Wynajem samochodu Dublin, Lotnisko – porównaj ceny przy pomocy wyszukiwarki Cartrawler Irlandia

Port lotniczy w Dublinie – DUB jest największym lotniskiem w Irlandii, służąc zarówno turystom, jak i podróżnym przybywającym do Irlandii w interesach. Dla licznej grupy obywateli Polski pracujących w Irlandii, Lotnisko Dublin jest pierwszym przystankiem w tym kraju.

Porównaj oferty rent-a-car Lotnisko Dublin w wyszukiwarce Cartrawler Irlandia

Lotnisko usytuowane jest w odległości około 11 km na północ od Dublina, na terenie miasteczka Swords, w hrabstwie Fingal. Autostrady M1/M50 umożliwiają dojazd z lotniska do centrum Dublina. Lokalizacja lotniska Dublin na mapie.

Inne ważne autostrady rozchodzące się gwiaździście z obwodnicy Dublinu łączą lotnisko z największymi ośrodkami miejskimi Irlandii. Przykładowo, odległość około 215 km pomiędzy lotniskiem a Galway, na zachodzie wyspy pokonać można samochodem w czasie poniżej 3 godzin. Mniej więcej tyle samo czasu potrzeba na dostanie się z Lotniska w Dublinie do Cork (odległość około 270 km).

Ford Fiesta

Ford Fiesta zalicza się do najtańszych samochodów do wynajęcia  w Dublinie (w klasie economy). Dostępny między innymi z Sixt Rent A Car na Lotnisku Dublin.

Podróżni, potrzebujący wynająć samochód na Lotnisku Dublin, skorzystać mogą z bogatej oferty usług rent-a-car dostępnych bezpośrednio w terminalu. Dzięki internetowym wyszukiwarkom ofert, jak na przykład Cartrawler, mają oni również możliwość uprzedniego porównania cen i zarezerwowania auta z wyprzedzeniem i na najkorzystniejszych warunkach.

Wynajem samochodu na Lotnisku w Dublinie – tanio przez cały rok
Ceny samochodów do wynajęcia na Lotnisku Dublin nie są wygórowane. Najlepszą gwarancją uzyskania optymalnej ceny jest zawsze porównanie ofert w kilku konkurencyjnych wypożyczalniach. Przeglądając oferty w wyszukiwarce Cartrawler, nawet na okres wynajmu przypadający na szczyt sezonu turystycznego (w lipcu i sierpniu), spotkać można ceny już od około 450 pln za tydzień  wynajmu małego auta miejskiego (w Irlandii jest to często 3-drzwiowy Ford Ka).

Mała różnica w cenie w stosunku do klasy ekonomicznej zachęca jednak do wynajęcia samochodów oferujących znacznie więcej miejsca w środku, a przez to również komfortu jazdy. Tygodniowy wynajem auta w klasie ekonomicznej (Ford Fiesta, VW Polo, Opel Corsa, lub podobny) na lotnisku w Dublinie, w sezonie letnim, możliwy jest często w cenie już od około 500 pln za tydzień.

Wyszukiwarka Cartrawler pomaga znaleźć korzystne oferty w szerokiej gamie klas wynajmu, odpowiadających na potrzeby każdego typu klienta.

Europcar lotnisko Dublin
Część floty Europcar na Lotnisku Dublin. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Biznesmeni w podróży służbowej w Dublinie, zainteresowani wynajmem auta bardziej reprezentacyjnego, wybierać mogą spośród szerokiej gamy pojazdów klasy średnie (Ford Mondeo, VW Passat, lub podobny), poprzez auta typu SUV, full-size (BMW 3 Series, Volvo S60), aż po samochody luksusowe (BMW 5 Series, Mercedes E Class, lub podobny), również dostępne w stosunkowo konkurencyjnych cenach.

Nissan Qashqai
Nissan Qashqai, to jeden z najpopularniejszych SUVów do wynajecia w Dublinie.

Minivany i minibusy do wynajęcia Dublin
Rodziny, lub większe grupy podróżnych odwiedzających Irlandie mają do swojej dyspozycji na lotnisku w Dublinie szeroką gamę minivanów do wynajęcia o pojemności do 7 osób. Latem, ceny tego typu aut zaczynają się przeważnie od około 1400 pln za tydzień, a do wyboru mamy pojazdy takie jak Toyota Verso, Opel Zafira, Ford Galaxy. W grupie 9-osobowych minibusów, najpopularniejszym modelem na lotnisku w Dublinie jest Renault Trafic, wyceniany w sezonie letnim od około 3000 pln za tydzień. Warto pamiętać, że poza szczytem sezonu turystycznego cena wynajmu dużych samochodów do przewozu osób (tzw. people carriers) spada proporcjonalnie najbardziej w stosunku do innych klas wynajmu.

Wynajem minibusa Dublin
Minibusy do wynajęcia na lotnisku w Dublinie. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Lotnisko Dublin - terminale
Dublińskie lotnisko posiada dwa terminale. Starszy Terminal 1 wykorzystywany jest do lotów krótkodystansowych (wyjątkiem sa linie Aer Lingus, które wszystkie swoje operacje wykonują z Terminala 2) oraz lotów interkontynentalnych przewoźników Air Canada, Air Transat i Rouge Airline (kanadyjski przewoźnik niskokosztowy). Ponadto, w Terminalu 1 mają miejsce wszystkie odloty i przyloty linii Ryanair na Lotnisku Dublin.

W 2010 oddany został do użytku nowoczesny, mogący obsłużyć 15 milionów pasażerów rocznie, Terminal 2 DUB. Głównymi liniami lotniczymi korzystającymi z niego są: Aer Lingus, American Airlines, Delta Airlines, United Airlines i Emirates.

Port lotniczy w Dublinie, jest jednym z dwóch lotnisk w Europie oferujących możliwość wstępnej odprawy wizowej i celnej do Stanów Zjednoczonych (tzw. border pre-clearance), pozwalającej na załatwienie wszelkich formalności związanych z przekraczaniem granicy do USA jeszcze w Irlandii. Punkty US border pre-clearance usytuowane są na terenie Terminalu 2.

Wypożyczalnie samochodów Dublin, lotnisko
Biura wypożyczalni aut na lotnisku w Dublinie usytuowane są zarówno w Terminalu 1 jak i w Terminalu 2.

W Terminalu 1 okienka rent-a-car znaleźć można w hali przylotów.

Lotnisko Dublin rent a car
Okienka wypożyczalni samochodów w Terminalu 2 DUB. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Punkty wynajmu aut w Terminalu 2 lotniska w Dublinie mieszczą się w specjalnie do tego celu wydzielonej części piętrowego parkingu.

Pośród wypożyczalni samochodów obsługujących Lotnisko Dublin znajdują się: Hertz, Avis Rent A Cat, Budget, Europcar, Dooley Car Rentals, Thrifty, Enterprise Rent A Car, Sixt i Keddy.

Większość z tych wypożyczalni prowadzi działalność bezpośrednio na lotnisku, lub w niewielkiej odległości od terminalu, zapewniając w takim przypadku transfer busem do punktu odbioru.

Przeglądając oferty w wyszukiwarce Cartrawler sprawdzić można w opisie oferty, czy samochód jest do odbioru bezpośrednio na lotnisku, czy też w grę wchodzi właśnie przejazd autobusem.

Loty do Dublina
Największe lotnisko Irlandii oferuje połączenia na wielu trasach europejskich ze szczególnym naciskiem na trasy do Wielkiej Brytanii oraz do krajów przyłączonych do Unii Europejskiej w 2004 roku, w tym Polski.

Połączenie do Londyn (Heathrow, Gatwick i Stansted) dostępne kilkakrotnie w ciągu dnia jest najpopularniejszą trasą z lotniska Dublin.

Loty z Polski do Dublina znajdują się w ofercie przewoźników Aer Lingus (wyloty z Warszawy-Chopin) i Ryanair (z Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Łodzi, Katowic, Lublina, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy-Modlin i Wrocławia).

Jeśli chodzi o połączenia interkontynentalne z i do Dublina, dostępne są one między innymi do Stanów Zjednoczonych i Kanady oraz na Środkowy Wschód (tu zwraca uwagę popularne połączenie do Dubaju).

Znajdź tani wynajem samochodów na lotnisku w DublinieWynajem samochodu Dublin, Lotnisko – porównaj ceny przy pomocy wyszukiwarki Cartrawler Irlandia
Artykuły: Wynajem samochodu Dublin, Lotnisko – porównaj ceny przy pomocy wyszukiwarki Cartrawler Irlandia
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, November 29 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz