Wypożycz samochód na Lotnisku Piza - Toskania wynajętym samochodem

Obsługujący ponad 5 milionów pasażerów rocznie (dane za rok 2016) Port Lotniczy Piza jest jedenastym, co do wielkości lotniskiem w we Włoszech i jednocześnie jednym z głównych wrót do regionu Toskania.

Porównaj oferty rent-a-car Piza, Lotnisko przy pomocy wyszukiwarki Cartrawler Włochy

Fiat Panda
Fiat Panda to popularna alternatywa taniego samochodu do wynajęcia we Włoszech. Znaleźć go można we flocie praktycznie wszystkich wypożyczalni samochodów operujących na lotnisku w Pizie.

Znane pod oficjalna nazwą Port Lotniczy Galileo Galilei, Lotnisko Piza położone jest w odległości około 1.5 kilometra na południe od centrum miasta. Trasa znana jako Superstrada Firenze-Pisa-Livorno, przebiegająca w pobliżu lotniska łączy je z Florencją i Livorno. Autostrada SS1/E80 z kolei pozwala na dojazd do Viareggio i La Spezia.

Turyści pragnący poznać Toskanię a przybywający tu droga lotniczą właśnie przez Pizę, znajdą na lotnisku szeroki wybór ofert rent-a-car, często w konkurencyjnych cenach, w porównaniu do większych centrów turystycznych, jak na przykład Rzym, czy Mediolan.

Wypożyczalnie samochodów Piza, Lotnisko 
Na lotnisku w Pizie, samochód wynająć można w dużych, międzynarodowych wypożyczalniach, jak na przykład Avis, Sixt, Europcar, Hertz, Firefly, czy Goldcar, jak również w wypożyczalniach włoskich, w tym WinRent, Sicily by Car i Liberty Rentals. Enterprise Rent A Car działa we Włoszech we współpracy z krajową marką Locauto.

Biura wypożyczalni aut na Lotnisku Piza skupione są w oddzielnym obiekcie, usytuowanym w odległości około 500 metrów of terminala. Można się do niego dostać na piechotę (5-minutowy spacer), lub udostępnionym wahadłowym autobusem.

Tani wynajem samochodów Piza
Podobnie, jak w przypadku wielu innych włoskich destynacji turystycznych, małe samochody miejskie zaliczają się do najczęściej wynajmowanych pojazdów. Są tanie, w pełni wystarczające dla jednej lub dwóch osób nie podróżujących z nadmierną ilością bagażu i świetnie sprawdzają się podczas parkowania w zatoczonych centrach dużych włoskich miast. Fiat 500 i Opel Adam to w sezonie letnim 2017 najpopularniejsze modele w klasie mini, oferowane przez wypożyczalnie na Lotnisku Piza. Nawet w szczycie sezonu turystycznego, w lipcu i sierpniu wynająć je można zazwyczaj od około 700 pln za tydzień.

Turyści, dla których liczy się jednak wygoda, więcej miejsca zarówno dla pasażerów jak i w bagażniku, jak również nieco bogatsze wyposażenie, zwłaszcza podczas podróży na długich trasach, skorzystać będą prawdopodobnie z ofert wynajmu w wyższych klasach. Różnica w cenie pomiędzy klasą mini a ekonomiczna, jest często nieproporcjonalnie mała w stosunku do zwiększonego komfortu podróży.

Ceny wynajmu VW Polo, Forda Fiesty, Fiat Panda, czy Fiata Punto, w miesiącach letnich, zaczynają się zazwyczaj od około 800 pln, o ile rezerwacja wykonana została z wyprzedzeniem. Zwlekanie z zarezerwowaniem samochodu do wynajęcia na ostatnią chwile niemal zawsze oznacza zawyżoną cenę.

Najkorzystniejsze oferty rent-a-car dostępne są zazwyczaj poprzez internetowe wyszukiwarki, jak na przykład Cartrawler, które współpracują z dużą ilością wypożyczalni, dzięki czemu zaoferować mogą często prawdziwie konkurencyjne ceny.

Znajdź tani wynajem samochodów na Lotnisku Piza

Lotnisko Piza – komunikacja miejska
Podróżni dla których Piza jest punktem docelowym, doskonale poradzą sobie bez własnego środka transportu. Zabytkowe centrum Pizy jest niewielkie i najwygodniej zwiedza się je na piechotę.

Film promujący turystykę w Pizie:

Lotnisko jest dobrze skomunikowane z centrum miasta. Mieści się około półtora kilometra od stacji kolejowej Pisa Centrale, z która łączy je nowoczesna i specjalnie do tego celu skonstruowana automatyczna kolejka. Przejazd pomiędzy terminalem lotniska a stacją Pisa Centrale zajmuje zaledwie około 8 minut. Alternatywnie, skorzystać można również z połączeń autobusowych, nie są one już jednak ani tak szybkie, ani tak wygodne i bardziej sprawdzą się w przypadku osób zmierzających w kierunku innych miast Toskanii, w tym Florencji, Sieny, Lucca, czy Viareggio.

Przejazd taksówką z lotniska do Pizy oznacza wydatek rzędu 13-20 eur w zależności od punktu docelowego i natężenia ruch po drodze

Loty do Pizy
W sezonie letnim 2017, jedynym przewoźnikiem oferującym bezpośrednie połączenia z Polski do Pizy jest Ryanair, na trasach z Warszawy-Modlin i Gdańska.


Wypożycz samochód na Lotnisku Piza - Toskania wynajętym samochodem
Artykuły: Wypożycz samochód na Lotnisku Piza - Toskania wynajętym samochodem
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, June 21 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz