Wynajem samochodu Tirana, Lotnisko

Albania, podobnie jaki inne kraje Bałkanów, zaczyna przykuwać coraz większą uwagę, jako destynacja turystyczna.

Znaczna część odwiedzających ten kraj korzysta z głównego portu lotniczego Albanii, Lotniska Tirana - TIA.

Porównaj aktualnie obowiązujące ceny usług rent a car na Lotnisku Tirana

Oficjalna nazwa portu brzmi Lotnisko im. Matki Teresy w Tiranie. Znany jest one także pod nazwą Lotnisko Rinas i jako jedyny w całym kraju oferuje połączenia międzynarodowe. Lotnisko Kukës, którym zainteresowanie wyraziły linie Ryanair i Wizzair nie jest jeszcze gotowe do podjęcia ruchu pasażerskiego.

Fiat 500L
Fiat 500L – popularny, tani samochód do wynajęcia w Albanii; w przeciwieństwie do wersji podstawowej, wersja L oferuje sporo miejsca w kabinie i bagażniku.

Tani wynajem samochodów Lotnisko Tirana – TIA
Usługi rent a car na Tirana oferowane są przez szereg wypożyczalni, zarówno tych międzynarodowych, powszechnie znanych, jak i lokalnych. Pośród wypożyczalni samochodów obsługujących lotnisko znajdują się między innymi:

 • addCar
 • Albarent
 • Avis
 • Alamo
 • Budget
 • City Rent
 • Enterprise Rent A Car
 • Europcar
 • Green Motion
 • Hertz
 • Optimorent
 • Rentline
 • Sicily by Car
 • Sixt
 • Surprice Car Rental

Uwaga: Optimorent i Sicily By Car są wypożyczalniami włoskimi.

Duża konkurencja pomiędzy wypożyczalniami (jak również niski koszt siły roboczej) sprawiają, iż ceny wynajmu są często bardzo przystępne. Flota dużych wypożyczalni samochodów w Tiranie złożona jest przeważnie z nowych, lub niemal nowych samochodów.

Czy Albania jest tania?
Walutą Albanii jest lek (skrót międzynarodowy - ALL).

Pomimo, iż gospodarka Albanii przeżywa rozwój w ostatnich lata, kraj ten nadal pozostaje stosunkowo biednym, w porównaniu do innych krajów europejskich, a nawet sąsiadów w regionie. To oznacza, iż wiele produktów podstawowej potrzeby nabyć można w Albanii w bardzo niskich cenach.

Co jest tanie w Albanii? Poniżej, wrażenia zachodniego turysty z wizyty w Shkoder (materiał w języku angielskim):

Ceny markowych produktów, ubrań, czy elektroniki w Albanii pozostają na poziomie europejskim, jednak wyżywienie, zarówno jeśli chodzi o koszt zakupów w supermarketach, czy na lokalnych targowiskach, jak i posiłki w restauracjach, są bardzo niskie.

Przystępne są również ceny usług rent a car Albania.

VW Golf
Na Lotnisku Tirana, VW Golf nawet w szczycie sezonu często dostępny jest do wynajęcia w cenie od około 700 pln za tydzień.

Najważniejszym partnerem gospodarczym Albanii pozostają Włochy. Pomimo dekad izolacji politycznej za czasów reżimu komunistycznego, w gospodarce, ale również kulturze, widoczne są także wpływy Grecji i Turcji.

Około 15% procent przychodu kraju generowane jest przez Albańczyków pracujących za granicą. Turystyka i rolnictwo zaliczają się do coraz bardziej rosnących w siłę przemysłów.

Albania w UE – przepisy wjazdowe dla obywateli Polski
W 2009 roku Albania stała się członkiem NATO; w 2014 zgłosiła kandydaturę na członkostwo w Unii Europejskiej.

Niewielki kraj, liczący sobie około 3 miliony mieszkańców ma, wraz z sąsiadem – Macedonią, spore szanse na przyłączenie do Unii Europejskiej w bliskiej przyszłości.

Przewodnik po Albanii:

Trudno jest przewidzieć kiedy to nastąpi, biorąc pod uwagę obecne nastroje w Unii i brak spójnej polityki pomiędzy jej krajami członkowskimi, w tym Polską i Węgrami.

W międzyczasie, Albania wprowadziła ułatwienia w ruchu turystycznych, znosząc wymogi wizowe dla większości krajów członkowskich Unii, w tym Polski. Obywatele RP na teren Albanii wjechać mogą na podstawie ważnego dowodu osobistego. W przypadku pobytu do 90 dni wiza nie jest wymagana.

Znajdź więcej praktycznych informacji na oficjalnym portalu turystycznym AlbaniiWynajem samochodu Tirana, Lotnisko
Artykuły: Wynajem samochodu Tirana, Lotnisko
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, January 07 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz