Wynajem samochodów Zadar, Lotnisko – porównaj oferty rent-a-car Chorwacja

Lotnisko Zadar usytuowane jest centralnie na chorwackim wybrzeżu Morza Adriatyckiego.

Wynajem samochodów Zadar, Lotnisko – porównaj oferty online

Dla wielu turystów przybywających do Zadaru, wynajem samochodu bezpośrednio na lotnisku jest optymalnym rozwiązaniem na zwiedzanie tego urokliwego zakątka Europy.

Renault Clio

Renault Clio to często jeden z najtańszych samochodów do wynajęcia w Zadarze.

Port lotniczy Zadar – ZAD jest czwartym pod względem liczny obsługiwanych pasażerów lotniskiem Chorwacji (po lotniskach w Zagrzebiu, Splicie i Dubrowniku).

Usytuowany jest on około 8 km na wschód od centrum Zadaru - mapa.

Przeważająca część wszelkich operacji lotniczych na Lotnisku Zadar realizowana jest w sezonie letnim. Silną pozycję zajmuje tu przewoźnik low-cost Ryanair. Z Polski oferuje on jednak ograniczony wybór połączeń, w przeciwieństwie do przewoźnika narodowego PLL LOT, który zdecydował się na wprowadzenie sezonowych połączeń do Zadaru z, między innymi: Gdańska, Krakowa, Rzeszowa, Szczecina i Warszawy (Chopin).

W języku chorwackim nazwa lotniska to Zračna luka Zadar. Często używane jest też określenie 'Lotnisko Zadar-Zemunik', pochodzące od nazwy miejscowości na terenie której lotnisko się mieści.

Lotnisko położone jest w pobliżu ważnych arterii komunikacyjnych, w tym drogi D8 będącej częścią Autostrady Adriatyckiej / A1, wiodącej wzdłuż wybrzeża Chorwacji - mapa drogowa Chorwacji.

Wynajem samochodów Zadar, Chorwacja
Ceny wynajmu samochodów w Chorwacji wahają się znacznie w zależności od pory roku. Poza szczytem sezonu turystycznego, np. wczesną wiosna, najtańsze oferty dostępne są już zazwyczaj od około 400 złotych za tydzień wynajmu małego samochodu miejskiego, przykładowo VW Up, lub Huyndai i10. W lipcu i sierpniu jednak, kiedy to tłumy turystów zalewają chorwackie kurorty, ceny wzrosnąć mogą nawet trzykrotnie. Rezerwacji na ten okres dokonywać warto z wyprzedzeniem, aby uniknąć najbardziej zawyżonych cen.

Nissan Qashqai Zadar

Chorwacja samochodem - wynajem pojazdu typu SUV to popularna opcja rent a car na Lotnisku Zadar.

Przydatna może okazać się w tym wyszukiwarka Cartrawler (link w pierwszej części artykułu), która wyświetla oferty wielu wypożyczalni działających na terenie Lotniska Zadar. Lądujący tu podróżni skorzystać mogą miedzy innymi z usług dużych sieciowych wypożyczalni, jak Europcar, Alamo, National (występujących wspólnie pod lokalną marka Uniline), Sixt, Enterprise i Hertz. Niezwykle korzystne ceny wynajmu dostępne są często w wypożyczalniach mniej znanych, na przykład Active, Add Car, Avant Car, Carwizz, MACK Rent A Car, Last Minute Car Rental, XL Rent A Car.

Wynajem busów 9-osobowych Chorwacja
Dla większych grup podróżnych wynajem pojazdu typu minibus o pojemności do 9 osób jest często o wiele oszczędniejszym rozwiązaniem, niż wynajem dwóch standardowych samochodów pasażerskich.

Jednym z najpopularniejszych modeli  w tej klasie na Lotnisku Zadar jest Opel Vivaro.

Opel Vivaro

Opel Vivaro – zapewnia sporo miejsca dla 9 osób i bagażu

Poza sezonem, tego typu pojazd wynająć można często już od około 1600 pln za tydzień. Tygodniowy wynajem tego pojazdu w środku lata kosztować będzie ponad dwa razy więcej, i to zakładając, że rezerwacja wykonana została z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Zadar in Croatia 
Liczące sobie ponad 75 tyś. stałych mieszkańców Zadar jest jednym z większych miast Chorwacji oraz niezwykle popularnym kurortem wypoczynkowym  regionu Dalmacja obejmującego południową część Chorwacji nad Morzem Adriatyckim.

Oprócz rewelacyjnych warunków naturalnych, przepięknego wybrzeża, plaż i doskonałego klimatu  Zadar oferuje również szereg innych atrakcji turystycznych. Turystów fascynuje dziedzictwo kulturowe Zadaru, owoc ponad 1000-letniej historii miasta, naznaczonej wpływami imperiów Rzymu, Bizancjum i Osmańskiego, miast-państw Wenecji i Neapolu a później również Austro-Węgier, Francji, Niemiec i Jugosławii.

Najstarsza dzielnica Zadaru mieści się na półwyspie (po chorwacku poluotok) otoczonym z trzech stron wodami Adriatyku (mapa starówki Zadaru).

Jedna z najpopularniejszych atrakcji Zadaru ma jednak raczej współczesny charakter: chodzi tu o Organy Morskie One Morskeorgulje, pierwszy na świecie 'instrument' wykorzystujący fale morskie do tworzenia dźwięków. Posłuchaj muzyki morza w Zadarze:

Promy z Zadaru 
Turyści pragnący zwiedzić okolice Zadaru, skorzystać mogą z wielu połączeń promowych dostępnych na okoliczne chorwackie wyspy, jak również do miasta Ancona we Włoszech.

Sprawdź ceny przepraw promów na stronie popularnego operatora JADROLINIJA (dostępne w języku angielskim). 

W przypadku wielu ofert rent-a-car dostępnych w Zadarze, warunki wynajmu zezwalają na podróż wynajętym samochodem do poza granice Chorwacji, na przykład do Włoch. Jeśli planujesz udać się promem do Ancony, upewnij się jednak uprzednio, że jest to dozwolone wynajęty przez Ciebie samochodem. Ponadto, jeśli zdecydowałeś się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, upewnij się czy obejmuje ono również przeprawę promem.

Klimat Zadaru – ciepło już od maja
Podobnie, jak w pozostałych częściach wybrzeża chorwackiej Dalmacji, klimat Zadaru to mieszanka klimatów wilgotnego tropikalnego oraz śródziemnomorskiego.

Lato w tej części Chorwacji jest zazwyczaj bardzo gorące i wilgotne, zima zaś, łagodna i deszczowa. Lipiec i sierpień to najgorętsze miesiące, ale już w maju odczuwane są przyjemne temperatury, od 20 stopni Celsjusza wzwyż. Znajdź więcej informacji na temat klimatu Zadaru tutaj.

Wycieczki z Zadaru
Atrakcje Starego Miasta Zadaru wypełnia z powodzeniem jeden a nawet dwa dni zwiedzania. Mając do dyspozycji wynajęty samochód jednak, warto jest wyprawić się poza granice miasta. Wiele interesujących miejsc znajduje się w zasięgu krótkiej wycieczki samochodem z Zadaru. Nie przegap miedzy innymi parków narodowych Paklenica, Jezior Plitwickich, Północnego Velebitu (rezerwatu biosfery UNESCO) i Krka słynącego z przepięknych wodospadów.

Zobacz materiał video z parku Krka:

Parki narodowe Chorwacji oferują idealne warunki do pieszych wędrówek (trekkingu), wspinaczki skałkowej oraz obserwacji ptactwa.

Znajdź więcej informacji na temat atrakcji turystycznych Zadaru.Wynajem samochodów Zadar, Lotnisko – porównaj oferty rent-a-car Chorwacja
Artykuły: Wynajem samochodów Zadar, Lotnisko – porównaj oferty rent-a-car Chorwacja
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, July 08 2020

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz