Wypożyczalnie samochodów Girona Lotnisko (Girona-Costa Brava)

Porównaj oferty rent-a-car na Lotnisku Girona przy pomocy wyszukiwarki Cartrawler Hiszpania

Port lotniczy Girona – GRO to dla wielu turystów pierwszy przystanek na hiszpańskim wybrzeżu Costa Brava. Jego oficjalna nazwa zresztą to właśnie ‘Aeropuerto Girona-Costa Brava’, choć niektóre z obsługujących je linii lotniczych stosują także określenie ‘Lotnisko Barcelona-Girona’, będące sporym nadużyciem, jako że odległość do Barcelony to niemal 100 km, czyli sporo ponad godzinę drogi samochodem. Lotnisko mieści się około 13 km od centrum miasta Girona (lub Gerona):

Pejzaże okolic Girony i Costa Brava:

Z Lotniska Girona często korzystają również podróżni zmierzający do ośrodków narciarskich Pirenejów w Hiszpanii, Francji oraz Andorze.

Wynajem samochodów na lotnisku Girona-Costa Brava to popularne rozwiązanie dla turystów lubiących podróżować na własną rękę. Na terenie portu lotniczego i w jego okolicach działa wiele wypożyczalni aut, zarówno powszechnie znanych marek rent-a-car, jak i wypożyczalni miejscowych. Rezerwując wynajem samochodu na Lotnisku Girona w systemie Cartrawler masz możliwość sprawdzenia uprzednio, czy auto pochodzi z wypożyczalni, której biuro znajduje się bezpośrednio na lotnisku, czy też udać się trzeba do niego autobusem shuttle zapewnionym przez wypożyczalnię.

Seat Ibiza
Seat Ibiza, jeden z najpopularniejszych modeli samochodów do wynajęcia w klasie ekonomicznej w Hiszpanii.

Poniżej przedstawiamy listę głównych usługodawców rent-a-car na lotnisku Girona.

Alamo
Biura wypożyczalni Alamo na Lotnisku Girona znajdują się na terenie terminala i czynne są 7 dni w tygodniu (godziny otwarcia w zależności od sezonu).

Avis
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek sektora rent-a-car, Avis ulokowała swoje biuro na Lotnisku Girona poza terminalem, w budynku  DHL, po przeciwnej stronie ronda, którym dojeżdża się do lotniska. Biuro czynne jest codziennie. Godziny otwarcia poza sezonem to 08:30 – 13:30 i 16:00 –21:00; w sezonie biuro otwarte jest przez cały dzień, do późnych godzin nocnych. Dla klientów zwracających auto po godzinach udostępniona zostala skrzynka do której wrzuca się kluczyki (key drop-off box).

Budget
Należąca do grupy Avis Budget wypożyczalnia Budget dzieli biuro ze swoją siostrzana firmą, Avis.

Drivalia
Powstała w 2011 roku w Alicante hiszpańska wypożyczalnia Drivalia urosła z rangi niewielkiej, miejscowej firmy do powszechnie rozpoznawalnej marki. Obecnie, oprócz Alicante, swoje usługi oferuje także w Walencji, Bilbao, Santiago, na Majorce oraz właśnie w Gironie.

Enterprise Rent A Car
Amerykańska wypożyczalnia agresywnie podbijająca rynek rent-a-car w Europie Południowej (w Hiszpanii poprzez współpracę z lokalną marką Atesa) obecna jest zarówno na Lotnisku Girona, jak i na głównym dworcu kolejowym miasta (Estación Ave).

Europcar Gerona
Biura wypożyczalni Europcar znaleźć można we wszystkich kluczowych dla transportu i turystyki lokalizacjach I Lotnisko w Gironie nie jest tu wyjątkiem. Tutejsze biuro Europcar otwarte jest codziennie, pomiędzy godz. 08:00 rano a północa. Poza szczytem sezonu normą jest przerwa o okolicy pory obiadowej. Korzystając z systemu rezerwacji Cartrawler, upewnij się, iż wprowadziłeś godzinę odbioru I zwrotu auta, aby otrzymać jak najtrafniejsze wyniki wyszukiwania (jeśli o wskazanej godzinie biuro wypożyczalni jest zamknięte, wyszukiwarka nie wyświetli żadnych ofert z niej pochodzących).

Firefly
Najtańsze samochody do wynajęcia na Lotnisku Girona dostępne poprzez wyszukiwarkę Cartrawler pochodzą często z wypożyczalni Firefly (będącej własnością Hertz/z), która swoja ofertę kieruje głównie na rynek turystyczny. Z usług Firefly w Gironie skorzystać można przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 08:00 – 01:00 (godziny otwarcia biura mogą się zmienić w zależności od sezonu.

Goldcar Costa Brava / Rhodium
Hiszpańska wypożyczalnia Goldcar posiada bardzo rozbudowaną sieć oddziałów w Hiszpanii; działa również w Portugalii, Grecji, we Włoszech i w Maroku. Biuro Goldcar na Lotnisku Girona jest jednym z 42 oddziałów wypożyczalni w samej Hiszpanii. Godziny otwarcia to zazwyczaj 01:00-06:00 (mogą ulec zmianie w zależności od pory roku). Siostrzaną marką Goldcar, jest wypożyczalnia Rhodium.

Hertz
Pomimo iż wypożyczalnia Hertz znajduje się na liście usługodawców rent-a-car lotniska, w sezonie letnim 2016 nie były dostępne żadne oferty tej wypożyczalni na Lotnisku Girona.

Interrent Girona-Costa Brava
Jedna z marek low-cost giganta Europcar, wypożyczalnia Interrent posiada oddział bezpośrednio w terminal lotniska, czynny przez cały tydzień, pomiędzy 10:00 rano a 22:00.

Rhodium Car Rental
Należąca do grupy Goldcar, znana z charakterystycznego, fioletowego logo wypożyczalnia Rhodium pomimo iż istnieje stosunkowo krótko, szybko rozbudowuje swoją sieć oddziałów w Hiszpanii. Przed dokonaniem rezerwacji w Rhodium, warto jest dokładnie zapoznać się z warunkami umowy; limit kilometrów wliczonych w cenę, czy niezbyt korzystne zasady uzupełniania paliwa są często stosowane w ofertach pochodzących zarówno z Rhodium jak i firmy-matki, Goldcar.

Sol-Mar Girona 
Hiszpańska wypożyczalnia obecna w wielu popularnych destynacjach turystycznych w Hiszpanii posiada oddział na Lotnisku Girona. Mieści się on w budynku zajmowanym również przez Avis i Budget, po przeciwnej stronie głównej drogi dojazdowej (ronda). Dostanie się do niego z terminal ułatwiają zapewnione przez wypożyczalnię autobusy.

Znajdź informacje na temat turystyki w Costa Brava.Wypożyczalnie samochodów Girona Lotnisko (Girona-Costa Brava)
Artykuły: Wypożyczalnie samochodów Girona Lotnisko (Girona-Costa Brava)
Tematy: , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, June 25 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz