Wynajem aut Lotnisko Rzym Ciampino

Port lotniczy Ciampino – CIA jest popularną alternatywą tanich podróży do Rzymu. Pomimo, iż niezbyt imponujący, jeśli chodzi o infrastrukturę (jest to jedno z najstarszych lotnisk europejskich), kusi dużym wyborem połączeń low-cost oraz mniejszą odległością od centrum Rzymu, w porównaniu do głównego lotniska włoskiej stolicy, Fiumicino.

Podróżujesz low-cost do Rzymu? Zarezerwuj tani wynajem aut na Lotnisku Ciampino

Lotnisko oferuje niezwykle szeroki wybór usług rent a car.

Lancia Ypsilon

Lancia Ypsilon, tani samochodów w segmencie economy we flocie wielu wypożyczalni samochodów na Lotnisku Ciampino.

Duża konkurencja pomiędzy wypożyczalniami Rzym-Ciampino sprawia, iż nawet w szczycie sezonu turystycznego, samochody w najpopularniejszych klasach, mini, ekonomicznej i kompaktowej, wynająć tu można w bardzo przystępnych cenach.

Wypożyczalnie samochodów Lotnisko Rzym Ciampino
Biura większości wypożyczani samochodów na Lotnisku Ciampino skupione są w strefie tuż przy wjeździe na teren portu, w sąsiedztwie parkingów P6, P8 i P12, do której z terminalu dostać się można, bezpłatnym oczywiście, autobusem wahadłowym. Znaleźc tu można, między innymi, stanowiska Avis, Budget, Europcar, Hertz, Dollar, Thrifty, Enteprise Rent A Car, National, Sixt, Locauto, Maggiore, Sicily by Car, Noleggiare, Target Rent, Optimo Rent, Autovia, Ecovia, Firefly i Leasys.

Wiele innych usługodawców rent a car, nieposiadających przedstawicielstwa na lotnisku podstawia tu jednak samochody ku wygodzie klienta.

Wygodnym sposobem na znalezienie najbardziej konkurencyjnych ofert rent a car jest skorzystanie z internetowych wyszukiwarek, jak na przykład Cartrawler na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl. Pozwalają one na kompleksowe porównanie ofert oraz dokonanie rezerwacji online.

Wynajem aut Rzym Ciampino
Przy tak dużej ofercie usług rent a car na Lotnisku Ciampino, samochód wynająć można zazwyczaj bezpośrednio po przylocie. Aby uzyskać najlepsze ceny wynajmu auta w Rzymie jednak, warto jest dokonać rezerwacji z możliwie dużym wyprzedzeniem i po porównaniu ofert z w wielu wypożyczalni.

Latem, najtańsze samochody na Lotnisku Ciampino w klasie ekonomicznej, dostępne są z Cartrawler zazwyczaj od około 400 pln za tydzień wynajmu pojazdu typu Forda Fiesta, VW Polo, Citroen C3, Opel Corsa, lub podobny. Jest to bardzo niewygórowana cena, jak na europejską stolicę i niezwykle popularną destynację turystyczną.

Nawet taniej wynająć można małe auto miejskie, jak włoski klasyk, Fiat 500, lub VW Up. Jest to jednak rozwiązanie mało wygodne, zawsze gdy podróżują więcej niż dwie osoby.

Poza szczytem sezonu turystycznego ceny wynajmu aut w Rzymie są, naturalnie, jeszcze przystępniejsze. Rezerwacja ze znacznym wyprzedzeniem jest zazwyczaj najlepszą gwarancją najlepszej ceny i największej dostępności.

Floty wypożyczalni samochodów na Lotnisku Ciampino oferują szeroki wybór pojazdów. Oprócz wspomnianych klas mini i ekonomicznej, za niewygórowaną cenę wynająć tu można także auta kompaktowe, średnich rozmiarów oraz duże auta rodzinne oraz 7 i 9 osobowe vany. Bardzo popularne we flotach rent a car Rzym stały się w ostatnim czasie także pojazdy typu SUV.

Renault Captur

Renault Captur – tani SUV do wynajęcia w Rzymie.

Podwyższone zawieszenie nie jest oczywiście niezbędne do jazdy po Rzymie, przydać się jednak może podczas podróży poza miastem.

Porównaj warunki wynajmu – przebieg, zasady uzupełniania paliwa, etc..
Niekwestionowalną zaletą internetowych wyszukiwarek ofert wynajmu samochodów należy również możliwość porównania warunków wynajmu, które mogą wpłynąć na ostateczny koszt wynajmu, zwłaszcza pod katem ewentualnych ograniczeń przebiegu, zasad uzupełniania paliwa, czy też wymaganego wieku minimalnego kierowcy.

Jeśli posiadasz kartę kredytową o niskim limicie, konieczne sprawdź w opisie oferty wysokości wymaganej kaucji, aby uniknąć wymogu zakupu drogiego zazwyczaj ubezpieczenia dodatkowego przy odbiorze auta.

Lotnisko Rzym-Ciampino – lokalizacja i transfer do miasta
Lotnisko Ciampino (CIA) znane jest również pod oficjalną nazwą Międzynarodowy Port Lotniczy Giovan Battista Pastine, nadana w uznaniu zasług słynnego włoskiego lotnika.

Lotnisko Ciampino terminal

Terminal Lotniska Ciampino.

Lotnisko Ciampino położone jest tuż przy obwodnicy Rzymu, znacznie bliżej centrum miasta, niż Lotnisko Fiumicino. Zobacz mapę lokalizacji lotnisk w Rzymie.

Odległość z Ciampino do centrum Rzymu wynosi około 12 km. Popularnym punktem odniesienia dla osób podróżujących środkami komunikacji miejskiej z Ciampino jest stacja Termini, do której dociera większość połączeń autobusowych z Ciampino. Główni operatorzy autobusowi na lotnisku to Terravision i SIT, oferujący wiele kursów dziennie, w przystępnej cenie (6 euro w jedną stronę, 8 za bilet powrotny) oraz jeszcze tańszy – zaledwie 1.5 euro – Atral. Wadą tego ostatniego przewoźnika jest jednak mała ilość połączeń. Przejazd autobusem na tej trasie trwa około 45 minut. Czas ten może się jednak przedłużyć w przypadku częstych na obwodnicy Rzymu korków.

Ominąć je można korzystając z połączenia kolejowego ze stacji Ciampino, z której pociągi kursują do Ciampino. Jest ona jednak oddalona o około 4 km; dostanie się do niej z terminalu wymaga krótkiego transferu autobusem. Łączony przejazd pociągiem/autobusem z Ciampino do Termini jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym (1.2 euro za autobus + 1.5 euro za pociąg), jednak dosyć czasochłonnym.

Do dyspozycji podróżnych są oczywiście także taksówki. Korzystając z nich zachować należy jednak ostrożność: pomimo, iż za kurs do centrum Rzymu obowiązuje stała opłata w wysokości 30 euro (dla 4 pasażerów i bagażu), wielu nieuczciwych taksówkarzy próbuje często naciągać pasażerów na znacznie wyższe opłaty, używając jako wymówki na przykład korków na drodze do centrum miasta ‘zmuszających’ ich rzekomo do obrania znacznie dłuższej, okrężnej trasy. Wsiadając do taksówki daj od razu do zrozumienia, iż nie zapłacisz więcej, niż obowiązująca stała taryfa.

Tanie loty do Rzymu
Lotnisko Ciampino obsługiwane jest przez dwóch przewoźników low-cost, Ryanair i Wizzair. Obydwaj oferują połączenia z Polski. Ryanair lata do Rzymu Ciampino z Krakowa, Poznania, Modlina i Wrocławia, Wizzair zaś, z Katowic.

Poznaj Rzym:

Połączenia z Polski do Rzymu, jednak z znacznie bardziej ograniczonym wyborze, dostępne są również na główne lotnisko miasta, a zarazem całych Włoch, Lotnisko Fiumicino.

Znajdź wiele praktycznych informacji w oficjalnym przewodniku po RzymieWynajem aut Lotnisko Rzym Ciampino
Artykuły: Wynajem aut Lotnisko Rzym Ciampino
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, September 05 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz