Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Gdańsk

Trzecie, co do wielkości pod względem liczby odprawianych pasażerów lotnisko w Polsce, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy cieszy sie zainteresowaniem zarówno turystów pragnących zwiedzić Trójmiasto, jak i podróżnych przybywających do Gdańska w interesach. 

Wynajem aut Gdańsk, Lotnisko - porównaj ceny

Zarówno jednym, jak i drugim, gdańskie lotnisko oferuje ciekawą ofertę usług wynajmu samochodów. Samochód w Gdańsku-Rębiechowie wypożyczyć można zarówno w powszechnie znanych firmach segmentu rent-a-car, jak i w małych, miejscowych wypożyczalniach.

VW Polo Gdańsk

VW Polo to zazwyczaj jeden z tańszych samochodów do wynajęcia na Lotnisku im. Lecha Wałęsy.

Wypożyczalnie na Lotnisku Gdańsk
Reprezentacyjna (i najwygodniejsza dla klienta) lokalizacja w hali głównej gdańskiego lotniska zarezerwowana jest dla biur największych wypożyczalni aut. Znajduję się pośród nich zarówno firmy międzynarodowe, jak i polskie.

Avis Rent A Car Gdańsk
Biuro jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek rent-a-car na świecie – Avis, na Lotnisku Gdańsk czynne jest przez siedem dni w tygodniu, w godzinach 8:00-23:00.

Budget
Wypożyczalnia Budget cieszy się opinią tańszego odpowiednika Avis Rent A Car (wspólnie tworzą one konsorcjum Avis Budget Group). Stanowiska wynajmu obydwu firm usytuowane sa zazwyczaj „po sąsiedzku”. Dzieje się tak również na lotnisku w Gdańsku.

Carwiz
Franczyzowa wypożyczalnia zajmuje coraz silniejszą pozycję w popularnych europejskich destynacjach turystycznych. Dysponuje nowoczesną flotą we wszystkich najpopularniejszych klasach wynajmu.

Dollar Rent A Car
Podobnie, jak w przypadku innych znanych wypożyczalni w Gdańsku-Rębiechowie, biuro Dollar Rent A Car mieści się w hali głównej lotniska. Godziny otwarcia: pon-nd, 08:00-20:00.

Enterprise Rent A Car
Dynamicznie rozwijająca się na rynku europejskim amerykańska wypożyczalnia Enterprise Rent A Car zapewnia wynajem samochodów bezpośrednio na lotnisku w Gdańsku w godzinach 08:00-22:00, od poniedziałku do piatku oraz pomiedzy 09:00 i 17:00 w soboty. Odbiór poza normalnymi godzinami otwarcia możliwy jest na żądanie (podlega dodatkowej opłacie); zwrot przez całą dobę (kluczyki wrzucić można do specjalnie do tego celu przeznaczonej skrzynki).

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai, jeden z najpopularniejszych pojazdów typu SUV.

Europcar Gdańsk
Sieć punktów wynajmu wypożyczalni Europcar w Polsce obemuje najważniejsze węzły transportowe, w tym lotniska, dworce kolejowe i centra większych miast. Biuro Europcar na Lotnisku Gdańsk-Rębiechowo usytuowane jest w hali głównej i czynne codziennie, w godzinach 09:00-23:00. Odbiór i zwrot samochodów po godzinach podlegać może dodatkowej opłacie.

Express Rent A Car
Jedna z największych polskich wypożyczalni samochodów, Express Rent A Car konkuruje z powodzeniem z międzynarodowymi markami. Punkt Express Rent A Car na lotnisku w Gdańsku usytuowany jest w sąsiedztwie biura LOTu oraz kawiarni So Café. Godziny otwarcia: pon-pt 08:00-20:00 oraz sob-nd. 09:00-17:00.

Global Rent A Car
Franczyzowa wypożyczalnia Global Rent A Car, na rynku od zaledwie kilku lat, stale rozwija swoją sieć oddziałów w Europie, jak również w Ameryce i Azji. W Polsce obecna jest na wszystkich większych lotniskach, jak również w centrach dużych miast.

Green Motion
Wywodząca się z Wielkiej Brytanii, i powstała w 2007 roku wypożyczalnia Green Motion reklamuje swoją flotę jako przyjazną środowisku i złożoną w dużej części z pojazdów o niskiej emisji CO2. Franczyzy tej marki obecnie spotkać można już w większości destynacji europejskich. Flota Green Motion na Lotnisku Rębiechowo nie odbiega znacznie od oferty innych wypożyczalni.

Honda C-HR

Toyota C-HR, we flocie Green Motion GDN.

GT Cars
Oprócz Katowic, z których się wywodzi, wypożyczalnia GT Cars posiada przedstawicielstwa także w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu oraz Sopocie, Gdyni i Gdańsku. Wypożyczalnia oferuje atrakcyjne ceny wynajmu we wszystkich klasach, od małych samochodów miejskich, po duże auta rodzinne.

Hertz
Z usług wypożyczalni Hertz na lotnisku w Rębiechowie skorzystać można przez siedem dni w tygodniu, w godzinach 08:00-20:00.

Kaizen Rent
Obecnej we wszystkich większych portach lotniczych w kraju wypożyczalni Kaizen nie mogło zabraknąć także na Lotnisku Gdańsk. Jej biur mieści się bezpośrednio na terenie terminalu.

Panek Wynajem Samochodów Gdańsk-Rębiechowo
Wypożyczalnia Panek posiada 43 punkty wynajmu w Polsce. Biuro na lotnisku Lecha Wałęsy czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-17:00 oraz w soboty pomiędzy 09:00 a 13:00.

Sixt Rent A Car
Obsługującej 25 punktów w 14 polskich miasta wypożyczalnia Sixt zabraknać nie mogło na trzecim, co do wielkości lotnisku w Polsce. Z usług Sixt Rent A Car w Gdańsku-Rębiechowie korzystać można przez cały tydzień, w godzinach 08:00-22:00 od poniedziałku do piątku i od 09:00 do 17:00 w soboty i niedziele.

Wynajem samochodów Gdańsk-Rębiechowo – wypożyczalnie spoza lotniska
W wielu przypadkach konkurencyne ceny wynajmu aut uzyskać można w mniej znanych, lokalnych wypożyczalniach, które nie musząc zmagać się z wysokimi kosztami wynajmu biur na lotnisku, zaproponować mogą klientowi korzystniejsze warunki. Samochody oferowane przez tego typu wypożyczalnie podstawiane są na lotnisko (odpłatnie, lub nie), lub zapewniany jest transport do  punktu odbioru auta.

ABS Rent Gdansk
Rekalmująca się jako pierwsza wypożyczalnia samochodów w Gdyni, firma ABS Rent oferuje usługi na terenie Trójmiasta, w tym również na Lotnisku Rębiechowo. ABS Rent oferuje wynajem samochodów osobowych, także z automatyczną skrzynia biegów. W cenie wynajmu zawarty jest dobowy limit kilometrów (300km/dzień, każdy dodatkowy kilometr w cenie 15 gr.).

An-Car Gdańsk
Biuro wypożyczalni An-Car mieści się w bezpośredniej bliskości gdańskiego lotniska (ul. Słowackiego 169). W ofercie standardowe samochody osobowe oraz auta luksusowe, z naciskiem na marki niemieckie (również z automatyczną skrzynią biegów).

Autocash
Polska wypożyczalnia samochodów Autocash, nie posiada przedstawicielstwa bezpośrednio na lotnisku; przedstawiciel wypożyczalni oczekuje na klientów na lotnisku w umówionym miejscu.

Autolis
Stosunkow niewielka wypożyczalnia Autolis posiada biura w Gdyni oraz w sąsiedztwie Lotniska Rębiechowo (u.l Słowackiego 186).

Auto Kubus
Kolejna z trójmiejskich wypożyczalni samochodów, Auto Kubus obsługuje Gdańsk, Gdynię, Sopot oraz Lotnisko Rębiechowo. Firma nie pobiera opłaty za podstawienie samochodu na lotnisko.

AutoTex
Wypożyczalnia z siedzibą w Gdańsku (Al. Hallera 128) obsługuje również gdański port lotniczy; zapewnia wynajem samochodów osobowych, busów osobowych (do 9 osób) oraz wynajem busów towarowych (między innymi furgony skrzyniowe, kontenery 8-paletowe, plandeki i lawety).

Carnet
Obecnej w ponad 30 polskim miastach wypożyczalni Carnet nie mogło zabraknąć na Lotnisku Gdańsk, gdzie oddaje swoim klientom do dyspozycji autobus liniowy kursujący pomiędzy terminalem a biurem położonym w sąsiedztwie portu.

ComfortRent Poland
Firma z siedzibą w Kryspinowie, pod Krakowem, posiada oddziały na terenie Krakowa, Katowic, Warszawy, Wroclawia, Poznania, Gdanska i Rzeszowa. W Gdańsku możliwy jest odbiór bezpośrednio na lotnisku. Bez limitu kilometrów.

ExpresAuto
Firma z siedzibą w Gdańsku (adres: ul. Czestochowska 49); podstawia samochody na terenie Trójmiasta bezpłatnie. Oferuje szeroki wybór pojazdów: od małych samochodów miejskich, aż po luksusowe limuzyny (w tym auta do ślubu).

Ideal Car
Konkurująca z wieloma podobnego kalibru wypożyczalniami firma Ideal Car zaewnia całodobowy wynajem samochodów na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu, nie pobierając opłaty za podstawienie auta. Adres biura: ul. Ogarna 117, 80-826 Gdynia).

GTL Rent A Car
Trójmiejska wypożyczalnia samochodów GTL z siedzibą w sąsiedztwie Lotniska Rębiechowo (ul. Budowlanych 72, 72, 80-298 Gdańsk).

Kaizenrent
Dynamicznie rozwijająca się, i jedna z nowszych wypożyczalni w Polsce, Kaizenrent, nie posiada jak na razie biura w gdańskim porcie; przedstawiciel wypożyczalni odbiera klientów z lotniska.

One Way
Polska firma rent-a-car operująca na terenie Trójmiasta; w ofercie również mechanika pojazdowa i wulkanizacja. Siedziba w Gdyni (ul. Hryniewickiego 10).

Smok Wynajem Samochodów
Wypożyczalnia Smok oferuje krótko- i długoterminowy wynajem samochodów na terenie Gdańska, Gdyni i Trójmiasta. Obsługa Lotniska Rębiechowo dostępna jest całodobowo. W ofercie samochody osobowe i dostawcze. 

Samochody SUV coraz tańsze
W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie pojazdami typu SUV, wypożyczalnie samochodów stale rozbudowują swoja flotę w tym segmencie. Do najpopularniejszych modeli dostępnych na krajowym rynku zaliczają się, miedzy innymi, Nissan Qashqai, Nissan Juke, Dacia Duster, Opel Mokka, Honda C-HR i Seat Arona.

Wykonanie rezerwacji z wyprzedzeniem jest najlepszą gwarancją uzyskania korzystnej ceny. Biorąc po uwagę jednak, iż praktycznie wszystkie wypożyczalnie posiadają te pojazdy w swojej ofercie, koszt wynajmu SUVa jest obecnie o wiele niższy, niż jeszcze rok, czy dwa lata temu.

Znajdź najniższe ceny SUVów na Lotnisku w Gdańsku

Zobacz również: Visitgdansk - oficjalny portal turystyczny miasta Gdańsk.Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Gdańsk
Artykuły: Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Gdańsk
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, November 24 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz