopin oraz Lufthansa, z Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Katowic Poznania, Warszawy-Chopin i Wrocławia. Low cost do Frankfurtu udać się można liniami Ryanair z Krakowa.

Kia Sportage

Oferta pojazdów typu SUV we flocie wypożyczalni samochodów na Lotnisku Frankfurt obejmuje między innymi Kia Sportage.

Transport miejski na Lotnisku Frankfurt – pociąg alternatywą dla wynajmu samochodu
Jednym z najważniejszych elementów sukcesu lotniska we Frankfurcie są doskonałe połączenia, jakie ono oferuje nie tylko z samym Frankfurtem, ale również z innymi ważnymi destynacjami w tej silnie uprzemysłowionej części Niemiec.

Oprócz doskonale rozwiniętej sieci drogowej – prawdopodobnie najlepiej rozwiniętej w całej Europie – lotnisko posiada wiele alternatyw transportu miejskiego, spośród których największą popularnością cieszą się połączenia kolejowe.

Na terenie Lotniska Frankfurt usytuowane są dwa dworce kolejowe: Frankfurt Flughafen Fernbahnhof obsługuje połączenia dalekobieżne zaś z Frankfurt Flughafen Regionalbahnhof korzystają pociągi regionalne i podmiejskie. Pociągi dalekobieżne łączą Lotnisko Frankfurt z, miedzy innymi Kolonią, Bonn, Dusseldorfem, Hamburgiem, Hanowerem, Stuttgartem i Monachium, pozą granicami Niemiec zaś, również z miastami na terenie Holandii i Belgii.

Połączenia regionalne kursują na terenie aglomeracji Ren-Men oraz w centrum i na przedmieściach Frankfurtu, jako S8 i S9 S-Bahn.

Podróż pociągiem z lotniska do centrum Frankfurtu zajmuje około 10 minut. Wyświetl: mapa komunikacji miejskiej we Frankfurcie.

Pomiędzy terminalami lotniska przemieszczać można się nieodpłatnie kolejką lotniskową SkyLine, kursująca z dużą częstotliwością.

Znajdź wiele praktycznych informacji i wskazówek turystycznych w oficjalnym przewodniku po Frankfurcie.Wynajem samochodów Frankfurt, Lotnisko – porównaj oferty rent-a-car Frankfurt z Cartrawler Niemcy
Artykuły: Wynajem samochodów Frankfurt, Lotnisko – porównaj oferty rent-a-car Frankfurt z Cartrawler Niemcy
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, June 22 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz