Wynajem samochodów Lotnisko Tocumen – porównaj oferty rent a car Panama City

Panama City, stolica Panamy cieszy się rosnącą popularnością, jako destynacja zarówno turystyki rekreacyjnej, jak i biznesowej.

Porównaj oferty wynajmu samochodów na Lotnisku Panama City (Tocumen)

Będące ważnym centrum administracyjnym i ekonomicznym Miasto Panama unowocześniło znacząco w ostatnich latach infrastrukturę komunikacyjną, w tym również lotnisko, które zapewnia coraz szerszy wybór połączeń międzynarodowych, w tym również europejskich.

Stabilność polityczna i ekonomiczna Panamy przyciągają do jej stolicy coraz więcej emerytów z całego świata, pragnących spędzić resztę życia w ciepłym klimacie.

Kia Rio
Kia Rio, popularny samochód ekonomiczny do wynajęcia na Lotnisku Panama; w Ameryce Łacińskiej czesto dostępny w wersji 4-drzwiowej.

Panama City obsługiwane jest przez duże lotnisko międzynarodowe. Aeropuerto Internacional de Tocumen – PTY, czyli Międzynarodowy Port Lotniczy Panama-Tocumen – PTY  mieści się w odległości około 20 km na północny zachód od centrum Panama City.

Wyświetl: mapa lokalizacji Lotniska Tocumen

Loty do Panama City (Lotnisko Tocumen)
Jako największy port lotniczy Ameryki Centralnej, Lotnisko Tocumen oferuje wiele połączeń do Ameryki Łacińskiej, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady.

Z Europy do Panama City latać bezpośrednio można z Amsterdamu (KLM), Paryża De Gaulle (Air France), Madrytu (Iberia) i Frankfurtu (Condor).

Loty z Polski do Panama City dostępne są w formie charterów LOTu z Lotniska Chopina w Warszawie.

Największym przewoźnikiem na lotnisku są panamskie linie lotnicze Copa Airlines.

Wynajem samochodów na Lotnisku Tocumen (Panama City)
Podróżni lądujący na Lotnisku Tocumen znajdą do swojej dyspozycji szereg wypożyczalni samochodów, zarówno powszechnie znanych, międzynarodowych marek segmentu rent a car, jak i mniejszych wypożyczalni lokalnych.

Wynająć samochód na Lotnisku Tocumen można w między innymi: Budget Car Rental, Dollar, Thrifty, Alamo, Hertz Panama, Avis Rent A Car, National Car Rental, Sixt i MEX Rent A Car.

Ile kosztuje wynajem samochodu w Panama City (Lotnisko)?
Usługi rent a car w Panami dostępne są zazwyczaj w przystępnych cenach. Najbardziej konkurencyjne oferty znaleźć można zazwyczaj przy pomocy internetowych wyszukiwarek, jak na przykład Cartrawler, współpracujących z wieloma wypożyczalniami w danej lokalizacji. Oprócz kompleksowego porównania ofert zezwalają one również na dokonanie rezerwacji przez internet w nieskomplikowany i całkowicie bezpieczny sposób.

W klasie samochodów ekonomicznych – Kia Rio, Hyundai Getz, Toyota Yaris, lub podobne - oczekiwać można zazwyczaj ceno d około PLN 650 za tydzień, przy założeniu, iż rezerwacja wykonana została z pewnym wyprzedzeniem.

Jeśli podróżujemy do Panamy wiekszą grupą, warto jest rozważyć wynajem większego pojazu, na przykład 7-osobowego vana (MPW). Przykładowo, Chrysler Voyager często dostępny jest do wynajęcia na Lotnisku Tocumen w cenie od około PLN1200 za tydzień.

We flotach rent a car w Panamie, jak i innych krajach Ameryki Łacińskiej znaleźć można czasem 12 osobowe minibusy (np. Toyota Minibus 12-seater). Do ich prowadzenia (i wynajmu) uprawnia zwykłe prawo jazy kategorii B.

SUV o wynajęcia w Panamie
Panama City powstało na skraju lasu tropikalnego zajmującego znaczną część terytorium Panamy i utrudniającego budowę dróg. Wiele terenów w tym kraju nadal pozostaje dzikich i trudno, lub w ogóle nieprzejezdnych.

Hyundai Creta
SUV do wynajęcia w Panamie; tutaj, Hyundai Creta.

Planując wycieczkę po dzikich szlakach Panamy, warto rozważyć jest wynajem pojazdu typu SUV, ułatwiający poruszanie się w trudniejszym terenie.

7-dniowy wynajem Toyoty Rav4, lub podobnego pojazdu (np. Hyundai Tucson, Kia Sportage) kosztuje już od około PLN1000.

Autostrada Panamerykańska
W sąsiedztwie lotniska Tocumen przebiega panamski odcinek słynnej Autostrady Panamerykańskiej. Carretera Panamericana to system dróg i autostrad, którego założeniem było połączenie kontynentów amerykańskich, od Alaski w Ameryce Północnej, po Argentynę, w Ameryce Południowej.

Wyświetl: mapa Trasy Panamerykańskiej

Licząca sobie 48 tyś. km długości carretera uznawana jest za najdłuższą trasę na świecie. Jej fragment przebiegający przez bagnistą dżunglę, tzw. przesmyk Darien sprawia, iż przejazd pomiędzy Panamą i Kolumbia możliwy jest jedynie za pomocą promów zabierających na pokład samochody.Wynajem samochodów Lotnisko Tocumen – porównaj oferty rent a car Panama City
Artykuły: Wynajem samochodów Lotnisko Tocumen – porównaj oferty rent a car Panama City
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, September 26 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz