Wynajem samochodów Sztokholm, Lotnisko Arlanda - znajdź najlepsze oferty z Cartrawler Szwecja

Podróżni lądujący na Lotnisku Arlanda w Sztokholmie, znajdą do swoje dyspozycji szeroki wybór usług rent-a-car.

Pomimo iż w większości przypadków samochód wynająć można bezpośrednio na miejscu, uprzednia rezerwacja pozwala uzyskać o wiele korzystniejsze ceny, nie mówiąc już o tym, że z pewnością pomoże uniknąć zbędnego stresu. Internetowe wyszukiwarki ofert, jak na przykład Cartrawler, pozwalają zarezerwować samochód w największych wypożyczalniach w Sztokholmie, przez internet i bez zbędnej straty czasu.

Wynajem aut na lotnisku Sztokholm Arlanda – porównaj oferty online

Volvo V40
Samochodu marki Volvo są zazwyczaj dostępne do wynajęcia w Szwecji w korzystnych cenach. Powyżej, Volvo V40, we flocie Hertz na lotnisku Arlanda.

Wypożyczalnie samochodów Sztokholm Arlanda
Wynajem aut na Lotnisku Arlanda oferowany jest przez powszechnie znane, międzynarodowe marki rent-a-car, w tym Europcar, Alamo, Enterprise, Thrifty, Hertz, Sixt, Budget i Avis, a także, przez szwedzką wypożyczalnie Mabi.

Biura większości wypożyczalni mieszczą się w specjalnej strefie rent-a-car, poza stanowiskami Alamo, Enterprise i National, które znaleźć można w Terminalu 2 oraz Sixt, którego biuro mieści się na parkingu low-cost Alfa.

Do stanowisk rent-a-car dostać się można autobusem wahadłowym oznaczonym „Hyrbilar/Rental cars”.

Tani wynajem aut Arlanda – rezerwuj przez internet
Pomimo iż Szwecja, podobnie jak inne kraje skandynawskie, znana jest z wysokiego poziomu cen usług, korzystając z internetowej wyszukiwarki ofert Cartrawler, często znaleźć można przystępne ceny samochodów do wynajęcia na Lotnisku Arlanda. Dotyczy to zarówno małych samochodów miejskich, jak na przykład Skoda Citigo, Ford Ka, Fiat 500 czy Toyota Aygo, które wynająć można często już od około 700 pln za tydzień, jak i pojazdów w wyższych klasach.

Różnica w cenie pomiędzy klasą mini a klasą ekonomiczną jest często znikoma. Auta takie jak Seat Ibiza, Ford Fiesta, czy Skoda Fabia dostępne są często już od około 720-750 pln za tydzień.

Warto wiedzieć iż auta szwedzkiej marki Volvo, zarówno w klasie standard (na przykład Volvo V40), jak i full-size (V60 e V70) mają często zaskakujące niskie ceny w szwedzkich wypożyczalniach.

Samochody ekologiczne – popularne w Szwecji
Sztokholm jest jednym z najbardziej „zielonych” miast w Europie. Na jego terenie oraz w bezpośrednich okolicach nie funkcjonuje żaden przemysł ciężki. Ekologiczny trend odzwierciedlony jest również we focie rent-a-car, która często oferuje samochody hybrydowe (najczęściej Auris Hybrid).

Wynajem minivanów Sztokholm
Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Sztokholm Arlanda oferują szeroki wybór vanów o pojemności do 7 osób do wynajęcia. Ich cena waha się zazwyczaj pomiędzy około 1400 a 2000 pln za tydzień, w zależności od modelu i od okresu na który przypada wynajem. Najpopularniejsze modele minivanów do wynajęcia w Sztokholmie to VW Sharan, Opel Zafira i Ford S-Max.

Opel Zafira
Opel Zafira, minivan o pojemności do 7 osób (5+2) jest zazwyczaj jednym z tańszych pojazdów do wynajęcia na Lotnisku Arlanda.

Większe grupy podróżnych skorzystać mogą z ofert wynajmu minibusów, w tym na przykład Opel Vivaro i Fiat Ducato.

Lotnisko Arlanda (ARN) – lokalizacja
Sztokholm Arlanda jest największym portem lotniczym Szwecji i trzecim największym w całej Skandynawii.

Usytuowany jest około 40 km na północ od stolicy Szwecji, w pobliżu miasta Marsta, w prowincji Uppland.

Lotnisko połączone jest bezpośrednio z autostradą A4, wiodąca do Sztokholmu na południu i Uppsala, słynnym miastem uniwersyteckim, na północy. Odległość z Lotniska Arlanda do Uppsala wynosi około 35 km.

Sztokholm obsługiwany jest również przez inne lotniska międzynarodowe: Bromma, Skavsta i Vasteras. Te ostatnie jest jednak położone w znacznej odległości – około 100 km – od Sztokholmu.

Lokalizacja lotnisk Sztokholmu na mapie. 

Loty z Polski do Sztokholmu Arlanda
Bezpośrednie loty z Polski na Lotnisko Arlanda oferowane są przez lnie lotnicze LOT (z Warszawy Chopin), Norwegian (z Krakowa) i SAS (z Gdańska i Krakowa).

Atrakcje Sztokholmu
Stolica Szwecji oferuje szereg atrakcji turystycznych: zabytki, muzea, galerie sztuki współczesnej i interesującą, nowoczesną architekturę.

W Sztokholmie warto jest odwiedzić:

  • Pałac Drottningholm, Cmentarz Woodland/Skogskyrkogarden i miasto Birka – wszystkie trzy figurujące na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO.
  • Pałac Rosendal
  • Muzeum Vazów
  • Galerię sztuki Bonniers Konsthal
  • Centrum sztuki Kulturhuset Stadseatern
  • Halę Stockholm Concert Hall, w której odbywa się ceremonia wręczenia pokojowej nagrody Nobla.

Obfitujący zabytki oraz niezmiennie utrzymujący się w awangardzie sztuki współczesnej i nowoczesnych rozwiązań technologicznych, Sztokholm jest miastem wyjątkowym również jeśli chodzi o układ urbanistyczny. Miasto powstało na 14 wyspach położonych wzdłuż brzegu jeziora Malaren.

Pomimo względnie dużej populacji, liczącej sobie aż 1.4 miliona, Sztokholm jest miastem bardzo przestronnym , pełnym parków i obszarów zielonych, kanałów i dróg wodnych, oferującym niezwykłe jak na stolicę dużego Europejskiego kraju, krajobrazy.

Równolegle z turystyka wypoczynkowa rozwija się w Sztokholmie również turystyka biznesowa. W mieście znajdują się siedziby wielu znanych międzynarodowych korporacji, w tym Ericsson, IBM, Electrolux, H&M oraz ważnych instytucji finansowych.

Porównaj oferty wynajmu samochodów na Lotnisku Sztokholm Arlanda (ARN) w wyszukiwarce Cartrawler Szwecja


Wynajem samochodów Sztokholm, Lotnisko Arlanda - znajdź najlepsze oferty z Cartrawler Szwecja
Artykuły: Wynajem samochodów Sztokholm, Lotnisko Arlanda - znajdź najlepsze oferty z Cartrawler Szwecja
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, January 16 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz