Wynajem samochodów Rzeszów, Lotnisko - porównaj oferty rent a car Rzeszów Jasionka

Podróżuj low-cost w południowo-wschodniej Polsce łącząc ofertę niskobudżetowych linii lotniczych z ofertami taniego wynajmu samochodów na lotnisku w Rzeszowie.

Wynajem samochodów Rzeszów, Lotnisko – znajdź najlepsze oferty online

Dzięki przystępnym cenom zarówno połączeń low-cost, jak i wynajmu aut podróżowanie w południowo-wschodniej Polsce.

Seat Ibiza

Seat Ibiza, w klasie economy, często jeden z najtańszych samochodów do wynajęcia na lotnisku w Rzeszowie.

Lotnisko Rzeszów Jasionka - RZE cieszy się rosnącym zainteresowanie pasażerów z Polski i ze świata, zwłaszcza, od kiedy to zagościł na nim przewoźnik Ryanair. Irlandzkie linie lotnicze dostrzegły potencjał rzeszowskiego lotniska, które posiada drugą pod względem długości drogę startową w Polsce, co oznacza możliwość obsługiwania większych samolotów.

Z połączeń low-cost do Rzeszowa szczególnie chętnie korzystają rodacy, którzy wyemigrowali z Rzeszowszczyzny w poszukiwaniu pracy, głównie do Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Wypożyczalnie samochodów Rzeszów-Jasionka (Rent A Car Rzeszow Airport)
Wynajem samochodów na Lotnisku Rzeszów możliwy jest zarówno w powszechnie znanych, międzynarodowych wypożyczalniach, jak i w mniejszych, polskich firmach.

Wygodnym i nieczasochłonnym sposobem na znalezienie najkorzystniejszych ofert rent a car jest skorzystanie z internetowych wyszukiwarek, jak na przykład Cartrawler Polska, oferującej przegląd aktualnych cen wszystkich znaczących wypożyczalni obsługujących lotnisko.

Pośród wypożyczalni samochodów na Lotnisku Rzeszów współpracujących z Cartrawler znajdują się, między innymi: Budget, Europcar, Green Motion, Sixt, Hertz, Thrifty, Enterprise, Express Rent A Car, Global, Panek, Yourrent, Carfree, Kaizenrent i Car Net.

Część tych wypożyczalni posiada swoje przedstawicielstwa na lotnisku, podczas gdy inne podstawiają auta na lotnisko, lub zapewniają bezpłatny transport do swoich punktów obsługi usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska.

Tani wynajem samochodów Rzeszów
Rezerwując z wyprzedzeniem na okres letni, w lipcu i sierpniu, najtańsze samochody w Rzeszowie Jasionce znaleźć można w cenach od około  PLN 400 za tydzień wynajmu auta w klasie mini.

W segmencie ekonomicznym (przykładowo VW Polo, Seat Ibiza, lub Toyota Yaris), ceny są zazwyczaj jedynie niewiele wyższe, zawsze więc, gdy wynajętym autem podróżować będą więcej niż dwie osoby warto jest rozważyć wynajem nieco większego samochodu.

Dla osób dysponujących większym budżetem, wyszukiwarka Cartrawler ma do zaoferowania korzystne oferty w szerokim zakresie klas, obejmującym duże samochody rodzinne, minivany, auta luksusowe oraz SUVy.

Honda C-HR

Honda C-HR, SUV oferowany przez, między innymi, Green Motion na Lotnisku Jasionka.

Należy pamiętać, iż ceny prezentowane przez wyszukiwarkę Cartrawler ulegają nieustannym zmianom, w zależności od dostępności aut. Aby zagwarantować najniższe ceny wynajmu samochodu w Rzeszowie, warto jest dokonać rezerwacji z jak największym wyprzedzeniem.

Rent a car Rzeszów Lotnisko - lokalizacja
Port Lotniczy Rzeszów Jasionka usytuowany jest około 9 km na północ od centrum miasta, na terenie gminy Jasionka.

Pomimo, iż Polska południowo-wschodnia znana jest z raczej deficytowej infrastruktury drogowej, kilka istotnych tras przebiega w okolicy Rzeszowa, w tym: droga krajowa 9 (Rzeszów-Radom), droga nr. 19 (Rzeszów-Lublin), a także autostrada A4, stanowiąca część Trasy Europejskiej 40 (E40).

Kierując się trasa A4 z Rzeszowa na zachód, można stosunkowo szybko dotrzeć samochodem do Tarnowa, Krakowa, Katowic, lub Wrocławia. W kierunku wschodnim, autostrada A4 zabierze nas w okolice przejścia granicznego z Ukrainą - Medyka. Drogą krajową nr. 9, dojedziemy do granicy ze Słowacją w mniej, niż dwie godziny.

  • odległość  Rzeszów - Lublin: 160 km
  • odległość Rzeszów - Warszawa: 295 km
  • odległość Rzeszów  - Kraków: 170 km
  • odległość Rzeszów  - Zamość: 145 km

Planując podróż poza granice kraju samochodem wynajętym w Rzeszowie, pamiętać należy o sprawdzeniu warunków przekraczania granicy. We wszystkich ofertach dostępnych w wyszukiwarce Cartrawler, zdefiniowane są kraje do których można udać się wynajętym samochodem. Informacja ta znajduje się w "Warunkach wynajmu" przy każdej ofercie.

Ryanair – loty low-cost do Rzeszowa
Najważniejszym przewoźnikiem na Lotnisku Rzeszów jest irlandzka linia low-cost Ryanair. Oferuje ona połączenia na popularnych trasach do Wielkiej Brytanii, w tym Brystolu, Manchesteru, East Midlands oraz Londynu Stansted i Luton, a także do Dublina.

Oprócz Ryanaira, z Lotniska Rzeszów korzystają również linie Lufthansa, na trasie do Frankfurtu i LOT oferujący połączenia do Newark, jak również do Warszawy-Chopin, Gdańska Szczecina, Splitu, Saloni i Zadaru. 

 Na lotnisku w Rzeszowie obecni są również przewoźnicy czarterowi, w tym Enter Air, Bulgarian Air Charter, Onur Air i Buzz.

Atrakcje turystyczne Rzeszowa – zabytki żydowskie w Rzeszowie
Przez stulecia miasto Rzeszów należało do rodziny szlacheckiej Lubomirskich, a jednym z najważniejszych rzeszowskich zabytków są dziś zamek Lubomirskich i letni pałacyk Lubomirskich, pochodzące z XVIII w.

Rzeszów z lotu ptaka.

Rzeszowska Starówka, pomimo iż względnie mała, prezentuje wiele przykładów doskonale zachowanej architektury średniowiecznej i renesansowej. Prawdziwym hitem zwiedzania Rzeszowa stała się w ostatnich latach podziemna trasa turystyczna „Rzeszowskie Piwnice” przebiegająca pod rzeszowskim Rynkiem.

Znajdź więcej informacji na temat Piwnic Rzeszowa

Historia Rzeszowa jest ściśle powiązana z historią Żydów w Polsce. W przeszłości miasto Rzeszów było domem dla jednej z większych wspólnot żydowskich w Europie, będąc czasem określanym przez historyków mianem Małej Jerozolimy.

Dzisiaj, ślady świetności kultury żydowskiej dostrzec można w wielu cennych zabytkach Rzeszowa, w tym: synagogach, Staro- i Nowomiejskiej, a także na terenie rzeszowskiego cmentarza żydowskiego.

Mając do dyspozycji samochód, własny lub wynajęty, podczas wizyty w Rzeszowie, warto jest wybrać się do pobliskiego Łańcuta, oddalonego około 17 km od centrum miasta. Łańcut znany jest głównie dzięki XVI wiecznemu zamkowi, rozbudowanemu przez rodzinę Lubomirskich i mieszczącemu obecnie cenne zbiory muzealne. Dowiedz się więcej na temat Zamku w Łańcucie

Zwiedzający zainteresowani historią Żydów polskich znajdą w Łańcucie zabytkową synagogę oraz cmentarz żydowski.

Znajdź więcej praktycznych informacji na temat Rzeszowa na oficjalnej stronie miastaWynajem samochodów Rzeszów, Lotnisko - porównaj oferty rent a car Rzeszów Jasionka
Artykuły: Wynajem samochodów Rzeszów, Lotnisko - porównaj oferty rent a car Rzeszów Jasionka
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, August 15 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz