Wynajem samochodu Lotnisko Bristol

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku w Bristolu

Międzynarodowy Porto Lotniczy Bristol - BRS mieści się około 13 km na południowy zachód od centrum miasta, będąc jednocześnie największym lotniskiem hrabstwa Somerset. Z lotniska do centrum Bristolu łatwo można jest dostać się trasą A38 - mapa

Lotnisko Bristol obsługuje ponad 5 milionów pasażerów rocznie na trasach do ponad 90 destynacji na całym świecie.

Hyundai i10
Małe samochody miejskie, jak Hyundai i10, często dostępne są do wynajęcia na Lotnisku Bristol w konkurencyjnych cenach.

Wynajem aut Bristol Airport – porównaj oferty przed dokonaniem rezerwacji
Bezpośrednio na terenie Lotniska Bristol działa sześć wypożyczalni samochodów. Są to powszechnie znane marki Avis Rent A Car, Budget, Hertz, Europcar, National i Enterprise Rent A Car oraz powiązane z nimi marki Keddy i Interrent.

Pomimo braku biur na lotnisku, obsługują je również wypożyczalnie Green Motion i Easirent, zapewniające bezpłatny dojazd do swoich punktów wynajmu.

Aby szybko i kompleksowo porównać oferty wynajmu samochodów w Bristolu (lotnisko), skorzystaj z internetowej wyszukiwarki Cartrawler, współpracującej ze wszystkimi wspomnianymi wypożyczalniami. Pozwoli ona sprawdzić ceny i warunki wynajmu ora dokonać rezerwacji wybranego auta przez internet.

W klasie małych samochodów miejskich, ceny zaczynają się zazwyczaj od około PLN 480-500 za tydzień. W takiej cenie najczęściej dostępne są na Lotnisku Bristol auta typu Fiat 500, Hyundai i10 (lub podobne). Wystarczą one w zupełności do poruszania się po mieście, a ich małe rozmiary ułatwią z pewnością parkowanie w zatłoczonym centrum Bristolu.

Jeśli zależy nam jednak na nieco większym komforcie (oraz większej ilości miejsca na bagaż), mała różnica w cenie zachęcić powinna do wynajmu auta w klasie wyższej. Przykładowo, najtańsze samochody w klasie economy, czyli na przykład VW Polo, lub Opel Corsa wyceniane są w wyszukiwarce Cartrawler na około PLN 530 za tydzień.

VW Golf
Jednym z najpopularniejszych samochodów do wynajęcia w klasie kompakt na Lotnisku Bristol jest VW Golf, dostępny między innymi we flocie Green Motion, Avis i Europcar Bristol.

Tanie loty do Bristolu – Ryanair, Easyjet i Wizzair
Bristol jest popularnym celem dla turystów i studentów z Polski, jak również osób pracujących na terenie hrabstwa Somerset.

Bezpośrednie loty z Polski do Bristolu znajdują się w ofercie przewoźników niskokosztowych Ryanair, Easyjet i Wizzair.

W połowie 2015 roku wyglądała ona następująco:

  • Ryanair (trasy do Bristolu): Gdańsk, Poznań, Modlin, Wrocław, Rzeszów (sezonowo)
  • Easyjet (trasa do Bristolu): Kraków
  • Wizzair (trasa do Bristolu): Katowice

Atrakcje turystyczne Bristolu – Floating Harbour
Oferta turystyczna Bristolu jest niezwykle zróżnicowana: odwiedzających przyciąga tu zarówno dziedzictwo historyczne, jak i kwitnąca tu sztuka współczesna, niezwykle barwne życie kulturalne, obfitujące w festiwale, ekspozycje i happening artystyczne.

Większość najbardziej rozpoznawalnych zabytków Bristolu skupiona jest na terenie i w pobliżu Floating Harbour, czyli pływającego portu. Od samych początków, historia Bristolu zdominowana kształtowana była przez żeglarstwo i handel morski. Strategiczne położenie miasta przy ujściu Kanału Bristolskiego, przyczyniło się do gwałtownego rozwoju miasta; w czasach poprzedzających angielską rewolucję przemysłową, Bristol uważany był za jeden z najważniejszych ośrodków miejskich Anglii, na równi z Londynem, Yorkiem, czy Norwich.

O tym jak ściśle przeszłość Bristolu związana jest z żeglarstwem i działalnością portową przypomina dziś wiele zabytków rozsianych po Floating Harbour.

Obowiązkowym przystankiem jest tu, jednak, statek-muzeum, SS Great Britain Brunela. Ten pierwszy statek o napędzie parowym kursujących na trasie transatlantyckiej pomiędzy Bristolem a Nowym Jorkiem, został zaprojektowany przez słynnego królewskiego inżyniera Isambarda Kingdoma Brunela, odpowiedzialnego również za wiele innych ikonicznych zabytków Bristolu. SS Great Britain został w doskonały sposób odrestaurowany i umieszczony w suchym doku. Dowiedz się więcej na temat SS Great Britain (cen biletów i godzin otwarcia).

Aby zapoznać się z historią współczesnego Bristolu warto jest odwiedzić muzeum M Shed mieszczące się w jednym budynków portowych Floating Harbour. Zobaczyć w nim można między innymi pracę jednej z ikon kultury współczesnej Bristolu, artysty ulicznego o pseudonimie Banksy. Jego graffiti zatytułowane Grim Reaper, namalowane na statku Thekla, zostało wycięte z kadłuba i umieszczone, jako fragment stałej ekspozycji w MShed.

Mapa Bristolu - wyświetl (kliknij na mapę, aby powiększyć).

Rent A Car Bristol Lotnisko - porównaj cenyWynajem samochodu Lotnisko Bristol
Artykuły: Wynajem samochodu Lotnisko Bristol
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, September 02 2015

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz