Wypożyczalnie samochodów Lotnisko Keflavik – wynajem aut Islandia

Wybierasz się do Islandii? Wyszukiwarka ofert Cartrawler pomoże Ci znaleźć najkorzystniejsze oferty wypożyczalni samochodów na Lotnisku Keflavik.

Porównaj oferty rent a car Rejkiawik, Lotnisko Keflavik

Port lotniczy Keflavik – KEF jest głównym lotniskiem Islandii. Mieści się na południowo zachodnim wybrzeżu wyspy. Od stolicy kraju, Rejkiawiku, dzieli go około 50 km (godzina drogi samochodem).

VW Polo, popularny samochód w klasie ekonomicznej, we flotach wypożyczalni samochodów na Lotnisku Keflavik.

Warto zauważyć iż Rejkiawik posiada własne, znacznie mniejsze lotnisko (o kodzie IATA RKV) usytuowane około 3 km od centrum miasta. Przeznaczone jest jednak ono głównie do obsługi ruchu krajowego.

Przyjmujące blisko 10 milionów pasażerów rocznie Lotnisko Keflavik oferuje szeroki wybór usług rent a car, jako że wielu turystów odwiedzających Islandię decyduje się na zwiedzanie tego kraju samochodem.  Islandia, kraj o surowym klimacie i słabo zaludniony poza głównym ośrodkiem miejskim, Rejkiawikiem, posiada bardzo słabo rozwiniętą siec transportu publicznego, zaś większość jego spektakularnych atrakcji turystycznych położona jest wzdłuż głównej drogi N1 okalającej wyspę, co sprawia, iż własny środek transportu jest najwygodniejszym rozwiązaniem.

Czytaj również: Islandia samochodem.

Sam Keflavik niewiele ma do zaoferowania pod względem atrakcji turystycznych. W odległości około 25 km od miasta mieści się jednak jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Islandii, a mianowicie słynna Błękitna Laguna.

Blue Lagoon

Gorące źródła i naturalne spa – Blue Lagoon, zaledwie 20 minut drogi samochodem z Lotniska Keflavik.

Znajdź więcej praktycznych informacji na temat turystyki w Islandii w oficjalnym przewodniku po tym kraju. 

Lotnisko Keflavik – wypożyczalnie samochodów
Usługi rent a car  Islandii świadczone są zarówno przez powszechnie znane, międzynarodowe wypożyczalnie, jak i przez firmy lokalne – to właśnie one często oferują najprzystępniejsze ceny. Pośród wypożyczalni samochodów na Lotnisku Keflavik współpracujących z wyszukiwarka i systemem rezerwacji Cartrwler znajdują się, między innymi: Alamo, Avis, Budget, Hertz, Enterprise Rent A Car, Payless, Sixt, Interrent, Firefly, Green Motion, MEX, Ice Rental Cars, Faircar, Geysir, Procar i Route1.

Warto zwrócić uwagę, iż nie wszystkie ze wspomnianych wypożyczalni posiadają biura bezpośrednio w terminalu; niektóre dostarczają pojazd na lotnisko ku wygodzie klienta, inne oferują przejazd nieodpłatnym autobusem liniowym do punktu odbioru położonego zazwyczaj w sąsiedztwie portu.

Jeśli zależy Ci na jak największej wygodzie, przed dokonaniem rezerwacji, sprawdź w opisie oferty w wyszukiwarce Cartrawler jak odbywa się odbiór i zwrot aut.

Wynajem samochodów Reykjavik-Keflavik
Islandia, podobnie jak inne kraje nordyckie, znana jest z wysokiego ogólnego poziomu cen. Trudno jest więc też mówić o tanim wynajmie samochodów, zwłaszcz obecnie, kiedy to ceny wszelkich usług turystycznych wzrosły, w wielu przapadkach drastycznie po okresie pandemicznego przestoju w sektorze. Biorąc pod uwagę koszt oraz dostępność alternatyw dla takiego sposobu podróżowania, może on okazać się jednak rzeczywiście najtańszy, zwłaszcza gdy podróżuje więcej niż jedna osoba.

W szczycie sezonu turystycznego, latem, kiedy pogoda pozwala cieszyć się w pełni atrakcjami Islandii na świeżym powietrzu, wynajmując nawet najtańszy samochód n Lotnisku Keflavik liczyć się należy z wydatkiem rzędu około 4-5 tyś złotych za tydzień i to w najniższych klasach  małych samochodów miejskich, lub aut w segmencie economy. Jest to dużo, w porównaniu do cen znanych z rynku krajowego.

Hyundai i10

Hyundai i10, zazwyczaj najtańszy samochód do wynajęcia w Islandii.

Pamiętać należy jednak iż, jak już wspomnieliśmy, transport publiczny w Islandii jest słabo rozwinięty oraz często ograniczony warunkami pogodowymi, zaś ceny wycieczek organizowanych przez prywatnych tour-operatorów – bardzo wysokie. Koszt całodniowej wycieczki objazdowej autobusem dla 2-3 osób często okazać się może o wiele wyższy, niż kilkudniowy wynajem samochodu, nawet biorąc pod uwagę zużycie paliwa.

Poza sezonem letnim ceny usług rent a car Islandia spadają znacznie, często nawet o połowę, jednak liczyć należy się wówczas z mniej przyjazną pogodą, krótszymi, w miarę zbliżania się zimy, dniami oraz zamkniętymi z powodu oblodzenia lub grubej pokrywy śnieżnej drogami.

Skoda Octavia kombi

Skoda Octavia kombi – dużo miejsca w bagażniku w przystępnej, jak na Islandię, cenie.

W przypadku, gdy podróżuje wspólnie więcej niż 5 osób i niezbędny jest większy, niż standardowy pojazd, warto jest przyjrzeć się uważnie ofertom zarówno samochodów 7 jak i 9 osobowych. Często okazuje się, iż 9 osobowe minibusy, np. Opel Vivaro, Ford Transit, czy Renault Trafic są tańsze od 7 osobowych minivanów. W szczycie sezonu turystycznego, zarówno jedne, jak i drugie jednak osiągają często bardzo wysokie ceny, w związku z czym tańszym rozwiązaniem okazuje się wynajem dwóch standardowych samochodów osobowych "z niższej półki".

Rent a car Islandia – ubezpieczenie
W cenie wszystkich ofert wynajmu aut na Lotnisku Keflavik dostępnych w wyszukiwarce Cartrawler wliczone jest podstawowe, obowiązkowe ubezpieczenie. Wielu klientów wypożyczalni jednak, biorąc pod uwagę wysoki wkład własny, często na poziomie EUR 2000 a nawet EUR 3000, oraz fakt iż może im przyjść prowadzić w szybko zmieniających się warunkach pogodowych, w deszczy, a nawet przy oblodzonych nawierzchniach, kiedy to nietrudno o stłuczkę, decyduje się na wykupienie ubezpieczenia dodatkowego.

Różnego rodzaju produkty ubezpieczeniowe zawsze oferowane będą klientowi przez pracownika wypożyczalni, przy odbiorze auta. Mają one zazwyczaj dość wysokie ceny, jednak z drugiej strony, rozszerzenie ubezpieczenia bezpośrednio w wypożyczalni pozwala uniknąć blokady wysokiej kaucji na karcie kredytowej klienta. Jest to niewątpliwie zaletą, jeśli martwimy się o wakacyjny budżet.

Alternatywą dla drogich ubezpieczeń oferowanych przez wypożyczalnie jest ubezpieczenie wkładu własnego, dostępne w procesie rezerwacji Cartrawler. Jest to ubezpieczenie refundacyjne, co oznacza, iż nie zwalnia ono z konieczności zablokowania kaucji na koncie, pozwala jednak na odzyskanie pobranych z niej w przypadku wystąpienia szkody środków. Jest ono o wiele bardziej przystępne cenowo, niż podobne produkty sprzedawane bezpośrednio przez wypożyczalnie; w wielu przypadkach posiada ono także o wiele szerszy zakres (obejmuje, między innymi, uszkodzenie szyb, podwozia, zgubienie kluczyka, opony, utratę/uszkodzenie przedmiotów osobistych wewnątrz pojazdu, etc.).

Loty do Reykjaviku
Połączenia bezpośrednie z Polski do Reykjaviku, via Lotnisko Keflavik, oferowane są przez przewoźnika low-cost Wizzair, z Gdańska, Katowic, Krakowa, Warszawy Chopin i Wrocławia.Wypożyczalnie samochodów Lotnisko Keflavik – wynajem aut Islandia
Artykuły: Wypożyczalnie samochodów Lotnisko Keflavik – wynajem aut Islandia
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, June 26 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz