Rent a car Lotnisko Kos – wynajem samochodu Grecja

Należąca do archipelagu Dodekanezu wyspa Kos, pomimo niewielkich rozmiarów posiada własny port lotniczy oferujący szeroki wybór połączeń międzynarodowych

Obsługujące ponad 2.6 mln pasażerów rocznie Lotnisko Kos – KGS plasuje się na siódmej pozycji na liście największych lotnisk Grecji.

Lotnisko Kos wynajem samochodu – porównaj oferty  rezerwuj online

Usytuowane jest ono w centralnej części wyspy, w pobliżu miejscowości Antimachia oraz nieopodal głównej drogi Kos.

Ford Fiesta

Lotnisko Kos - wynajem samochodów ekonomicznych: Ford Focus, powyżej, to popularne i często przystępne cenowo rozwiązanie.

Odległość pomiędzy lotniskiem a stolica wyspy, miastem Kos (Kos Town) wynosi około 23 km. Wyświetl mapę Kos.

Oficjalnie, lotnisko znane jest pod nazwą ‘Port Lotniczy Kos-Hipokrates’.

Jako pierwszy przystanek dla większości turystów odwiedzających wyspę (część z nich przybywa tu także droga morską), lotnisko jest dogodnym miejscem wynajmu samochodu, oferując szeroki wybór wypożyczalni raz najbardziej konkurencyjne na wyspie ceny.

Własny środek transportu na Kos pozwoli urozmaicić pobyt na wyspie, której malownicze krajobrazy zachęcają do wyprawienia się poza ośrodek turystyczny, czy miejscowości, w której się zatrzymaliśmy.

Kos z lotu ptaka:

Lotnisku Kos – wynajem samochodu online
System wyszukiwania ofert i rezerwacji wynajmu samochodów Cartrawler, udostępniony na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl pozwala w szybki i niekłopotliwy sposób porównać ceny we wielu wypożyczalniach obsługujących Lotnisko Kos. Dodatkową jego zaletą jest fakt, iż oferty rent a car dostępne online są w wielu przypadkach bardziej konkurencyjne od wynajmu bezpośrednio w wypożyczalni.

Pośród wypożyczalni na Kos będącymi parterami system Cartrawler znajdują się powszechnie znane marki międzynarodowego sektora rent-a-car, takie jak Alamo, Avis, Budget, Europcar, Hertz, Enterprise, Sixt, Green Motion, National czy Thrifty, jak również lokalne wypożyczalnie Auto Union, Autocandia, Drive s.a., Abby Car czy tez Grentals.

Rezerwowanie z pewnym wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli wybieramy się na Kos w szczycie sezonu turystycznego, w lipcu i sierpniu, jest zazwyczaj najlepsza gwarancja uzyskania korzystnych cen.

Różnica w cenie pomiędzy najmniejszymi autami, a samochodami w klasie ekonomicznej w Grecji jest zazwyczaj nieznaczna, dlatego też, jeśli planujemy podróże na dłuższych trasach, w więcej niż 2 osoby lub tez ze znaczna ilością bagażu, warto jest rozważyć wynajem nieco większego samochodu.

Korzystne oferty wynajmu samochodów na Kos w poprzez Cartrawler dostępne są nie tylko w klasie najtańszych i najpopularnieszych modeli. Z wyszukiwarki warto skorzystać jest też, gdy interesuje nas wynajem dużego samochodu, jak SUV, 7-osobowy minivan, 9-osobowy minibus, czy tez na przykład kabriolet.

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai, tani SUV do wynajęcia na Kos.

Loty na Kos
Lotnisko Kos obsługuje głównie połączenia sezonowe (letnie) – regularne i czarterowe. Bezpośrednie loty z Polski na Kos oferuje PLL LOT, z Katowic, Warszawy Chopin i Wrocławia. Kos jest także popularną destynacją czarterów, w tym linii Enter Air, z Gdańska, Katowic, Warszawy i Poznania, czy też przewoźnika Buzz, z Krakowa i Poznania.

Kos to nie tylko plaża, słońce i błękitne niebo. Ta grecka wyspa to także raj dla podniebienia:

 

Wyspa dosyć dobrze jest skomunikowana z dużymi lotniskami w Grecji kontynentalnej – w Atenach i Salonikach. Loty z tych miast na Kos dostępne są przez cały rok (miedzy innymi w liniach Olympic Air i Aegean Airlines).

Znajdź przydatne informacje na temat Kos na oficjalnym portalu turystycznym wyspy.Rent a car Lotnisko Kos – wynajem samochodu Grecja
Artykuły: Rent a car Lotnisko Kos – wynajem samochodu Grecja
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, January 27 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz