Wynajem samochodu na Lotnisku Rzym-Ciampino – tani wynajem aut Włochy

Cartrawler Włochy – porównaj ceny w wypożyczalniach samochodów na Lotnisku Rzym Ciampino

Znaczna część z połączeń z Polski do Rzymu przybywa na Lotnisko Ciampinio, znacznie mniejsze niż główny port lotniczy stolicy Włoch, Rzym-Fiumicino, jednakże oferujące bogaty wybór połączeń międzynarodowych typu low-cost.

Lotnisko Ciampino (CIA) znane jest również pod oficjalną nazwą Międzynarodowy Port Lotniczy Giovan Battista Pastine, nadana w uznaniu zasług słynnego włoskiego lotnika.

Lotnisko Ciampino położone jest tuż przy obwodnicy Rzymu, znacznie bliżej centrum miasta, niż Lotnisk oFiumicino. Zobacz mapę lokalizacji lotnisk w Rzymie oraz mapę Obwodnicy Rzymu (Grande Raccordo Anulare, lub G.R.A.). 


Popularny samochód do wynajęcia we Włoszech - Fiat 500L dostęny we flocie Avis, Budget, Europcar i innych wypożyczalni na Lotnisku Ciampino. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Wypożyczalnie samochodów Rzym-Ciampino
Podróżni przybywający na Lotnisko Ciampino w Rzymie maja do wyboru wiele wypożyczalni samochodów, zarówno tych powszechnie znanych, jak i mniejszych, lokalny firm świadczących usługi rent-a-car.

Autoeuropa, Budget, Europcar, Hertz, Locauto Rent, Maggiore i Sixt posiadają biura bezpośrednio na terenie lotniska. Znaleźć je można na terenie wielopoziomowego parkingu lotniska, do którego dostać się można z terminalu przeznaczonym do tego celu tunelem śledząc oznakowanie widoczne już w hali przylotów. Wynajem samochodów w języku włoskim to "Noleggio autovettura", lub "atonoleggio".

Korzystne ceny wynajmu samochodów znaleźć można często w ofercie wypożyczalni spoza Lotniska Ciampino, które dostarczają tu samochody po przylocie klienta, lub oferują darmowy przejazd do swoich punktów odbioru, w bliskiej odległości od terminalu lotniska. Usługi tego typu na Lotnisku Ciampino świadczą między innymi:Locauto Rent, Sicily by Car i Firefly.

Rzym-Ciampino – wynajmij samochód taniej rezerwując przez internet
Przy tak dużej ofercie usług rent a car na Lotnisku Ciampino, samochód wynająć można zazwyczaj bezpośrednio po przylocie. Aby uzyskać najlepsze ceny wynajmu auta w Rzymie jednak, warto jest dokonać rezerwacji z możliwie dużym wyprzedzeniem i po porównaniu ofert z w wielu wypożyczalni. Wyszukiwarka ofert rent-a-car Cartrawler to pewny i wygodny sposób na kompleksowe porównanie ceny i warunków wynajmu samochodów w Rzymie oraz dokonanie rezerwacji przez internet.

Poza szczytem sezonu turystycznego (tradycyjnie wakacyjnie miesiące, lipiec i sierpień) najtańsze samochody do wynajęcia na Lotnisku Ciampino znaleźć można w cenie już od około PLN 420 za tydzień wynajmu małego auta miejskiego, typu Fiat Panda, Renault Twingo, lub podobne. Wynajem tego samego rodzaju samochodu w Rzymie w środku lata kosztować będzie już nawet dwa razy tyle, a nawet więcej, jeśli dokonanie rezerwacji zostawimy na ostatni moment.

Floty wypożyczalni samochodów na Lotnisku Ciampino oferują szeroki wybór pojazdów we wszystkich klasach, od wspomnianych już małych samochodów miejskich, poprzez popularne klasy ekonomiczna i kompakt, aż po duże pojazdy typu minibus i minivan.

Minibus Rental Rome
Wynajem minibusów Rzym - tanie minibusy w wypożyczalniach samochodów na Lotnisku Ciampino. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Porównaj warunki wynajmu – przebieg, zasady uzupełniania paliwa, etc..
Niekwestionowalną zaletą internetowych wyszukiwarek ofert wynajmu samochodów należy również możliwość porównania warunków wynajmu, które mogą wpłynąć na ostateczny koszt wynajmu, zwłaszcza pod katem ewentualnych ograniczeń przebiegu, zasad uzupełniania paliwa, czy też wymaganego wieku minimalnego kierowcy.

Tanie loty do Rzymu – Wizzair i Ryanair na Lotnisku Ciampino
W 2014 roku na Lotnisko Ciampino obsługiwane było przez dwie linie lotnicze typu low-cost: Ryanair i Wizzair. Obydwie oferowały tanie loty do Rzymu z Polski: Wizzair z Katowic, Ryanair zaś z Krakowa, Modlina i Wrocławia.Wynajem samochodu na Lotnisku Rzym-Ciampino – tani wynajem aut Włochy
Artykuły: Wynajem samochodu na Lotnisku Rzym-Ciampino – tani wynajem aut Włochy
Tematy: , , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, November 23 2014

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz