Wypożyczalnie samochodów Barcelona, Lotnisko El-Prat

Por Lotniczy El Prat - BCN to główne lotnisko Barcelony i, w wielu przypadkach, pierwszy przystanek na drodze turystów zmierzających do Costa Brava.

Porównaj oferty wynajmu samochodów na lotnisku w Barcelonie

Lotnisko obsługuje ponad 37 milionów pasażerów rocznie; znaczna ich część decyduje się na wynajem samochodu bezpośrednio na lotnisku, już na samym początku wakacji w Hiszpanii.

Lotnisko Barcelona wypożyczalnie samochodów
Stanowiska niektórych z wypożyczalni obsługujących lotnisko EL Prat w Barcelonie © Foto: www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Autoclick
Hiszpańska wypożyczalnia samochodów, od niedawna na rynku, zajmuje coraz silniejszą pozycję na Półwyspie Iberyjskim, pojawia się również w niektórych krajach centralnej i północnej Europy (w Polsce z usług Autoclick skorzystać można na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wypożyczalnia oferuje zróżnicowaną i nowoczesną flotę, od małych samochodów miejskich, po duże auta rodzinne, vany i minibusy.

Avis Rent A Car
Jedna z najbardziej rozpowszechnionych marek rent-a-car na świecie, Avis, oferuje swoje usługi bezpośrednio na Lotnisku El Prat, zarówno w Terminalu 1 jak i Terminalu 2. Biura Avis El Prat otwarte są przez 7 dni w tygodniu w godzinach 07:00 – 00:00.

Atesa Barcelona Airport
Bardzo popularna hiszpańska wypożyczalnia Atesa została zakupiona w 2012 roku przez amerykańska markę Enterprise Rent A Car, aktywnie podbijającą rynek europejski. Działająca pod wspólnym szyldem  Enterprise/Atesa wypożyczalnia dzieli biura zarówno w Terminalu 1 BCN (otwarty 7 dni w tygodniu, w godzinach 07:00 – 24:00), jak i w Terminal 2 (godziny otwarcia 07:00 – 23:00, pon-niedz.).

Budget
Podobnie jak w przypadku wielu innych miejsc odbioru, na Lotnisku w Barcelonie wypożyczalnia Budget dzieli punkt wynajmu z Avis (z którą tworzy grupę Avis Budget Group).

Centauro Rent A Car Barcelona
Hiszpańska wypożyczalnia Centauro obecna jest w większości popularnych ośrodków turystycznych w Hiszpanii. Na lotnisku w Barcelonie biura Centauro usytuowane są poza terenem lotniska, jednak w jego bezpośrednim sąsiedztwie, tuż przy Terminalu 2 (adres: Carrer Alta Ribarorça 30, El Prat the Llobregat 08820). Dojazd do punktu wynajmu Centauro z lotniska umożliwia zapewniony przez wypożyczalnię autobus (shuttle). Godziny otwarcia biura Centauro na Lotnisku El Prat: 07:00 – 23:00, pon-niedz.

Dollar
Amerykańska marka Dollar, będąca częścią koncernu Dollar Thrifty Automotive Group oferuje usługi wynajmu samochodów bezpośrednio na Lotnisku El Prat.

Enterprise Rent A Car Barcelona Airport – Enterprise/Atesa
Czytaj w części poświęconej wypożyczalni Atesa, powyżej.

Europcar
Jeden ze światowych liderów w dziedzinie usług rent-a-car, wypożyczalnia Europcar posiada stanowiska zarówno w obydwu terminalach Lotniska EL Prat w Barcelonie. Zwykłe godziny otwarcia to 07:00 – 24:00, pon-niedz. Za dodatkową opłatą możliwy jest odbiór i zwrot auta po godzinach.

Firefly
Należąca do Hertz-a tania wypożyczalnia Firefly oferuje swoje usługi na Lotnisku Barcelona w budynku B parking przy Terminalu 2. Biuro Firefly otwarte jest 7 dni w tygodniu, w godzinach: 08:00 – 01:00. Dla klientów zwracających samochód w nocy, poza godzinami pracy, udostępniona została skrzynka na klucze (key drop box).

Goldcar Barcelona (BCN)
Oddział wypożyczalni Goldcar odpowiadające za obsługę portu lotniczego mieści się poza terenem lotniska, pod adresem: Polígono Mas Blau II, Avenida del les Garrigues 49, 08820 El Prat de Llobregat. Wypożyczalnia zapewnia dojazd do swojego biura kursującym z dużą częstotliwością autobusem, zatrzymującym się zarówno przed Terminalem 1 jak i Terminalem 2 BCN. Oddział czynny jest przez cały tydzień, w godzinach 07:00 – 23:00.

Hertz Barcelona El-Prat
Na lotnisku w Barcelonie nie mogło zabraknąć wypożyczalni Hertz. Posiada ona oddziały w obydwu terminalach lotniska, czynne przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Interrent
Stanowisko wypożyczalni low-cost Interrent na Lotnisku Barcelona mieści się w pobliżu Terminalu2, na terenie parkingu (na wprost terminalu). Godziny otwarcia: 07:00 – 00:00, pon-niedz.

Keddy
‘Keddy by Europcar’ to stosunkowo niedawno powstała marka należąca do giganta Europcar. Swoje usługi kieruje ona głównie na rynek turystyki wypoczynkowej. Samochody Keddy rezerwować można jedynie przez brokerów, agencje podróż i innego typu touroperatorów.

Nomadcar
Wypożyczalnia Nomadcar wywodzi się ze Szwajcarii, gdzie oferuje głównie wynajem aut w segmencie premium (przeważnie marki Mercedes). Na potrzeby popularnych destynacji turystycznych na południu Europy, gdzie również skorzystać można z usług Nomadcar, wypożyczalnia przygotowała bardziej zróżnicowaną flotę, zawierającą również auta ekonomiczne, kompaktowe i rodzinne.

Sixt
Lotnisko El-Prat jest jednym z sześciu punktów wynajmu Sixt Rent A Car w Barcelonie. Stanowiska Sixt znaleźć można na terenie obydwu terminali. Czynne są one przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W flocie Sixt znaleźć można zarówno popularne samochody z segmentu economy i compact, jak i luksusowe auta ze specjalnej kolekcji Sixt, na przykład Maserati Ghibli.Wypożyczalnie samochodów Barcelona, Lotnisko El-Prat
Artykuły: Wypożyczalnie samochodów Barcelona, Lotnisko El-Prat
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, April 04 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz