Wynajem samochodów Lotnisko Orly - wynajmij tanio auto w Paryżu

Stolica Francji posiada trzy lotniska międzynarodowe: Paryż Charles De Gaulle, Paryż-Orly i Paryż-Beauvais.

Porównaj ofery rent-a-car Paryż-Orly

Obsługujący ponad 30 milionów pasażerów rocznie port lotniczy Orly (ORY) jest drugim, co do wielkości lotniskiem Paryża i Francji jednocześnie. Mieści się on około 16 km na południe od centrum miasta, na terenie gmin Orly i Villeneuve-le-Roi. Mapa położenia lotnisk Paryża. Nazwa lotniska w języku francuskim to: Aéroport de Paris-Orly. 

Renault Twingo
Renault Twingo w klasie małych samochodów miejskich, popularny we flocie wypożyczalni samochodów na Lotnisku Orly, w Paryżu.

Lotnisko Orly posiada dwa terminale pasażerskie:  Orly Sud (terminal południowy) oraz Orly Ouest (terminal zachodni) - zobacz mapę.

Loty z Polski na Lotnisko Orly nie są aktualnie dostępne.

Wypożyczalnie samochodów Paryż Orly
Wynajem samochodów na Lotnisku Orly możliwy jest w wielu powszechnie znanych wypożyczalniach samochodów, w tym: Avis, Budget, Sixt, Europcar, Hertz, Keddy, Firefly i Interrent. Wyszukiwarka ofert rent-a-car Cartrawler, dostępna na stronie www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl, pozwala kompleksowo porównać ceny i warunki wynajmu oraz w prosty i nieczasochłonny sposób dokonać rezerwacji przez internet.

Tani wynajem aut w Paryżu – rezerwuj z wyprzedzeniem
Ceny wynajmu samochodów na paryskich lotniskach są zaskakująco przystępne, zwłaszcza jeśli rezerwacja wykonana została z pewnym wyprzedzeniem. Poza szczytem sezonu turystycznego (lipiec i sierpień oraz okresy przerw wielkanocnych i bożonarodzeniowych) małe auto miejskie wynająć można na Lotnisku Orly już od około 300 pln za tydzień. Za taką cenę otrzymamy zazwyczaj francuskie auta Citroen C1, Renault Twingo, lub, nieco rzadziej, włoskiego Fiata 500.

Ford Focus
Ford Focus klasie kompaktowej znalazł się we flocie Thrifty na Lotnisku Orly.

Francuskie marki dominują też w innych klasach wynajmu: w klasie ekonomicznej jest to zazwyczaj Renault Clio, w klasie kompakt, Renault Megane, lub Peugeot 308. Warto pamiętać iż modele wykorzystane do zilustrowania ofert wynajmu w wyszukiwarce Cartrawler są jedynie orientacyjne, a wypożyczalnie zastrzegają sobie prawo wręczenia klientowi pojazdu o podobnej charakterystyce. Pomimo, iż francuskie wypożyczalnie posługują się często wizerunkami najpopularniejszych na europejskim rynku rent-a-car marek (Ford Focus, VW Golf, etc.) francuski patriotyzm przeważa i to właśnie krajowe marki i modele dominują we flotach wypożyczalni w Paryżu.

Peugeot 308 klasa kompakt
Peugeot 308 do wynajęcia w klasie kompakt Lotnisko Orly, Paryż.

Rezerwacja z wyprzedzeniem wskazana jest szczególnie przy wynajmie modeli niestandardowych, jak na przykład vany i minibusy, samochody w klasie premium, lub pojazdy typu SUV.

Nissan Qashqai
Nissan Qashqai obficie zasilił floty wypożyczalni na Lotnisku Orly; dostępny jest między innymi w Europcar.

Dojazd z Lotniska Orly do Paryża
Dojazd (samochodem) z Lotniska Orly do centrum Paryża możliwy jest, między innymi autostrada A106/A6B, łączącą wiodącą do obwodnicy Paryża (Boulevard peripherique). Zajmuje on około 30 minut (w sprzyjających warunkach drogowych).

Podróżni, którzy nie zdecydowali się na wynajem samochodu na lotnisku, ani na przejazd taksówka (cena około 30-40 eur w zależności od punktu docelowego w Paryżu), skorzystać mogą ze środków transportu miejskiego. Kolejka Orlyval łączy południowy terminal lotniska (Orly Sud) ze stacją RER Antony, a ta z kolei oferuje połączenie linią RER B do centrum miasta. Cena przejazdu pociągiem ze Orly do Paryża to około 13.25 euro, przejazd zaś zajmuje około 30 minut.

Tańszym, i chyba wygodniejszym sposobem pokonania tej trasy są autobusy. Tutaj do wyboru jest również kilka możliwości. Orlybus odjeżdża z terminalu Orly Sud do Denfert Rochereau (RER) co 15-20 minut. Przejazd zajmuje około pół godziny, cena biletu to 8.70 euro.

Przewoźnik Air France oferuje własną linię autobusową na trasach z głównych lotnisk Paryża do centrum miasta. Transfer z Orly możliwe sa do do Gare Montparnasse, Place de LEtoile, lub Ivalides. Cena wynosi 12.5 euro.

Najtańszym środkiem transportu na tej trasie jest niewątpliwie autobus miejski relacji 183, łączący terminal południowy z Porte de Choisy. Przejazd w jedna stronę kosztuje 2 euro. Autobusy jeżdżą jednak z małą częstotliwością i zatrzymują się często po drodze, przez co czas podróży przeciągnąć się może do nawet godziny.Wynajem samochodów Lotnisko Orly - wynajmij tanio auto w Paryżu
Artykuły: Wynajem samochodów Lotnisko Orly - wynajmij tanio auto w Paryżu
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, December 04 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz