Wynajem aut Lotnisko Beauvais – tania podróż do Paryża

Port lotniczy Beauvais-Tillé (BVA), usytuowany w pobliżu stolicy Francji, to popularny przystanek dla podróżnych o okrojonym budżecie. 

Tani wynajem samochodów Paryż-Beauvais – porównaj oferty rent a car Paryż

Tanie loty do Paryża-Beauvais, jak często określają to lotnisko linie lotnicze, w połączeniu z konkurencyjnymi cenami wynajmu samochodów, czynią z Lotniska Beauvais ciekawą alternatywę dla głównych portów lotniczych Paryża: Lotniska Charles de Gaulle i Lotniska Orly.

Renault Clio

Renault Clio – popularny samochód do wynajęcia w klasie ekonomicznej we Francji

Lotnisko Beauvais usytuowane jest około 85 km na północ od Paryża, w Tillé, nieopodal historycznego miasta Beauvais. Najszybciej z lotniska w Beauvais do Paryża dostać się można autostradą A16. Dojazd z lotniska do centrum miasta zajmuje zazwyczaj około 70-90 minut, w zależności od natężenia ruchu i robót drogowych, niestety dosyć częstych zwłaszcza na odcinku przy wjeździe do Paryża.

Lotniska Paryza mapa

Usytuowanie lotnisk Paryża.

Gdzie wynająć samochód na Lotnisku Beauvais
Wynajem samochodów na Lotnisku Paryż-Beauvais możliwy jest w wielu znanych wypożyczalniach, w tym:

 • Hertz
 • Enterprise Rent A Car
 • Alamo
 • Avis Rent A Car
 • Budget
 • Sixt
 • Dollar
 • Thrifty.

Korzystne ceny uzyskać można w wypożyczalniach typu low-cost, a wśród nich: Firefly, Keddy i Flizzr.

Internetowe wyszukiwarki ofert, jak na przykład Cartrawler, pozwalają szybko i sprawnie porównać oferty rent-a-car u wielu dostawców jednocześnie oraz dokonać rezerwacji przez internet z wyprzedzeniem, aby móc skorzystać z jak najlepszych cen wynajmu.

Tak wygląda Lotnisko Beauvais:

Tani wynajem samochodów na lotnisku w Paryżu – wynajem aut Lotnisko Beauvais
Najtańsze samochody do wynajęcia na Lotnisku Beauvais dostępne są zazwyczaj w klasie najmniejszych samochodów miejskich, jak przykładowo Renault Twingo, Citroen C1, lub podobnych. W tej grupie pojazdów spodziewać się można zazwyczaj cen od około PLN 500 za tydzień wynajmu (poza szczytem sezonu).

We flocie aut do wynajęcia dostępnych na Lotnisku Beauvais znajdziemy wszystkie popularne klasy wynajmu, jak również pojazdy rzadziej spotykane w ofercie wypożyczalni samochodów, jak na przykład samochody dostawcze typu Ford Transit, czy Fiat Ducato o podwyższonym dachu.

Warto jest poświęcić odrobinę czasu na kompleksowe porównanie ofert wynajmu aut w Paryżu-Beauvais; często okazać się może, bowiem, iż różnica w cenie pomiędzy zbliżonymi klasami wynajmu, na przykład klasą ekonomiczną i kompaktową jest bardzo mała. Popularny Ford Focus, VW Golf, czy inny samochód w klasie kompakt do wynajęcia na Lotnisku Beauvais dostępny jest często w cenie bardzo zbliżonej do znacznie mniejszego Opla Corsy.

Renault Kadjar

SUV średnich rozmiarów, Renault Kadjar dostępny jest często do wynajecia we Francji w przystępnych cenach.

Podróżni potrzebujący większego, niż standardowy pojazdu, wynająć mogą na Lotnisku Paryż-Beauvais minivany (zarówno w wersji 5+2, jak i pełnowymiarowe 7-osobowe) oraz minibusy. W przypadku tego typu samochodów wskazana jest jednak rezerwacja z dużym wyprzedzeniem; ich ilość jest ograniczona i w okresie największego natężenia ruchu na lotnisku, na przykład latem, mogą być one osiągnąć dosyć wysokie ceny. Rezerwując wynajem minivanu na Lotnisku Beauvais z odpowiednio dużym uprzedzeniem znaleźć można oferty w cenie już od około PLN 1500 za tydzień.

Citroen Space Tourer

Duży samochód rodzinny dla 5+2 pasażerów do wynajęcia na Lotnisku Beauvais w Paryżu - Citroen C4 Space Tourer.

Rent a car Beauvais – wkład własny i ubezpieczenie 
W cenie wszystkich ofert wynajmu samochodów dostępne w systemie rezerwacji Cartrawler wliczone jest już ubezpieczenie. Podczas odbioru auta, bezpośrednio w wypożyczalni, klientowi oferowane będą różne dodatkowe produkty ubezpieczeniowe, w tym zniesienie wkładu własnego.

Udział własny w ofertach rent a car Beauvais wynosi zazwyczaj od 1000 o 2000 euro, w zależności od wypożyczalni i klasy samochodu. Do odpowiedzialności za taką kwotę maksymalnie pociągnięty może zostać klient wypożyczalni w przypadku zaistnienia szkody (stłuczki, lub kradzieży).

Fiat 500L

Wynajem aut Lotnisko Beauvais: Fiat 500L, sporo miejsca w kabinie i bagażniku za przystępną cenę; we flocie na przykład Keddy na lotnisku BVA.

Korzystniejszą cenowo alternatywą w stosunku do ubezpieczenia rozszerzonego oferowanego przez wypożyczalnie jest wykupienie ubezpieczenia refundacyjnego AXA dostępnego podczas procesu rezerwacji online w systemie Cartrawler. Pozwala ono na odzyskanie kwot pobranych z kaucji do łącznej kwoty 3000 euro.

Czytaj również: Ubezpieczenie wkładu własnego w wynajmie samochodu za granicą.

Tanie loty do Paryża – oferta low-cost Lotnisko Beauvais
Popularny przewoźnik low-cost Ryanair pozostaje dominującą linią lotniczą na Lotnisku Beauvais od czasów, kiedy uruchomił tam swoje pierwsze połączenie w 1997 roku. Tą atrakcyjna lokalizacją zainteresowały się również inne linie lotnicze, w tym Wizzair. Obydwie linie lotnicze oferują tanie loty z Polski do Paryża-Beauvais: Ryanair z Modlina, Gdańska, Poznania, Krakowa i Wrocławia, zaś Wizzair, z Gdańska.

Samochodem z Lotniska Beauvais – odległości
Lotnisko Beauvais-Tille to wygodny przystanek nie tylko w drodze do Paryża, czy też paryskiego parku rozrywki Disneyland, ale również do podróży po Normandii w północnej Francji, czy też jeszcze dalej na północ, do Belgii.

Znajdź więcej informacji na temat turystyki w Paryżu.

Poniżej podane są przybliżone odległości drogowe pomiędzy Lotniskiem Beauvais a innymi popularnymi celami podróży we rejonie Paryża i poza nim:

 • odległość z Lotniska Beauvais do Paryża: 85 km
 • odległość z Lotniska Beauvais do Disneylandu: 130 km
 • odległośc z Lotniska Beauvais do Lotniska Charles de Gaulle: 81 km
 • odległość z Lotniska Beauvais do dworca kolejowego Beauvais: 5 km
 • odległość z Lotniska Beauvais do Calais: 215 km
 • odległość z Lotniska Beauvais do Reims: 164 km
 • odległość z Lotniska Beauvais do Brukseli: 183 km
 • odległość z Lotniska Beauvais do Rouen: 190 km 

Porównaj oferty wypożyczalni samochodów na Lotnisku Paryż-BeauvaisWynajem aut Lotnisko Beauvais – tania podróż do Paryża
Artykuły: Wynajem aut Lotnisko Beauvais – tania podróż do Paryża
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, August 06 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz