Rent a car Lotnisko Lublin - wypożycz samochód w najlepszej cenie z Cartrawler Polska

Port Lotniczy Lublin – LUZ jest 10 polskim lotniskiem pod względem liczby obsługiwanych pasażerów.

Dzięki stale rozwijanej siatce połączeń, zwłaszcza przewoźników low-cost, umożliwia podróżowanie do i z południowo-wschodniej Polsce.

Wynajmij tanio samochód na Lotnisku Lublin

Port usytuowany jest w odległości ok. 13 km na wschód od centrum Lublina.

Seat Ibiza

Seat Ibiza to jeden z najtańszych samochodów do wynajęcia na Lotnisku w Lublinie.

Lotnisko Lublin, dzięki położeniu w pobliżu wytwórni śmigłowców PZL Świdnik (oraz wykorzystywaniu terenu jej dawnego lądowiska), znane jest ono również pod nazwą 'Lotnisko Świdnik'.

Tani wynajem aut Lotnisko Lublin – wypożycz samochód online
Loty low-cost do Lublina połączyć można z korzystnymi cenami wynajmu aut na lotnisku w Świdniku, aby przy stosunkowo niewielkim nakładzie kosztów odwiedzić Lubelszczyznę, służbowo, lub turystycznie.

Wynajem aut na Lotnisku Lublin oferowany jest zarówno przez powszechnie znane wypożyczanie międzynarodowe, jak na przykład Avis Rent A Car, Alamo, Enterprise Rent A Car, Sixt i Europcar. Często korzystne oferty dostępne są w polskich wypożyczalniach Panek, Car Free, Express Rent A Car, Rentis, CarNet iKaizenrent.

Ceny wynajmu aut na lublińskim lotnisku są zazwyczaj nieco wyższe, niż w większych polskich portach lotniczych i, w sezonie letnim, zaczynają się zazwyczaj od około 500 pln za tydzień. Za tyle wynająć można najmniejsze samochody miejskie (jak na przykład Fiat 500, lub Toyota Aygo), ale często również auta z klas wyższych.

Skoda Fabia kombi

Rent a car Lotnisko Lublin, segment kombi - Skoda Fabia Kombi oferuje przestronną kabinę i duży bagażnik; we flocie między innymi Rentis Lublin.

Flota rent a car na Lotnisku Lublin jest bardzo wszechstronna; oprócz najpopularniejszych klas – ekonomicznej, kompaktowej i średnie – składają się na nią również segmenty SUV, samochodów dla 7 u 9 osób, jak również vany transportowe.

Jeśli do Lublina sprowadza Cię podróż służbowa, znajdziesz tu także szeroki wybór reprezentacyjnych samochodów w klasie premium i luksusowej.

Volvo S90

Wypożyczalnia samochodów Lublin Your Rent oferuje w swojej flocie Volvo S90.

Najkorzystniejsze oferty dostępne są często poprzez internetową wyszukiwarkę ofert Cartrawler, współpracującą z największymi wypożyczalniami operującymi na terenie lotniska, jak również w centrum Lublina.

Wynajem aut w Lublinie – przekraczanie granicy
Wiele z ofert rent-a-car na Lotnisku Lublin zezwala na wyjazd do krajów sąsiadujących z Polską, w tym na Litwę, Słowenię, Słowacje oraz do większości krajów Unii Europejskiej. Mogą jednakże wystąpić ograniczenia dotyczące przekraczania granicy z Ukraina i Białorusią. Przed dokonaniem rezerwacji zaznajomić się zawsze należy z opisem oferty oraz warunkami wynajmu.

Loty low-cost Lublin
W latach bezpośrednio po inauguracji w 2012 roku, działalność lubelskiego lotniska nabierała tempa raczej powoli. Impulsem do jej rozwoju stało się dopiero pojawienie się w Świdniku węgierskiego przewoźnika niskokosztowego Wizzair, który obecnie obsługuje tu 4 połączenia na popularnych kierunkach emigracji zarobkowej z Polski, czyli do Wielkiej Brytanii (Londyn Luton i Doncaster/Sheffield) oraz do Skandynawii (Sandefjord), jak również do Eindhoven, a w sezonie letnim także do Burgas i Splitu.

Oprócz Wizzaira, na Lotnisku w Lublinie obecny jest również Ryanair z trasą do Dublina oraz PLL LOT oferujące połączenia do Warszawy, Tel Awiwu (Ben Gurion), a latem także do Gdańska.

Lublin – atrakcje turystyczne
Lublin jest drugim, co do wielkości miastem Małopolski, po Krakowie, posiadającym również ciekawą, choć w nieco mniejszej skali, ponad 700-letnią spuściznę historyczną i kulturalną. Niezwykle urokliwa lublińska starówka określana jest często mianem 'Małego Krakowa'.

Poza nią, do najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych Lublina należą: lubliński zamek, ze słynną kaplicą Trójcy Świętej, Bazylika Dominikanów oraz Archikatedra Lubelska.

Rynek Starego Miasta w Lublinie oraz przylegające do niego uliczki, pełne restauracji i kafejek, tętnią życiem przyciągając nie tylko turystów ale również miejscową młodzież. Lublin jest jednym z ważnych centrów akademickich kraju; na jego terenie mieści się kilka instytucji nauczania wyższego, w związku z czym populacja tego stosunkowo niewielkiego miasta składa się aż w 30% ze studiującej młodzieży.

Różnego rodzaju inicjatywy kulturalne, festiwale są nieodłączną częścią unikalnej atmosfery Lublina.

Sprawdź kalendarz wydarzeń kulturalnych w Lublinie

Tak wygląda Lublin z lotu ptaka:

Historia żydowska w Lublinie
W przeszłości na terenie Lublina oraz jego okolic zamieszkiwała liczna społeczność żydowska.

Wpływy żydowskiej kultury, szkolnictwa i handlu widoczne są na terenie całego miasta, w szczególności na przykładzie synagog Chewra Nosim i Jeszywas Chachmej oraz na dwóch (starym i nowym) cmentarzach żydowskich.

Historia Żydów w Polsce nieodłącznie związana jest z Holokaustem. Na peryferiach Lublina, umiejscowiony jest Majdanek, jeden z byłych nazistowskich obozów zagłady, obecnie muzeum i pomnik męczeństwa. Majdanek był drugim, po Oświęcimiu największym obozem zagłady w Europie. Szacuje się, że zginęło w nim niemal 80 tyś. ludzi, w tym około 60 tyś Żydów.

Muzeum na Majdanku otwarte jest dla odwiedzających, jednak ze względu na drastyczny charakter ekspozycji, zabroniony jest wstęp dzieciom poniżej 14 roku życia.

Odzwierciedleniem wagi Lublina dla spuścizny żydowskiej są aż dwa połączenia bezpośrednie z Izraelem. Lotnisko Lublin oferuje  połączenia do Tel Awiwu (Ben Gurion) obsługiwane przez PLL LOT oraz Wizzair.

Lublin – odległość do..
Jeśli planujesz podróże samochodem w południowo-wschodniej Polsce, przydatne mogą okazać się następujące odległości drogowe:

  • odległość z Lublina do Białegostoku: 240 km
  • odległość z Lublina do Rzeszowa: 170 km
  • odległość Lublin-Radom: 112 km
  • odległość Lublin-Kraków: 270 km
  • odległość z Lublina do Warszawy: 160 km
  • odległość Lublin-Zamość: 85 km
  • odległość z Lublina do Łodzi: 250 km
  • odległość Lublin-Poznań: 470 km
  • odległość z Lublina do Wrocławia: 430 km

Wynajem aut Lublin, Lotnisko - porównaj cenyRent a car Lotnisko Lublin - wypożycz samochód w najlepszej cenie z Cartrawler Polska
Artykuły: Rent a car Lotnisko Lublin - wypożycz samochód w najlepszej cenie z Cartrawler Polska
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, August 15 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz