Wynajem samochodów Lotnisko Rzeszów - znajdź tanie oferty rent a car Rzeszów Jasionka

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Rzeszów-Jasionka

Podróżuj low-cost w południowo-wschodniej Polsce łącząc ofertę niskobudżetowych linii lotniczych z ofertami taniego wynajmu samochodów na lotnisku w Rzeszowie.

Ford Ka

Ford Ka - jeden z tańszych samochodów do wynajęcia dostępnych na Lotnisku w Rzeszowie

Lotnisko Rzeszów Jasionka - RZE cieszy się rosnącym zainteresowanie pasażerów z Polski i ze świata od 2005 roku, kiedy to zagościł na nim przewoźnik Ryanair. Irlandzkie linie lotnicze dostrzegły potencjał rzeszowskiego lotniska, które posiada drugą pod względem długości drogę startową w Polsce, co oznacza możliwość obsługiwania większych samolotów.

Połączenia low-cost do Rzeszowa cieszą się szczególnym zainteresowaniem pośród dużej grupy Polaków, która wyemigrowała z Rzeszowszczyzny w poszukiwaniu pracy, głównie do Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Wypożyczalnie samochodów Rzeszów-Jasionka (Rent A Car Rzeszow Airport)
Wynajem samochodów na Lotnisku Rzeszów możliwy jest w wielu różnych wypożyczalniach aut, w tym: Avis Rent A Car, Budget, Europcar, Hertz, Sixt, Panek, Express MWM Cars i CarNet. Część tych wypożyczalni posiada swoje przedstawicielstwa na lotnisku, podczas gdy inne podstawiają auta na lotnisko, lub zapewniają bezpłatny transport do swoich punktów obsługi usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska.

Wygodnym, szybkim i pewnym sposobem na znalezienie najkorzystniejszych ofert wynajmu samochodów na Lotnisku Rzeszów jest skorzystanie z internetowej wyszukiwarki Cartrawler Polska, oferującej przegląd aktualnych cen wszystkich znaczących wypożyczalni obsługujących lotnisko.

Rezerwując z wyprzedzeniem, najtańsze samochody w Rzeszowie Jasionce znaleźć można w cenach od około  PLN 450 za tydzień wynajmu auta w klasie mini. Ceny najtańszych samochodów w segmencie ekonomicznym (przykładowo VW Polo, Seat Ibiza, lub Toyota Yaris) są zazwyczajnie niewiele wyższe, zawsze więc, gdy wynajętym autem podróżować będą więcej niż dwie osoby warto jest rozważyć wynajem nieco większego samochodu.

Dla osób dysponujących większym budżetem, wyszukiwarka Cartrawler ma do zaoferowania korzystne oferty w szerokim zakresie klas, obejmującym duże samochody rodzinne, minivany, auta luksusowe oraz SUVy.

Kia Sportage SUV
Nowa Kia Sportage dostępna jest już w ofercie wypożyczalni samochodów na Lotnisku Rzeszów-Jesionka

Należy pamiętać, iż ceny prezentowane przez wyszukiwarkę Cartrawler ulegają nieustannym zmianom, w zależności od dostępności aut. Aby zagwarantować najniższe ceny wynajmu samochodu w Rzeszowie, warto jest dokonać rezerwacji z jak największym wyprzedzeniem.

Rent a car Rzeszów Lotnisko - lokalizacja
Port Lotniczy Rzeszów Jasionka usytuowany jest około 9 km na północ od centrum miasta, na terenie gminy Jasionka.

Pomimo, iż Polska południowo-wschodnia znana jest z raczej deficytowej infrastruktury drogowej, kilka istotnych tras przebiega w okolicy Rzeszowa, w tym: droga krajowa 9 (Rzeszów-Radom), droga nr. 19 (Rzeszów-Lublin), a także autostrada A4, stanowiąca część Trasy Europejskiej 40 (E40).

Kierując się trasa A4 z Rzeszowa na zachód, można stosunkowo szybko dotrzeć samochodem do Tarnowa, Krakowa, Katowic, lub Wrocławia. W kierunku wschodnim, autostrada A4 zabierze nas w okolice przejścia granicznego z Ukrainą - Medyka. Drogą krajową nr. 9, dojedziemy do granicy ze Słowacją w mniej, niż dwie godziny.

  • odległość  Rzeszów - Lublin: 160 km
  • odległość Rzeszów - Warszawa: 295 km
  • odległość Rzeszów  - Kraków: 170 km
  • odległość Rzeszów  - Zamość: 145 km

Planując podróż poza granice kraju samochodem wynajętym w Rzeszowie, pamiętać należy o sprawdzeniu warunków przekraczania granicy. We wszystkich ofertach dostępnych w wyszukiwarce Cartrawler, zdefiniowane są kraje do których można udać się wynajętym samochodem. Informacja ta znajduje się w "Warunkach wynajmu" przy każdej ofercie.

Ryanair – loty low-cost do Rzeszowa
Najważniejszym przewoźnikiem na Lotnisku Rzeszów jest irlandzka linia low-cost Ryanair. Oferuje ona połączenia na popularnych trasach do Wielkiej Brytanii, w tym  Brystolu, Manchesteru, East Midlands, Londynu-Stansted e Glasgow-Prestiwick, jak również do Dublina, a w sezonie letnim, także Korfu i Burgas.

Oprócz Ryanaira, z Lotniska Rzeszów korzystają również linie Lufthansa (Monachium) i LOT (Warszawa-Chopin e Tel Awiw) oraz przewoźnicy czarterowi Enter Air, Bulgarian Air i Small Planet Airlines. 

Atrakcje turystyczne Rzeszowa – zabytki żydowskie w Rzeszowie
Przez stulecia miasto Rzeszów należało do rodziny szlacheckiej Lubomirskich, a jednym z najważniejszych rzeszowskich zabytków są dziś zamek Lubomirskich i letni pałacyk Lubomirskich, pochodzące z XVIII w.

Rzeszowska Starówka, pomimo iż względnie mała, prezentuje wiele przykładów doskonale zachowanej architektury średniowiecznej i renesansowej. Prawdziwym hitem zwiedzania Rzeszowa stała się w ostatnich latach podziemna trasa turystyczna „Rzeszowskie Piwnice” przebiegająca pod rzeszowskim Rynkiem.

Znajdź więcej informacji na temat Piwnic Rzeszowa

Historia Rzeszowa jest ściśle powiązana z historią Żydów w Polsce. W przeszłości miasto Rzeszów było domem dla jednej z większych wspólnot żydowskich w Europie, będąc czasem określanym przez historyków mianem Małej Jerozolimy.

Dzisiaj, ślady świetności kultury żydowskiej dostrzec można w wielu cennych zabytkach Rzeszowa, w tym: synagogach, Staro- i Nowomiejskiej, a także na terenie rzeszowskiego cmentarza żydowskiego.

Mając do dyspozycji samochód, własny lub wynajęty, podczas wizyty w Rzeszowie, warto jest wybrać się do pobliskiego Łańcuta, oddalonego około 17 km od centrum miasta. Łańcut znany jest głównie dzięki XVI wiecznemu zamkowi, rozbudowanemu przez rodzinę Lubomirskich i mieszczącemu obecnie cenne zbiory muzealne. Dowiedz się więcej na temat Zamku w Łańcucie

Zwiedzający zainteresowani historią Żydów polskich znajdą w Łańcucie zabytkową synagogę oraz cmentarz żydowski.

Szukaj tanich ofert rent-a-car na Lotnisku RzeszówWynajem samochodów Lotnisko Rzeszów - znajdź tanie oferty rent a car Rzeszów Jasionka
Artykuły: Wynajem samochodów Lotnisko Rzeszów - znajdź tanie oferty rent a car Rzeszów Jasionka
Tematy: , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, October 16 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz