Wynajem samochodu Amsterdam, Lotnisko – wypożyczalnie samochodów Amsterdam Schiphol

Porównaj oferty wynajmu samochodów na Lotnisku Schiphol w Amsterdamie

Port lotniczy Amsterdam Schiphol (AMS) jest największym lotniskiem Holandii i czwartym pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotniskiem w Europie.

Usytuowane jest ono około 15 km na południowy zachód od centrum miasta, na obszarze o doskonale rozwiniętej infrastrukturze drogowej. Wielopasmowe autostrady umożliwiają dostanie się z lotniska nie tylko do samego Amsterdamu, ale również do innych większych ośrodków miejskich w Holandii, w tym Rotterdamu i Utrechtu. Zaledwie godzina jazdy samochodem dzieli Lotnisko Schiphol od Zandvoort, popularnego kurortu wypoczynkowego, znanego również dzięki licznym polom golfowym oraz torowi wyścigowemu używanemu na potrzeby Formuły 1. Zobacz mapę lokalizacji Lotniska Amsterdam SchipholFord Focus - Wynajem samochodu w klasie kompakt na Lotnisku Schiphol
Ford Focus – popularny samochód do wynajęcia na Lotnisku Amsterdam Schiphol

Port lotniczy Luchthaven Schiphol, bo pod tą nazwą lotnisko znane jest w Holandii, powstał podczas pierwszej wojny światowe, na potrzeby lotnictwa wojskowego. W 1920 roku zaadaptowano go do użytkowania przez lotnictwo cywilne.

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Schiphol – gdzie je znaleźć
Lotnisko Schiphol posiada jeden duży terminal, podzielony na hale numer 1, 2 i 3 usytuowane „gwiaździście” wokół centralnej części terminala, znanej jako Schiphol Plaza, na którego terenie ulokowana jest większość punktów usługowych, w tym również biura wypożyczalni samochodów obsługujących Lotnisko Schiphol. Zobacz mapę Schiphol Airport Plaza

Główne wypożyczalnie posiadające przedstawicielstwo na Lotnisku Schiphol to  Avis Rent A Car Holandia, Budget, Hertz, Europcar, Enterprise i National Car Rental.

Amsterdam Schiphol car rental desks
Oddziały wypożyczalni samochodów na Lotnisku Schiphol. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Amsterdam-Schiphol - wynajem samochodów w wypożyczalni spoza lotniska
Podróżni, których nie zraża konieczność krótkiego transferu do punktu wynajmu poza terenem lotniska, mogą rozszerzyć opcje wynajmu auta na Lotnisku Schiphol o wypożyczalnie takie, jak na przykład Green Motion, czy Dollar. Nie ponosząc wysokich opłat lotniskowych, mogą one często zaproponować najniższe ceny wynajmu. Komunikacja pomiędzy terminalem lotniska, a punktem wynajmu odbywa się za pomocą specjalnie do tego celu przeznaczonych busów.

Porównaj oferty, aby wynająć tanio – Cartrawler Amsterdam
Internetowe wyszukiwarki ofert, jak na przykład Cartrawler, współpracujące z większością wypożyczalni działających na terenie Lotniska Amsterdam pozwalają porównać ofertę rent-a-car kompleksowo poprzez jedno proste wyszukiwanie. Po wybraniu najbardziej nam odpowiadającej oferty system rezerwacji Cartrawler umożliwia dokonanie rezerwacji online, tak aby po wylądowaniu na Lotnisku Schiphol, odbiór samochodu był już tylko czysta formalnością.

Samochody do wynajęcia Amsterdam-Schiphol – niskie ceny we wszystkich klasach wynajmu
Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Amsterdam oferują bardzo szeroki wybór pojazdów do wynajęcia. Warto jest spędzić odrobinę czasu, aby przeanalizować listę dostępnych ofert, jako że prawdziwe okazje dostępne są we wszystkich klasach wynajmu, od małych samochodów miejskich, poprzez klasy ekonomiczną i kompaktową, aż do samochody z klasy premium do wynajęcia na Lotnisku Schiphol.

Najtańsze samochody do wynajęcia dostępne są często w cenie od około PLN500 za tydzień wynajmu auta typu Volkswagen UP, Toyota Aygo, lub podobnego, najczęściej 3-drzwiowego auta. Planując dłuższe podróże w Holandii, w większej niż dwuosobowa grupie, warto jest wydać nieco więcej i wynająć samochodów oferujący znacznie większy komfort i obszerniejsze wnętrze. Oferty samochodów w klasie kompakt / na Lotnisku Amsterdam będą to często Toyota Auris, Kia Ceed, lub Citroen C4 – zaczynają się często od około PLN 600 za tydzień. Przy odrobinie szczęścia, za niewiele więcej wynająć można w Amsterdamie-Schiphol popularne auta klasy średniej, na przykład Toyotę Avensis, VCW Passata, Forda Mondeo, a nawet BMW 1 Series.

Pojazdy o pojemności dla więcej niż 5 osób, minivany i minibusy do wynajęcia w przystępnej cenie na Lotnisku Schiphol (najczęściej VW Touran z dwoma składanymi siedzeniami w trzecim rzędzie, lub pełnowymiarowy minivan VW Sharan / Ford Galaxy 7-seater, lub podobny) wymagają rezerwacji z dosyć dyżym wyprzedzeniem. Ich ilość jest ograniczona, a zainteresowanie spore.

Klasa premium – wynajem Mercedesa w Holandii
Auta „z wyższej półki”, takie jak na przykład Mercedes E/Class, BMW 5 Series, czy Audi A6 można za to znaleźć często w dość przystępnych cenach, poniżej PLN 2000 za tydzień wynajmu.

Wynajem samochodów luksusowych Amsterdam - Mercedes E Class
Mercedes E Class do wynajęcia na Lotnisku Schiphol w Amsterdamie

Dojazd z Lotniska Schiphol do centrum Amsterdamu – komunikacja miejska
Jednym z najszybszych i najwygodniejszych sposobów dojazdu do centrum Amsterdamu z Lotniska Schiphol jest bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi do miasta odjeżdżają z dużą częstotliwością (co 10 minut) ze stacji umieszczonej pod halą odlotów lotniska. Podróż trwa około 15 minut a cena biletu wynosi 4.5 euro, w jedną stronę.

Autobusy kursujące z lotniska do centrum Amsterdamu potrzebują dwa razy więcej czasu na pokonanie tej samej trasy, choć są nieznacznie tańsze, niż przejazd pociągiem. Dodatkową wadą jest dosyć niska częstotliwość kursowania w weekendy.

Loty z Polski do Amsterdamu
Połączenia z Warszawy Chopin do Amsterdamu wykonują Polskie Linie Lotnicze LOT oraz holenderski KLM. 

Wynajem samochodów na Lotnisku Amsterdam – porównaj ceny i zarezerwuj onlineWynajem samochodu Amsterdam, Lotnisko – wypożyczalnie samochodów Amsterdam Schiphol
Artykuły: Wynajem samochodu Amsterdam, Lotnisko – wypożyczalnie samochodów Amsterdam Schiphol
Tematy: , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, August 13 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz