Wynajem samochodów Lotnisko Eindhoven – porównaj oferty wynajmu aut w Holandii

Skorzystaj z najatrakcyjniejszych ofert wynajmu samochodów na Lotnisku Eindhoven rezerwując auto w systemie Cartrawler.

Port lotniczy Eindhoven (EIN) jest drugim, pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotniskiem Holandii.

Porównaj oferty rent a car Eindhoven, Lotnisko

Wynajem samochodow Eindhoven klasa kompakt
Peugeot 308 – dostępny, jako samochód do wynajęcia w klasie kompakt w Avis, Sixt lub Europcar na Lotnisku w Eindhoven

Lotnisko usytuowane jest około 8 km na północny zachód od centrum Eindhoven, na terenie prowincji Brabancja Północna. Wyświetl mapę lokalizacji najważniejszych lotnisk międzynarodowych w Holandii (lotniska Amsterdam, Eindhoven i Roterdam).

Pomimo, iż Eindhoven jest jednym z największych miast w Europie, z trudnością uznać je można za cel turystyczny. Większość zabytków Eindhoven i jego oryginalnej zabudowy uległa zniszczeniu podczas II wojny światowej, w czasach powojennych zaś miasto zasłynęło, jako istotne centrum technologiczne oraz miejsce narodzin spółki Philips, pioniera produkcji oświetlenia. Eindhoven znane jest również dzięki osiągnięciom swojej drużyny futbolowej PSV Eindhoven.

Wynajem samochodów na Lotnisku Eindhoven – tani w Cartrawler
Wyszukiwarka Cartrawler prezentująca oferty wszystkich większych wypożyczalni samochodów obsługujących Lotnisko Eindhoven pozwala znaleźć optymalne oferty oraz dokonać rezerwacji przez internet, tak, aby po przybyciu do Eindhoven odbiór auta był już tylko czystą formalnością.

Najtańsze samochody do wynajęcia w Eindhoven (lotnisko) – zazwyczaj Toyota Aygo, Kord Ka, Renault Twingo, lub podobny mały samochód miejski – znaleźć można w cenie od około PLN90 za dzień wynajmu.

Jeśli zainteresowani jesteśmy wynajmem większego auta, wyszukiwarka Cartrawler oferuje szeroki wybór klas i grup pojazdów, od samochodów w klasie ekonomicznej i kompaktowej, aż do minivanów i minibusów do wynajęcia na lotnisku w Eindhoven.

Decydując się na wynajem minibusa w Holandii, warto jest dokonać rezerwacji z dużym wyprzedzeniem, aby zagwarantować jak najniższe ceny. Oferta tego typu pojazdów jest znacznie bardziej okrojona, niż w przypadku standardowych pojazdów pasażerskich.

Wynajem samochodu Lotnisko Eindhoven
Wynajem samochodów w Eindhoven – duże samochody, typu Mazda 6 spotkać można często na przykład w ofercie wypożyczalni Sixt w przystępnych cenach

Wypożyczalnie samochodów Eindhoven Lotnisko
Usługi rent-a-car na Lotnisku Eindhoven świadczone są przez powszechnie znane wypożyczalnie samochodów w tym Europcar, Budget, Sixt, Avis Rent A Car, Alamo, Thrifty, Enterprise Rent A Car, Payless i Green Motion. Dynamicznie rozwijająca swoją działalnośc w Europie wypożyczalnia low-cost  Flizzr  jest również obecna na terenie Lotniska Eindhoven. Okienka wypożyczalni znaleźć można śledząc oznakowanie z hali przylotów. Wynajem samochodów po holendersku to Autoverhuur.

Tanie loty do Eindhoven
Ruch lotniczy na Lotnisku Eindhoven zdominowany jest przez tanie linie lotnicze w tym Ryanair, Wizzair i holenderskiego przewoźnika low-cost Transavia. Z Polski tanie loty do Eindhoven oferowane są przez Ryainaira z Krakowa oraz Warszawy-Modlin. Znacznie większą ofertę połączeń do Eindhoven proponuje Wizzair. Wchodzi tu w grę aż 6 tras, z Gdańska, Katowic, Lublina, Poznania, Warszawy-Chopin i Wrocławia. 

Dojazd z Lotniska Eindhoven do Amsterdamu. 
Eindhoven usytuowane jest około 120 km na południowy wschód od konstytucyjnej stolicy Holandii, Amsterdamu (stolicą administracyjną jest Haga). Autostrada A2, jedna z najważniejszych holenderskich pozwala na względnie szybki dojazd do Amsterdamu z Lotniska Eindhoven.

Przy sprzyjających warunkach drogowych zajmuje on około 1h i 20 min. Kierując się z Lotniska Eindhoven na południe, autostrada A2 prowadzi do między innymi Maastricht, najstarszego miasta Holandii (około godzina drogi samochodem).

Atrakcje turystyczne Eindhoven
Pomimo, iż niewiele zachowało się z oryginalnego dziedzictwa historycznego Eindhoven, władze miasta nie zrezygnowały z prób przyciągnięcia turystów. W mieście goszczącym siedziby dużych firm, takich hak Philips, Brabantia, czy DAF Trucks, dynamicznie rozwija się sektor turystyki biznesowej i coraz więcej wysiłku wkładane jest w stworzenie oferty atrakcji dla osób odwiedzjących Eindhoven dla przyjemności, nie tylko w interesach.

Oprócz neogotyckiej katedry Sint-Catharinakerk, będącej najbardziej reprezentatywnym przykładem ocalałej zabudowy historycznej, większość atrakcji Eindhoven skupia się wokół działalności firmy Philips, która w znacznym stopniu zadecydowała o rozwoju miasta a której początek stanowiła  inauguracja przez braci Gerarda i Antona Philips niewielkiej fabryki żarówek w 1891.

Obowiązkowymi przystankami wycieczki po Eindhoven, określanego również mianem Miasta Światła, są: pomnik Philipsa, Sala Koncertowa Philipsa, Fabryka Żarówek, Stadion Philipsa oraz centrum kongresowe i hala widowiskowa o nazwie Evoluon.

Turystów odwiedzających Eindhoven jesienią zainteresuje z pewnością Festiwal Światła GLOW organizowany tu corocznie.

Sponsorowany przez markę Philips festiwal GLOW poświęcony jest systemom oraz technologiom oświetlenia. Jego tematyka prezentowana jest przez multimedialne pokazy światła i dźwięku i interaktywne ekspozycje, które zainteresują z pewnością publiczność w każdym wieku.

Wynajem samochodów Eindhoven, Lotnisko - porównaj oferty i rezerwuj onlineWynajem samochodów Lotnisko Eindhoven – porównaj oferty wynajmu aut w Holandii
Artykuły: Wynajem samochodów Lotnisko Eindhoven – porównaj oferty wynajmu aut w Holandii
Tematy: , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, February 09 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz