Rent a car Bruksela Charleroi – wynajem samochodów low-cost Belgia (Lotnisko Charleroi)

Podobnie, jak dzieje się w przypadku wielu popularnych destynacji, stolica Belgii, Bruksela, obsługiwana jest więcej, niż jedno lotnisko.

Porównaj oferty rent-a-car Bruksela, Lotnisko Charleroi

Oprócz głównego portu lotniczego kraju i miasta, Lotniska Bruksela-Zaventem - BRU, miasto dysponuje również znacznie mniejszym portem, wykorzystywanym głównie przez linie lotnicze low-cost. Lotnisko Charleroi – CRL, bo o nim mowa, położone jest około 45 km na południe od centrum Brukseli, na terenie dzielnicy Gosselies, miasta Charleroi.

Poniżej zamieszczamy praktyczne informacje na temat wynajmu samochodów na Lotnisku Charleroi, jak i na temat samego lotniska.

Opel Astra

Opel Astra – samochód kompaktowy, w przystępnych cenach do wynajęcia w, między innymi, Budget, na Lotnisku Charleroi.

Lotnisko Bruksela-Południe (CRL)
Nazwa oficjalna Lotniska Charleroi, Aeroport de Charleroi Bruxelles Sud, czyli 'Lotnisko Bruksela Południe' odnosi się do lokalizacji portu, na południe od centrum miasta, w odróżnieniu od głównego portu, położonego w Zaventem, na północny wschód od centrum.

Znajdź tani wynajem samochodów na Lotnisku Zaventem

Nieco rzadziej używana jest nazwa 'Lotnisko Gosselies'.

Odległość lotniska od miasta, pomimo, iż znacznie większa, niż w przypadku Lotniska Zaventem, zdaje się nie odstraszać podróżnych; aktualnie obsługuje ono ponad 7 milionów pasażerów, wyniki zaś stale rosną, głównie dzięki stale rozbudowywanej siatce połączeń przewoźników low-cost, dominujących w Charleroi.

Dzięki położeniu w zasięgu doskonale rozwiniętej sieci drogowej, Lotnisko Charleroi służy nie tylko osobom podróżujących  do stolicy Belgii, ale również mieszkańcom krajów sąsiadujących z Belgią, w tym Francji, Luksemburga i Niemiec (w dalszej części artykułu podane są odległości pomiędzy lotniskiem oraz najważniejszymi kierunkami w Belgii i poza nią).

Wypożyczalnie samochodów Bruksela-Charleroi
Usługi rent-a-car na Lotnisku Charleroi są bardzo popularne i świadczone przez powszechnie znane marki międzynarodowe wypożyczalnie, w tym: Avis, Budget, Europcar, Hertz, Thrifty i Sixt. Przeglądając oferty wynajmu aut w Brukseli-Charleroi przy pomocy wyszukiwarki Cartrawler, pośród najtańszych znajdują się często oferty wypożyczalni low-cost Interrent i Flizzr.

Belgia – wynajem samochodów low-cost
Wynajem aut w Belgii okazać się może zaskakująco tani, biorąc pod uwagę ogólny poziom cen w tym kraju. Najkorzystniejsze oferty dostępne są właśnie na lotniskach; panująca na nich spora konkurencja pomiędzy wypożyczalniami sprawia, iż ceny są nieco przystępniejsze niż w oddziałach miejskich.

Poza letnim szczytem sezonu turystycznego najtańszy samochodów w Brukseli-Charleroi wynająć można zazwyczaj od około 150 euro za tydzień.

Fiat 500

Fiat 500, mały samochód miejski do wynajęcia w dobrej cenie w Brukseli.

Jeśli mały samochód miejski (klasa mini, czyli np. Fiat 500, VW Up, Ford Ka, lub podobny) jest niewystarczający, upgrade do klasy ekonomicznej nie wiąże się zazwyczaj ze znacznym wydatkiem. Zawsze więc, gdy podróżują więcej niż dwie osoby, warto jest rozważyć wynajem nieco większego pojazdu, jak na przykład VW Polo, VW Polo czy Renault Clio, często jedynie nieznacznie droższego, niż klasa mini.

Oferta samochodów do wynajęcia na Lotnisku Charleroi zaspokoić powinna potrzeby każdego rodzaju klienta. Oprócz najpopularniejszych klas, ekonomicznej i kompaktowej, znaleźć tu można również szeroki wybór samochodów klasy średniej, duże auta rodzinne, minibusy oraz pojazdy w klasie premium, często również z gwarancją modelu.

Popularne na Lotnisku Charleroi są niewielkie SUVy typu crossover, jak na na przykład Opel Mokka, Renault Kadjar, BMW X1, lub BMW 2 Series Active Tourer.

Renault Captur

Renault Captur, tani SUV do wynajęcia w Brukseli-Charleroi.

Ryanair, największy przewoźnik w Charleroi
Bardzo dynamiczny rozwój obserwowany w ostatnich latach Lotnisko Charleroi zawdzięcza obecności linii lotniczych low-cost, a w szczególności irlandzkiego Ryanaira, który oferuje ponad 80 tras z Charleroi.

Loty Ryanair z Polski do Brukseli-Charleroi dostępne są z Krakowa, Poznania, Wrocławia i Modlina.

Oprócz linii Ryanair z Lotniska Charleroi korzysta również węgierski Wizzair (oferujący połączenie z Warszawy-Chopin), niemiecki low-cost Eurowings, linie Air Belgium. Air Algerie i Air Corsica oraz przewoźnik czarterowy TUI Fly Belgium.

Z Lotniska Charleroi do Brukseli
Transfer pomiędzy lotniskiem a centrum Brukseli zajmuje około godziny, czas ten może się jednak wydłużyć, lub skrócić znacznie w zależności od wybranego środka transportu.

Tak wygląda Bruksela:

Przygotuj podróż do Brukseli; wiele praktycznych informacji znajdziesz na stronie Visit Brussels.

Najszybciej z lotniska do centrum miasta dostać się można samochodem. Sąsiedztwo tras N5 i N6 pozwala dostać się do miasta w około 45 minut. Na trasie w przeciwnym kierunku  warto jest jednak zostawić sobie więcej czasu aby uniknąć spóźnienia się na lot poprzez często występujące na tej trasie korki.

Taksówka jest oczywiście wygodnym rozwiązaniem, liczyć się jednak należy z dosyć wysoką ceną takiej usługi; dla podróżnych, których do odwiedzenia Brukseli skłoniły oferty przelotu low-cost, cena około 100 euro za kurs z lotniska do miast okazać się może co najmniej szokująca.

Podróżni, którzy nie zdecydowali się na wynajem samochodu na Lotnisku Charleroi, a nie chcą wydać małej fortuny na taksówkę, mają do wyboru połączenia autobusowe, zarówno do Brukseli, jak i do innych miast we Belgii oraz za granicą. Rozkład jazdy autobusów zsynchronizowany jest porami przylotów. Znajdź więcej informacji na Brussels City Shuttle.

Możliwy jest również dojazd pociągiem z Brukseli do Charleroi. Pamiętać należy jednak, iż stacja kolejowa Charleroi położona jest w odległości około 15 km od lotniska. Komunikację pomiędzy nimi zapewnia połączenie autobusowe. Przejazd z dworca na lotnisko zajmuje około 20 minut; około 1.5 godziny potrzeba aby dostać się z Brukseli na Lotnisko Charleroi przy wykorzystaniu linii kolejowej. Chociaż nie najszybsze, jest to zdecydowanie najtańszy sposób na transfer pomiędzy Lotniskiem Charleroi i Brukselą. Znajdź więcej informacji na temat stacji kolejowej Charleroi Sud (rozkład jazdy, ceny biletów, etc.).Rent a car Bruksela Charleroi – wynajem samochodów low-cost Belgia (Lotnisko Charleroi)
Artykuły: Rent a car Bruksela Charleroi – wynajem samochodów low-cost Belgia (Lotnisko Charleroi)
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, October 26 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz