Wynajmij samochód na Lotnisku Lublin w najlepszej cenie z Cartrawler Polska

Port Lotniczy w Lublinie – LUZ jest względnie nowym lotniskiem. Dzięki dynamicznie rozwijającej się ofercie połączeń low-cost obsługuje on coraz więcej pasażerów z południowo-wschodniej Polski.

Wynajem samochodów Lublin, Lotnisko - znajdź najlepsze oferty rent-a-car

Usytuowany jest w odległości ok. 13 km na wschód od centrum Lublina.

Seat Ibiza
Seat Ibiza to jeden z najtańszych samochodów do wynajęcia na Lotnisku w Lubinie.

Lotnisko Lublin, dzięki położeniu w pobliżu wytwórni śmigłowców PZL Świdnik (oraz wykorzystywaniu terenu jej dawnego lądowiska), znane jest ono również pod nazwą 'Lotnisko Świdnik'.

Loty low-cost Lublin
W latach bezpośrednio po inauguracji w 2012 roku, działalność lubelskiego lotniska nabierała tempa raczej powoli. Impulsem do jej rozwoju stało się dopiero pojawienie się w Świdniku węgierskiego przewoźnika niskokosztowego Wizzair, który obecnie obsługuje tu 3 połączenia na popularnych kierunkach emigracji zarobkowej z Polski, czyli do Wielkiej Brytanii (Londyn Luton) oraz do Skandynawii (Oslo-Sandefjord).

Oprócz Wizzaira, na Lotnisku w Lublinie obecny jest również Ryanair z trasami do Londynu-Stansted i Dublina, Flybmi na trasie do Monachium i PLL LOT z dosyć ciekawą ofertą połączeń, a mianowicie do Warszawy i Tel Awiwu (Ben Gurion).

Tani wynajem aut Lublin, Lotnisko – znajdź najlepsze oferty z Cartrawler Polska
Loty low-cost do Lublina połączyć można z korzystnymi cenami wynajmu aut na lotnisku w Świdniku, aby przy stosunkowo niewielkim nakładzie kosztów odwiedzić południowo-wschodnią Polskę, służbowo, lub też turystycznie.

Wynajem aut na Lotnisku Lublin oferowany jest zarówno przez powszechnie znane wypożyczanie międzynarodowe, jak na przykład Avis Rent A Car, Sixt i Europcar. Często korzystne oferty dostępne są w polskich wypożyczalniach Panek, Express Rent A Car, Rentis, CarNet i Your Rent.

Ceny wynajmu aut na lublińskim lotnisku są zazwyczaj nieco wyższe, niż w większych polskich portach lotniczych i zaczynają się, w przypadku najtańszych samochodów, od około 350 pln za tydzień.

Ford Focus Kombi
Ford Focus Kombi oferuje przestronną kabinę i duży bagażnik.

Najkorzystniejsze oferty dostępne są często poprzez internetową wyszukiwarkę ofert Cartrawler, współpracującą z największymi wypożyczalniami operującymi na terenie lotniska, jak również w centrum Lublina.

Wynajem aut w Lublinie – przekraczanie granicy
Wiele z ofert rent-a-car na Lotnisku Lublin zezwala na wyjazd do krajów sąsiadujących z Polską, w tym na Litwę, Słowenię, Słowacje oraz do większości krajów Unii Europejskiej. Mogą jednakże wystąpić ograniczenia dotyczące przekraczania granicy z Ukraina i Białorusią. Przed dokonaniem rezerwacji zaznajomić się zawsze należy z opisem oferty oraz warunkami wynajmu.

Turystyka w Lublinie
Lublin jest drugim, co do wielkości miastem Małopolski, po Krakowie, posiadającym również ciekawą, choć w nieco mniejszej skali, ponad 700-letnią spuściznę historyczną i kulturalną. Niezwykle urokliwa lublińska starówka określana jest często mianem 'Małego Krakowa'.

Poza nią, do najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych Lublina należą: lubliński zamek, ze słynną kaplicą Trójcy Świętej, Bazylika Dominikanów oraz Archikatedra Lubelska.

Rynek Starego Miasta w Lublinie oraz przylegające do niego uliczki, pełne restauracji i kafejek, tętnią życiem przyciągając nie tylko turystów ale również miejscową młodzież. Lublin jest jednym z ważnych centrów akademickich kraju; na jego terenie mieści się kilka instytucji nauczania wyższego, w związku z czym populacja tego stosunkowo niewielkiego miasta składa się aż w 30% ze studiującej młodzieży.

Różnego rodzaju inicjatywy kulturalne, festiwale są nieodłączną częścią unikalnej atmosfery Lublina.

Sprawdź kalendarz wydarzeń kulturalnych w Lublinie

Tak wygląda Lublin z lotu ptaka:

Historia żydowska w Lublinie
W przeszłości na terenie Lublina oraz jego okolic zamieszkiwała liczna społeczność żydowska.

Wpływy żydowskiej kultury, szkolnictwa i handlu widoczne są na terenie całego miasta, w szczególności na przykładzie synagog Chewra Nosim i Jeszywas Chachmej oraz na dwóch (starym i nowym) cmentarzach żydowskich.

Historia Żydów w Polsce nieodłącznie związana jest z Holokaustem. Na peryferiach Lublina, umiejscowiony jest Majdanek, jeden z byłych nazistowskich obozów zagłady, obecnie muzeum i pomnik męczeństwa. Majdanek był drugim, po Oświęcimiu największym obozem zagłady w Europie. Szacuje się, że zginęło w nim niemal 80 tyś. ludzi, w tym około 60 tyś Żydów.

Muzeum na Majdanku otwarte jest dla odwiedzających, jednak ze względu na drastyczny charakter ekspozycji, zabroniony jest wstęp dzieciom poniżej 14 roku życia.

Odzwierciedleniem wagi Lublina dla spuścizny żydowskiej są aż dwa połączenia bezpośrednie z Izraelem. Lotnisko Lublin oferuje  połączenia do Tel Awiwu (Ben Gurion) obsługiwane przez PLL LOT oraz Wizzair.

Lublin – odległość do..
Jeśli planujesz podróże samochodem w południowo-wschodniej Polsce, przydatne mogą okazać się następujące odległości drogowe:

  • odległość z Lublina do Białegostoku: 240 km
  • odległość z Lublina do Rzeszowa: 170 km
  • odległość Lublin-Radom: 112 km
  • odległość Lublin-Kraków: 270 km
  • odległość z Lublina do Warszawy: 160 km
  • odległość Lublin-Zamość: 85 km
  • odległość z Lublina do Łodzi: 250 km
  • odległość Lublin-Poznań: 470 km
  • odległość z Lublina do Wrocławia: 430 km

Wynajem aut Lublin, Lotnisko - porównaj cenyWynajmij samochód na Lotnisku Lublin w najlepszej cenie z Cartrawler Polska
Artykuły: Wynajmij samochód na Lotnisku Lublin w najlepszej cenie z Cartrawler Polska
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, October 11 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz