Wynajem samochodów Lotnisko Zakynthos – tani wynajem aut w Grecji

Międzynarodowy por lotniczy Zakythos – ZTH, znany także pod oficjalna nazwą –Dionysos Solomos- jest jedynym lotniskiem greckiej wyspy Zakynthos.

Lotnisko Zakynthos – tani wynajem aut w Grecji

Wyspa położona jest na Morzu Jońskim, na wschód od Peloponezu. 

Mini Cooper kabriolet

Zakynthos kabrioletem – jeden z popularniejszych modeli w tym segmencie, we flocie między innymi, Avis Zakynthos.

Wynajem samochodu na Zakynthos jest doskonałym sposobem na urozmaicenie pobytu na wyspie. Posiada ona dobrze rozwiniętą siec dróg (zbudowanych po trzęsieniu ziemi z 1953 roku, które zniszczyło wiele infrastruktur na wyspie), zaś usługi rent a car są powszechnie dostępne w najpopularniejszych centrach turystycznych, w tym oczywiście także na lotnisku.

Krajobrazy Zakynthos.

Wypożyczalnie samochodów Lotnisko Zakynthos – porównaj oferty online
Na Lotnisku Zakynthos nie mogło zbraknąć powszechnie znanych marek międzynarodowego sektora rent a car, w tym między innymi: Avis, Hertz, Budget, Sixt, Europcar, Enterprise Rent A Car, Green Motion, National, Sixt, Thrifty.

Przystępne ceny wynajmu aut dostępne są często w mniej znanych greckich, lub lokalnych, południowoeuropejskich wypożyczalniach samochodów, jak na przykład: Abbycar, Addcar, Autocandia, Drive S.a., Surprice, Carwiz, Yours Car Rental i Auto Union.

Internetowe wyszukiwarki ofert, jak na przykład Cartrawler na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl umożliwiają sprawne porównanie cen w wielu wypożyczalniach jednocześnie, znalezienie najkorzystniejszej oferty oraz dokonanie rezerwacji przez internet.

Analizując dostępne oferty, zwróc uwagę na sposób odbioru auta. W wielu przypadkach najtańsze samochody dostępne są z wypożyczalni nieposiadających przedstawicielstwa bezpośrednio na lotnisku. Może to oznaczac koniecznośc krótkiego zazwyczaj transferu do biura poza terenem lotniska podstawionym busem, lub w towarzystwie pracownika wypożyczani.

Zapoznaj się dokładnie z opisem każdej oferty w Cartrawler jeśli sposób odbioru jest dla Ciebie z jakiego powodu istotny.

Tani wynajem Zakynthos – rezerwuj z wyprzedzeniem
Usługi rent a car na Zakynthos są zazwyczaj przystępniejsze cenowo, niż na innych popularnych wyspach greckich, jak na przykład Kreta, Rodos, czy Santorini.

Najtańsze auto w szczycie sezonu turystycznego – w lipcu i sierpniu – wynająć można już zazwyczaj od około 600 pln za tydzień, pod warunkiem, iż rezerwacja dokonana została z wyprzedzeniem. Rezerwacje 'na ostatnią chwilę' oznaczają zazwyczaj znacznie wyższą cenę.

Dla jednej, lub dwóch osób podróżujących po Zakynthos z niewielką ilością bagażu, pojazd w najtańszym segmencie małych aut miejskich – zazwyczaj Fiat 500, Toyota Aygo, VW Up, lub podobne - będzie zazwyczaj wystarczającym rozwiązaniem. Jeśli jednak zapewnić chcemy sobie nieco więcej komfortu, 'upgrade' do klasy ekonomicznej jest jedynie nieznacznie droższy.

Ford Fiesta

Ford Fiesta – samochód ekonomiczny do wynajęcia na Lotnisku Zakytnhos.

Najtańszych ofert rent a car na Zakynthos oczekiwać można oczywiście po sezonie. Podobnie jak inne greckie wyspy, Zakynthos cieszy się łagodnym klimatem przez wiekszość roku, dzięki czemu urlop tu spędzać można komfortowo także wiosną i jesienią, kiedy to tłum turystów zdecydowanie się przerzedza, zaś ceny wynajmu aut spadają o blisko połowę.

Opel Vivaro

Wynajem samochodów 9-osobowych Zakynthos; powyżej Opel Vivaro we flocie m.in. Addcar i Budget.

Klimat Zakynthos – dowiedz się więcej. 

Zakynthos – fakty i podstawowe informacje

  • Zakynthos jest trzecią, pod względem wielkości, wyspą Morza Jońskiego po Korfu i Kefalonii.
  • Stolicę wyspy, Zakythos Town, zamieszkuje około 10 tyś. osób, czyli jedna trzecia całej populacji Zakynthos.
  • Kalamaki, Keri, Tsilivi i Alykes/Alikanas to najpopularniejsze ośrodki turystyczne – wyświetl mapę Zakynthos. LINK
  • Laganas to najbardziej 'rozrywkowa' miejscowość na Zakynthos; obfituje w dyskoteki, bary i kluby nocne.
  • Jedną z najbardziej rozpoznawalnych plaż na Zakynthos, jeśli nie w całej Grecji, jest Navagio, w tzw. Zatoce Wraku, której nazwa pochodzi od wraku zatopionego statku na niej osadzonego
  • W 1953 roku Zakyntos dotknęło silne trzęsienie ziemi, które zniszczyło większośc zabudowy, skłaniając znaczną część mieszkańców wyspy do jej opuszczenia. Odbudowa Zakynthos zajęła wiele lat. Trzęsienia ziemi, o większym lub mniejszym natężeniu, odczuwane są na wyspie regularnie. Ostatnie powodujące wymierne szkody materialne oraz odcięcie energii elektrycznej ruchy tektoniczne zarejestrowane został na Zakynthos w 2018 roku.
  • Zakynthos to ważny rejon lęgowy dla żółwi morskich carreta carreta, które ściągają na wyspę masowo, aby złożyć jaja na tutejszych plażach. W okresie lęgowym Lotnisko Zakynthos zawiesza operacje pomiędzy północą i 4 nad ranem, aby nie stresować rozmnażających się nocą zwierząt.

Zakynthos żółw

Żółw carreta carreta.

Loty na Zakynthos
Loty bezpośrednie na Zakynthos dostępne są w formie czarterów, między innymi przewoźników Buzz, Enter Air i Smartwings Poland oraz połączeń rejsowych. Te drugie oferuje w sezonie letnim LOT (z Bydgoszczy, Katowic, Krakowa, Poznania i Warszawy) a także Ryanair (z Modlina) i Wizzair (z Warszawy). Ponadto wyspa połączona jest przez cały rok z Atenami.

Znajdź wiele praktycznych informacji na temat Zakynthos  na portalu Visit GreeceWynajem samochodów Lotnisko Zakynthos – tani wynajem aut w Grecji
Artykuły: Wynajem samochodów Lotnisko Zakynthos – tani wynajem aut w Grecji
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, August 06 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz