Wynajem samochodów Norymberga, Lotnisko – porównaj oferty rent-a-car Bawaria

Międzynarodowy Port Lotniczy Norymberga – NUE jest drugim, co do wielkości lotniskiem Bawarii (po Monachium) i dziesiątym lotniskiem w Niemczech.

Aktualne oferty wynajmu aut Lotnisko Norymberga – porównaj i rezerwuj online

Oficjalnie znane jako Lotnisko Albrechta Dürera Nürnberg (nazwa nadana na części pochodzącego z Norymbergi słynnego malarza, grafika i rysownika), obsługuje ono około 4.1 miliona pasażerów rocznie, oferując szeroki wybór tras krajowych, jak i międzynarodowych.

VW Passat
VW Passat Kombi, często oferowany na Lotnisku Norymberga w przystępnych cenach.

Pasażerowie przybywający na Lotnisko Norymberga znajdą tu szeroki wybór usług rent-a-car, pozwalający im kontynuować dalszą podróż w Bawarii wynajętym samochodem, wygodnie a także niewygórowanym kosztem.

Norymberga – lokalizacja dla biznesu
Nürnberg, bo tak brzmi niemiecka nazwa Norymbergi, jest drugim, po Monachium, największym miastem Bawarii oraz ważnym centrum administracyjnym kraju związkowego Środkowej Frankonii (Mittelfranken) w Niemczech.

Choć w kontekście Drugiej Wojny Światowej, Norymberga znana jest głównie, jako miejsce procesów norymberskich, podczas których osądzano zbrodniarzy wojennych, w czasach współczesnych miasto urosło do funkcji ważnego ośrodka przemysłowego i usługowego północnej Bawarii.

Na jego terenie i w okolicach znajdują się centrale wielu dużych koncernów niemieckich i międzynarodowych, w tym Bosch, Siemens, Adidas i Puma. Dużą zaletą lokalizacji Norymbergi jest bezpośrednie sąsiedztwo wielu ważnych tras drogowych oraz kolejowych łączących tą część Bawarii z resztą Niemiec i Europy.

Kluczowe znaczenie dla transportu posiada również Lotnisko Norymberga, zaliczane do najważniejszych węzłów transportu cargo w Niemczech. Na jego terenie funkcjonują aż dwa centra cargo – Cargo Center Nürnberg (CCN) i Cargo Center Nürnberg II (CCN II).

Z myślą o rosnącej liczbie turystów biznesowych przybywających do Norymbergi powstały plany stworzenie nowoczesnego i wielofunkcyjnego centrum biznesowego przy lotnisku.

Wypożyczalnie samochodów Norymberga, Lotnisko – Nürnberg Flughafen Autovermietung
Usługi rent-a-car na Lotnisku Norymberga oferowane są przez wiele dużych, międzynarodowych wypożyczalni, w tym Avis, Budget, Europcar, Alamo, Sixt, Europcar, Enterprise Rent A Car i Hertz. Działają tu również wypożyczalnie low-cost, w tym Interrent, Keddy i Flizzr.

Aby znaleźć biura wypożyczalni na lotnisku, po wylądowaniu śledź oznakowanie ‘Autovermietung / Rent a Car’.

Pomimo iż w większości przypadków możliwe jest wynajęcie auta bez uprzedniej rezerwacji, aby zapewnić jak największy wybór i najlepsze ceny zaleca się zarezerwowanie z wyprzedzeniem. Internetowe wyszukiwarki ofert, w tym Cartrawler, pozwalają na przeanalizowanie oferty wielu wypożyczalni poprzez zaledwie jedno wyszukiwanie oraz dokonanie rezerwacji na wiele dni przed przybyciem do Norymbergi.

Wynajem aut Norymberga – porównaj oferty z Cartrawler
Ceny najtańszych samochodów do wynajęcia na Lotnisku Norymberga zaczynają się zazwyczaj od około 650 pln za tydzień wynajmu małego auta miejskiego jak VW Up, Ford Ka, lub podobnego.

Aby zapewnić sobie nieco więcej komfortu podczas podróży po Bawarii, skorzystaj z ułatwienia, jakie oferuje wyszukiwarka Cartrawler: przejrzyste zestawienie ofert uszeregowanych cenowo pozwoli Ci dostrzec najkorzystniejsze oferty w każdej klasie wynajmu. Często okazać się może, iż w cenie bardzo zbliżonej do klasy mini dostępne są również auta ekonomiczne, a nawet kompaktowe. Renault Clio, Ford Fiesta, lub Peugeot 208 do wynajęcia w Norymberdze nie musi być więc o wiele droższy, niż malutki VW UP.

Ford Fiesta
Ford Fiesta – najnowszy model auta economy Forda oferuje wygodę podróży w umiarkowanej cenie.

Nawet najpopularniejszy samochód kompaktowy we flotach wypożyczalni samochodów w Niemczech, VW Golf, często dostępny jest w cenie od około 750 pln za tydzień.

Norymberga - wynajem Mercedesa
W klasie premium i luksusowej w wypożyczalniach samochodów na Lotnisku Norymberga króluje niemiecki Mercedes.

Wyszukiwarka Cartrawler oferuje dosyć szeroką gamę Mercedesów do wynajęcia, poczynając od Klasy A, poprzez Klasę C, zazwyczaj w cenie od 1300 pln za tydzień, często z gwarancją nowego pojazdu, aż po duże auta Klasy C, w segmencie premium. Jeśli chodzi o te ostatnie, ceny rzadko spadają poniżej 1700-2000 pln za tydzień. Tu również często liczyć można na gwarancję nowego auta.

Mercedes Klasa E
Mercedes Klasa E – eleganckie auto do wynajęcia na Lotnisku Norymberga.

Także w klasie dużych samochodów, 7- lub 9-osobowych dostępne często są pojazdy marki Mercedes, w tym bardzo popularny Mercedes Vito Traveliner i Mercedes Viano.

Samochodem z Lotniska Norymberga do centrum miasta – odległości drogowe z NUE
Lotnisko Norymberga posiada doskonałe połączenie drogowe z centrum miasta, trasą A3, łączącą się z A9 i A73. Wyświetl mapę autostrad wokół Norymbergi.
Osobom podróżującym z Lotniska Norymberga do innych miast w Niemczech przydatne mogą okazać się podane poniżej odległości drogowe:

  • odległość z Norymbergi do Monachium: 170 km (ok. 1h45m samochodem)
  • odległość Norymberga – Stuttgart: 210 km (około 2h10m)
  • odległość Norymberga – Frankfurt: 223 km (około 2h15min samochodem)
  • odległość Norymberga – Wurzburg:108 km (około 1h15m samochodem)
  • odległość z Norymbergi do Berlina: 440 km (około 4 godziny samochodem)

Odległość z Norymbergi do Pragi wynosi około 300 km. Planując podróż samochodem wynajętym w Norymberdze poza granice Niemiec upewnij się uprzednio, iż zezwalają na to warunki wynajmu.

Mapa drogowa Niemiec (kliknij, aby powiększyć).

Norymberga – atrakcje kulturalne
Turyści odwiedzający Norymbergę w interesach znajdą tu również wiele atrakcji kulturalnych, w tym fascynujących zabytków historycznych sięgających nawet czasów Imperium Rzymskiego.

Wiele z zabytków Norymbergi związanych jest z nauką, a zwłaszcza astronomią oraz rewolucyjnym wynalazkiem druku, który na zawsze odmienił oblicze kultury europejskiej. Sztuki piękne odrywały zawsze ważną rolę w życiu kulturalnym Norymbergi i tak pozostało do dziś.

Odwiedzając Norymbergę nie przegap Muzeum Narodowego (Germanisches Nationalmuseum), Nuremberg Toy Museum (Spielzeugmuseum), zamku w Norymberdze (Kaiserburg Nurnberg), domu-muzeum Albrechta Durera oraz Muzeum Sztuki Współczesnej (Neues Museum Nurnberg).

Na uwagę zasługuje również Pałac Sprawiedliwości, w którym odbywały się procesy norymberskie.

Samolotem do Norymbergi
Bezpośrednie loty z Polski do Norymbergi znajdują się w ofercie przewoźnika low-cost Ryanair, z wylotami z Krakowa. Od maja 2018 roku połączenie do Norymbergi oferują również PLL LOT, z Warszawy-Chopin.Wynajem samochodów Norymberga, Lotnisko – porównaj oferty rent-a-car Bawaria
Artykuły: Wynajem samochodów Norymberga, Lotnisko – porównaj oferty rent-a-car Bawaria
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, February 12 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz