Wynajem samochodów Martynika, Lotnisko Fort-de-France

Znajdź najlepsze oferty wynajmu aut na Martynice i zarezerwuj online.

Wynajem samochodów Martynika – Lotnisko Fort de France rent a car

Dla wielu turystów odwiedzających zamorski departament Francji – Martynikę, wynajem pojazdu na lotnisku, bezpośrednio po przylocie, okazuje się najwygodniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o transport na tej karaibskiej wyspie.

Dacia Sandero

Dacia Sandero, popularny model w klasie ekonomicznej na Martynice.

Środki komunikacji publicznej na liczącej sobie ponad 1100 km2 powierzchni wyspie są dosyć ograniczone, zaś korzystanie z taksówek na dłuższą metę nie wytrzymuje konkurencji z bardzo przystępnymi cenami usług rent a car Martynika.

Tani wynajem samochodów Martynika przez cały rok
Za najlepszy okres na odwiedzenie Martyniki uznawany jest okres pomiędzy grudniem i czerwcem, z racji na najstabilniejszą pogodę i najmniejsze ryzyko opadów. Wielu turystów odwiedza wyspę także w tradycyjne miesiące urlopowe, czyli lipiec i sierpień, nie zrażając się faktem, iż dosyć często pada tu wówczas deszcz, okazyjne także wystąpić mogą tropikalne burze.

W sezonie zimowym (pora sucha na Martynice) najtańsze samochody wynająć można już od około PLN 450 za tydzień, w klasie małych aut miejskich lub ekonomicznej. W tych segmentach najczęściej oferowane modele to Renault Twingo, Peugeot 108, Renault Clio, Opel Corsa, Peugeot 208 i Dacia Sandero.

Popularne we flotach rent a car, a przez to i niedrogie, są także często pojazdy typu SUV. Na Martynice są to zazwyczaj: Dacia Duster, Kia Sportage, Kia Sorento, Ford Ecosport lub Hyundai iX35.

Kia Sportage

Kia Sportage, we flocie między innymi Avis Fort de France.

Oferta pojazdów do wynajęcia na wyspie jest dosyć rozbudowana; składają się na nią wszystkie popularne klasy, oprócz wspomnianych, także klasa kompaktowa, średnia, kombi oraz samochody 7 i 9 osobowe. W tym ostatnim segmencie trudno jest jednak liczyc na okazyjne ceny. Najtańsze minivany o pojemności do 7 osób (np. Renault Scenic) oznaczają zazwyczaj wydatek od PLN 1500. 9-osobowy minibus (Renault Trafic, Citroen Jumpy, itp.) to wydatek zaczynający się zazwyczaj o około PLN 2500 za tydzień. Pojazdy w tej klasie rezerwować należy z dużym wyprzedzeniem, z racji na ich ograniczoną dostępnośc.

Renault Trafic

Martynika minibusem - Renault Trafic.

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Fort-de-France
Jak już wspomnieliśmy, najkorzystniejszą lokalizacją wynajmu samochodu na Martynice jest tutejszy port lotniczy. Jako jedna z najważniejszych dróg dostępu na wyspę, Lotnisko Fort-de-France skupia największych usługodawców sektora rent a car Martynika, w tym: Europcar, Alamo, Hertz, Avis, Enterprise, Sixt, Thrifty, Green Motion, Flizzr, Green Motion oraz lokalną wypożyczalnię Jumbo Car. Większośc z nich posiada biura bezpośrednio w terminalu lotniska, korzystając z lotniskowego parkingu; niektóre świadczą usługi spoza terenu lotniska oferując dojazd do swoich biur nieodpłatnym autobusem liniowym.

Lotnisko Fort-de-France – podstawowe informacje
Międzynarodowy port lotniczy Fort-de-France – FDF położony jest na przedmieściach stolicy Martyniki. Obsługuje połączenia w rejonie Morza Karaibskiego, jak również do Stanów Zjednoczonych (Miami), Kanady (Montreal-Trudeau, Toronto-Pearson) oraz Europy (Paryż-Charles de Gaulle i Orly, Mediolan Malpensa i Bruksela-Charleroi).

Loty z Polski na Martynikę wymagają przesiadki. Najkorzystniejszą opcją są połączenia Air France poprzez lotniska Charles de Gaulle i Orly w Paryżu.

Oficjalna nazwa lotniska, Aéroport International Martinique Aimé Césaire nadana została mu na cześc afro-karaibskiego pisarza, poety i polityka wywodzącego się z Martyniki.

O Martynice – atrakcje turystyczne
Martynika mieści się w archipelagu Wysp Nawietrznych, należącego do Małych Antyli. Zamieszkuje ją około 370 tyś. osób. Znaczna części populacji wyspy skupia się w jej stolicy, i jednocześnie największym ośrodku miejski, Fort-de-France.  Turystyka jest niezwykle ważnym elementem gospodarki Martyniki. Oprócz rajskich plaż, wyspa ma do zaoferowania także wiele opcji aktywnego wypoczynku. Jej górzysta, pokryta obfitą roślinnością część centralna to idealna sceneria do pieszych wędrówek (trekkingu).

Martynika z lotu ptaka:

Ciepłe i czyste wody otaczające Martynikę zachęcają do uprawiania sportów wodnych – ze względu na bogactwo podwodnej fauny i flory szczególnie nurkowania głębinowego. Popularne są również wycieczki łodziami lub kajakami, jak również canyoning, czyli spływ rzeką, często mając do pokonania przeszkody: wodospady, jaskinie lub wąskie przesmyki.

Wyspa posiada także ciekawą ofertę kulturalną, muzea i zabytki zwłaszcza te, pochodzące z epoki kolonialnej.

Językiem urzędowym Martyniki jest francuski, choć większość mieszkańców porozumiewa się między sobą w lokalnej odmianie języka kreolskiego. Język angielski jest dosyć powszechny.

Na Martynice obowiązuje ruch prawostronny.

Jako że wyspa jest oficjalnie częścią Francji, a w związku z tym, również Unii Europejskiej, obywatele Polski podróżujący na Martynikę w celach turystycznych nie podlegają obowiązkowi wizowemu.

Znajdź więcej informacji na oficjalnym portalu turystycznym Martyniki.Wynajem samochodów Martynika, Lotnisko Fort-de-France
Artykuły: Wynajem samochodów Martynika, Lotnisko Fort-de-France
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, November 11 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz