Wynajem samochodów Madryt, Lotnisko – Rent A Car Madryt-Barajas w T1, T2, T3 i T4

Międzynarodowy port lotniczy Madryt-Barajas – MAD jest największym lotniskiem Hiszpanii i jednym z większych w Europie.

Porównaj oferty rent-a-car Lotnisko Madryt Barajas

Znany pod oficjalną nazwą Aeropuerto Adolfo Suarez Madrid Barajas port obsługuje blisko 60 milionów pasażerów rocznie. Lepszymi wynikami w Europie mogą pochwalić się jedynie lotniska Londyn-Heathrow, Paryż-Charles de Gaulle, Amsterdam Schiphol i Frankfurt.

Lotnisko położone jest około 13 km na północny wschód od centrum Madrytu (Puerta del Sol); z hiszpańską stolicą łączy je gęsta siec dróg i autostrad.

Mapa dróg w okolicach Madrytu.

Opel Astra

Nowy Opel Astra – jedna z najlepszych, obok VW Golf, opcji samochodu do wynajęcia w klasie compact.

Jeśli, po wylądowaniu na Lotnisku Madryt-Barajas zdecydujesz się kontynuować podróż w Hiszpanii wynajętym samochodem, znajdziesz poniżej przydatne informacje na temat usług rent-a-car w tej lokalizacji.

Wypożyczalnie samochodów Madryt-Barajas – Terminal T1 i T4
Lotnisko Barajas jest obsługiwane przez praktycznie wszystkie znane marki rent-a-car, w tym Avis Rent A Car, Budget, Hertz, Europcar, Sixt, Enterprise, jak również przez oddziały low-costowe między innymi Keddy, Firefly i Interrent. Nie mogło tu zabraknąć również popularnej hiszpańskiej wypożyczalni Goldcar i jej firmy siostrzanej Rhodium.

Biura wypożyczalni zgrupowane są w dwóch wygodnych z punktu widzenia klienta lokalizacjach: w Terminalu 1, gdzie służą również pasażerom pobliskich terminali T2 i T3 oraz w odległym Terminalu 4.

Rezerwując wynajem samochodu poprzez wyszukiwarkę Cartrawler masz możliwość wyboru terminalu, na którym chcesz odebrać i zwrócić auto.

Nie należy zrażać się rozmiarem i złożonością Lotniska Barajas. Jest ono bardzo dobrze oznaczone, zarówno jeśli chodzi o komunikację pomiędzy terminalami, jaki o usytuowanie oddziałów wypożyczalni.

Rent a car spoza lotniska – taniej
Najkorzystniejsze cenowo oferty rent-a-car na Lotnisku Madryt dostępne są często w wypożyczalniach nieposiadających biur bezpośrednio w terminalu. Nie musząc ponosić wysokich opłat wynajmu powierzchni biurowej w tak prestiżowej lokalizacji mogą one pozwolić sobie na przystępniejsze ceny.

Jeśli nie zniechęca Cię wizja krótkiego transferu autobusem wahadłowym do biura wypożyczalni, rozważ możliwość skorzystania z usług wypożyczalni OK Rent A Car, Auto Click, Centauro lub Dickmanns.

VW Polo

VW Polo, jeden z najczęściej oferowanych modeli w klasie ekonomicznej.

Terminale na Lotnisku Madryt Barajas
Lotnisko Barajas posiada 4 terminale. Terminale T1, T2 i T3 usytuowane są w tym samym kompleksie budynków. Nowszy i zdecydowanie największy Terminal 4 jest od nich znacznie oddalony.

Przemieszczanie się pomiędzy terminalami ułatwiają autobusy wahadłowe, osobne dla pasażerów posiadających już karty pokładowe i dla tych, którzy jeszcze się nie przeszli przez proces odprawy.

Mapa gate-ów Terminalu 1 MAD.

Gate-y (wyjścia) w Terminalu 2.

Gate-y w Terminalu 3.

Terminal 4 Madryt-Barajas
Zajmujący powierzchnię ponad 760 000 m2 Terminal 4 Lotniska Barajas jest jedną z największych tego typu struktur na świecie. Zaprojektowany został przez duo architektów Antonio Lamela i Richard Rogers i zainaugurowany w 2006 roku.

Oprócz głównego budynku, Terminal 4 posiada również 'satelitę', znacznie mniejszy budynek określany jako Terminal 4S. Obydwa połączone są automatyczną kolejką podziemną.

Film promocyjny Terminalu 4:

Terminal 4 obsługuje loty krajowe i międzynarodowe, europejskie oraz do Ameryk, Północnej, Centralnej i Południowej, jak również na Bliski Wschód.

Loty z Polski do Madrytu
Połączenia bezpośrednie z Polski na Lotnisko Barajas oferowane są przez LOT, z wylotami z Lotniska Chopina w Warszawie oraz przez linie Iberia Express z Krakowa. Low-cost do Madrytu oferuje Ryanair z Modlina i Krakowa oraz Wizzair, z Warszawy.

Zaplanuj podróż do hiszpańskiej stolicy - znajdź wiele praktycznych informacji w oficjlanym przewodniku po Madrycie.

Tani wynajem samochodów Madryt, Lotnisko – znajdź najlepsze oferty online
Zazwyczaj, wynajem samochodu na Lotnisku Barajas bez uprzedniej rezerwacji nie jest problemem. Liczyc należy się jednak, zwłaszcza w sezonie letnim, z wysokimi cenami i znacznie ograniczonym wyborem modeli.

Możliwa jest sytuacja, iż przy próbie 'spontanicznego' wynajmu, w lipcu lub sierpniu okazac się może, iż najtańsze (a więc i najpopularniejsze) modele ekonomiczne, czy kompaktowe będą już wyczerpane. Z tgo powodu zalecana jest rezerwacja z wyprzedzeniem. Nie uchroni ona przed koniecznością stania w kolejce do biura wypożyczalni, zwłaszcza w okresie, kiedy zbiegają się przyloty wielu samolotów, zagwarantuje jednak dostępnośc pojazdu, który rzeczywiście odpowiada naszym potrzebom.

Internetowe wyszukiwarki ofert, takie jak Cartrawler, umożliwiają nie tylko dokonanie rezerwacji, ale także uprzednie porównanie oferty – cen i warunków wynajmu – w wielu wypożyczalniach. Ich dodatkową zaletą jest fakt, iż w wielu przypadkach cena dostępna przy rezerwacji online jest znacznie bardziej atrakcyjna, niż przy rezerwacji bezpośrednio w wypożyczalni.

Wynajem samochodów w Hiszpanii jest zazwyczaj tańszy, niż w krajach Europy centralnej i północnej.

Nawet w szczycie sezonu, najtańsze – np. Fiat 500, czy Toyota Aygo - samochody na Lotnisku Barajas wynająć można już od około 350-400 pln za tydzień, przy założeniu, że nie czekaliśmy z rezerwacją na ostatni moment.

Nieco większe i zalecane zawsze, gdy podróżują więcej, niż dwie osoby samochody ekonomiczne wiążą się z jedynie nieznacznie większym wydatkiem.

Fiat 500

Fiat 500 w wersji cabrio, niewiele miejsca (zwłaszcza w bagażniku), kompensuje niska cena oraz przyjemnośc jazdy z otwartym dachem.

Poza sezonem, zimą, ale również wiosną i jesienią, kiedy to klimat Hiszpanii nadal pozwala cieszyc się wysokimi temperaturami i dużą ilością godzin słonecznych, ceny wynajmu aut na Lotnisku Barajas spadają drastycznie.

W nadziei na minimalne chociaż wykorzystanie floty, wypożyczalnie kuszą potencjalnych klientów stawkami 'podejrzanie' wręcz niskimi. Często tydzień wynajmu małego samochodu miejskiego, ale również też auta w klasie ekonomicznej (VW Polo, Opel Corsa, Seat Ibiza, lub podobne) kosztuje zaledwie 20-30 pln.

W przypadku najtańszych ofert warto jest jednak zapoznać się z dokładnie z warunkami wynajmu i upewnić się, iż na przykład przy odbiorze auta nie zostanie naliczona dodatkowa opłata, np. za zatankowanie. Często przewyższać może ona właściwy koszt wynajmu.

Rent a car Madryt-Barajas – samochód 7- lub 9-osobowy
Rezerwacja z dużym wyprzedzeniem zalecana jest zwłaszcza, jeśli potrzeby jest nam większy samochód. Całkiem spora flota minivanów i minibusów do wynajęcia na Lotnisku Barajas ulega szybko wyczerpaniu, zaś ich ceny bywają dosyć wysokie, co sprawia, iż w wielu przypadkach tańszym rozwiązaniem okazuje się wynajem dwóch samochodów 5-osobowych.

O ile poza sezonem letnim, dosyć często spotkać można w Madrycie oferty wynajmu 7-osobowych minivanów w cenach od około 450 pln za tydzień (na przykład VW Touran 5+2), latem ten sam pojazd kosztowac będzie już zazwyczaj co najmniej 1500 pln za 7-dniowy okres wynajmu.

Seat Alhambra

Seat Alhambra, hiszpańskiej produkcji van, oferuje miejsce dla 7 osób oraz całkiem duży bagażnik.

7-osobowe grupy na wakacjach w Hiszpanii pamiętać powinny, iż w mniejszych vanach, w których dodatkowe dwa siedzenia w ostatnim rzędzie rozkładają się kosztem miejsca bagażowego, przy pełnym wykorzystaniu miejsc, zabraknąć może miejsca na urlopowy bagaż. Warto jest wtedy zainwestować w nieco droższe, pełnowymiarowe 7-osobowe vany. Na lotnisku w Madrycie będą to najczęściej modele takie jak Seat Alhambra (VW Sharan), Citroen C4 Grand Picasso, lub Renault Espace.

Oferta 9-osobowych minibusów do wynajęcia w Hiszpanii nie odbiega od tej znanej z innych rynków europejskich. Są to najczęściej Mercedes Vito Traveliner, Fiat Scudo, Renault Trafic i VW Transporter. W sezonie letnim ceny tygodniowego wynajmu 9-osobowego busa w Madrycie zaczynają się od około 2700 pln.

Tani wynajem samochodów Madryt-Barajas – porównaj oferty i rezerwuj onlineWynajem samochodów Madryt, Lotnisko – Rent A Car Madryt-Barajas w T1, T2, T3 i T4
Artykuły: Wynajem samochodów Madryt, Lotnisko – Rent A Car Madryt-Barajas w T1, T2, T3 i T4
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, June 09 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz