Wynajem samochodów Wenecja, Lotnisko Marco Polo – VCE

Znajdź najlepsze ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Marco Polo w Wenecji rezerwując online. Internetowe wyszukiwarki ofert rent a car, jak na przykład Cartrawler, pomogą Ci znaleźć wynajem aut na najkorzystniejszych warunkach.

Wynajem samochodów Wenecja, Lotnisko – porównaj oferty

Wenecja jest jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych Europy – rezerwuj z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli Twoja wizyta przypada na szczyt sezonu turystycznego.

Fiat 500

Klasyk włoskiej automobilistyki, Fiat 500 jest często najtańszym samochodem do wynajęcia w Wenecji.

Jeśli w planach masz odwiedzenie jedynie samej Wenecji, własny środek transportu nie jest niezbędny a może wręcz utrudnić zwiedzanie miasta. Wenecja zbudowana jest na 118 niewielkiego rozmiaru wysepkach, połączonych mostami, nie zawsze przejezdnymi dla samochodów.

Auto z pewnością okaże się przydatne w podróżach po regionie Veneto, na którego terenie oprócz samej Wenecji, położone są również inne miasta o wysokiej randze kulturalnej, w tym Werona, Vincenza i Padwa.

Veneto

Mapa regionu Veneto.

Wynajem samochodów Wenecja, Lotnisko Marco Polo
Międzynarodowy port lotniczy Wenecja Marco Polo – VCE jest głównym lotniskiem miasta. Mieści się w Tessera, na 'stałym lądzie', około 8 km na północ od centrum Wenecji.  Drugie mniejsze i przeznaczone głównie dla linii low-cost lotnisko położone jest w Treviso, około 30 km od centrum.

W tak prestiżowej lokalizacji, jaką jest główne lotnisko Wenecji, konkurencja w segmencie rent a car jest olbrzymia. Swoje usługi oferuje tu większość dużych, międzynarodowych wypożyczalni, w tym: Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Rent A Car, Green Motion, Hertz, Interrent, Keddy, Sixt i Thrifty.

Renault Clio

Renault Clio, propozycja samochodu ekonomicznego wypożyczalni Alamo, Maggiore i Locauto na Lotnisku Marco Polo.

Przystępne ceny wynajmu znaleźć można także często we włoskich agencjach rent a car, ja na przykład: Autovia, Joyrent, Locauto, Maggiore, Optimorent, Sicily by Car, Target Rent A Car i Ecovia.

W szczycie sezonu, tani samochód na Lotnisku Wenecja wynająć można zazwyczaj już od około 750 pln za tydzień. Małe auto miejskie, jak na przykład Fiat 500 dostępny zazwyczaj w takiej cenie, sprawdzi się dla jednej, lub dwóch osób, podróżujących na krótkich dystansach i z niewielką ilością bagażu. Podczas dłuższych podróży, wygodniejszy okaże się z pewnością większy i lepiej wyposażony samochód.  Renault Clio, lub podobne auto a klasie ekonomicznej, do wynajęcia latem na Lotnisku Marco Polo oznacza zazwyczaj wydatek rzędu około 850 za tydzień.

Turyści planujący intensywne zwiedzanie regionu Veneto, mogą zechcieć rozważyć wynajem pojazdu typu SUV. Popularność tych samochodów nie umknęła oczywiście uwadze wypożyczalni, które zasiliły swoje floty w ostatnich latach sporą ilością SUVów. 

Renault Captur

Renault Captur w ofercie, min. WinRent na Lotnisku w Wenecji.

Latem, i przy założeniu, iż rezerwacja wykonana została z pewnym wyprzedzeniem, najtańsze SUVy na Lotnisku Marco Polo wynająć można już zazwyczaj od około 1000 pln za tydzień.

Loty do Wenecji
Połączenia bezpośrednie z Polski do Wenecji znajdują się w ofercie PLL LOT, z Warszawy oraz, od wiosny 2022, Ryanair z Gdańska i Katowic.

Transport z Lotniska Marco Polo do Wenecji
Lotnisko Marco Polo jest świetnie połączone z centrum miasta. Oprócz taksówek, dosyć drogich, do wyboru jest także szereg linii autobusowych. Większość z nich kursuje pomiędzy lotniskiem a Piazzale Roma w samym centrum. Przejazd zajmuje około 20 minut, cena jednak – około 8 euro – może zniechęcić, zwłaszcza jeśli podróżuje np. wieloosobowa rodzina.

Jeśli nie zależy nam na czasie oraz nie mamy ze sobą dużej ilości bagażu, o wiele tańszym rozwiązaniem jest pominięcie lotniskowych autobusów i skorzystanie ze –zwykłej- linii 5 kursującej z pobliskiej miejscowości Tessara. Przystanek autobusu (mieszczący się na wprost hotelu Courtyard Venice Airport) oddalony jest od lotniska około kilometra. Bilet na przejazd do Piazzale Roma kosztuje 3 euro, jeśli zakupimy go u kierowcy autobusu oraz jedynie 1.5 euro, gdy kupimy go uprzednio w lotniskowym kiosku.

Tak wygląda podróż taksówka wodną z lotniska do centrum Wenecji.

Wenecja kojarzy się głównie z kanałami oraz przejażdżkami gondolą. Przedsmak weneckiej przygody zapewnić może już opcja transferu z lotniska taksówką wodną. Kursuje ona pomiędzy lotniskowym dokiem a San Marco, Rialto, Fondamenta Nuove i Guglie, jak również bardziej odległymi wyspami – Murano, Burano i Lido. Tak niewątpliwie efektowny sposób podróżowania kosztować może jednak nawet 100 euro, w zależności od obranej trasy.

Znajdź więcej praktycznych informacji na oficjalnym portalu turystycznym Wenecji.Wynajem samochodów Wenecja, Lotnisko Marco Polo – VCE
Artykuły: Wynajem samochodów Wenecja, Lotnisko Marco Polo – VCE
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, October 17 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz