Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Kraków Balice – wynajem aut Małopolska

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice - KRK jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby odprawianych pasażerów.

W stale rozszerzanej siatce połączeń na Lotnisku Balice, dużym zainteresowaniem cieszy się oferta przewoźników low-cost (znajdź więcej informacji poniżej), a w ostatnich czasach, także połączenia długodystansowe, do Chicago i Nowego Jorku w USA oraz do Tel Awiwu.

Tani wynajem samochodów Kraków Lotnisko Balice - porównaj oferty

Dzięki usytuowaniu w pobliżu ważnych tras, jest również doskonałą bazą wypadową do podróży po południu Polski, Małopolsce, lecz także Śląsku.

Renault Clio

Renault Clio dostępny w przystępnych cenach w wielu wypożyczalniach samochodów na Lotnisku Krakow Balice, w tym Autocash i Rentis.

Podróżnym zainteresowanym wynajmem aut, wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Kraków oferują szeroką gamę pojazdów, często w bardzo przystępnych cenach.

Najbardziej konkurencyjne oferty dostępne są często poprzez internetowe wyszukiwarki, jak na przykład Cartrawler w serwisie www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl.

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Kraków Balice 
Usługi rent a car Krakow Balice oferowane są przez wiele wypożyczalni, w tym powszechnie znanych marek międzynarodowych, jak Avis, Budget, Europcar, Enterprise, Alamo, National, Hertz i Sixt, względnie nowe franczyzy jak Green Motion, Global i Surprice, jak i wypożyczalni polskich – Panek, Express Rent A Car, Rentis i CarNet.

Swoich sił próbują tu nieustanie nowe wypożyczalnie, jednak nie wszystkim dane jest podołać jest ostrej konkurencji panującej w tak prestiżowej lokalizacji, jaką jest duże, międzynarodowe lotnisko.

Toyota RAV4

Wynajem SUVów jest coraz popularniejszy - wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Kraków Balice posiadają w swojej flocie min. nową Toyotę RAV4.

Wynająć auto na Lotnisku w Balicach można także w Addcar, Interrent, Carsson, Right Cars i Kaizerent.

Znajdź inne usługi na lotnisku dzięki aplikacji Mobilny Kraków:

Lotnisko Kraków Balice – wynajem aut w najlepszej cenie
Wyszukiwarka Cartrawler, dzięki indywidualnie negocjowanym umowom z wypożyczalniami, ma często do zaoferowania ceny konkurencyjne w stosunku do wynajmu bezpośrednio w wypożyczalni.

Rezerwując z wyprzedzeniem, nawet w szczycie sezonu turystycznego, w lipcu i sierpniu, najtańsze samochody do wynajęcia na Lotnisku Krakow znaleźć można już od około 300 pln za tydzień.

Zazwyczaj będą to małe samochody miejskie, niewykluczone jednak, iż w bardzo zbliżonej cenie dostępne będą także auta większe – w klasie ekonomicznej a nawet kompaktowej.

Najkorzystniejsze ceny oferowane są często przez mało znane, nowe wypożyczalnie, starające się skupić na sobie uwagę klienta.

Te szczególnie atrakcyjne oferty ulegają jednak szybko wyczerpaniu. Jest to kolejny argument na korzyść rezerwowania z dużym wyprzedzeniem.

Nissan Micra

Nissan Micra to często najtańszy samochód do wynajęcia w Krakowie (Cracow Airport rent a car).

Z racji na nieznaczną jedynie różnicę w cenie pomiędzy klasą mini i ekonomiczną, a często także kompaktową, warto jest rozważyć wynajem nieco większego samochodu, zwłaszcza jeśli planujemy nim podróże na dłuższych trasach.

Osoby odwiedzające Kraków służbowo, znajdą na Lotnisku Balice szeroki wybór pojazdów bardziej reprezentacyjnych, w konkurencyjnych cenach, w porównaniu do innych dużych polskich miast.

VW Passat

VW Passat we flocie min. Hertz, Sixt, Green Motion e CarFree na Lotnisku Kraków.

Nawet w szczycie sezonu w cenach poniżej 1000 pln wynająć można zazwyczaj w Balicach pojazdy typu: Ford Mondeo, VW Passat, Mazda 6 a nawet Mercedes Klasy C.

Wynajem minibusa w Krakowie
Dobrą alternatywą dla wynajmu dwóch, lub więcej samochodów w przypadku większych grup odwiedzających Kraków, jest wynajem minivanu, lub wręcz minibusa, jak na przykład Mercedes Vito, Fort Transit, Renault Trafic lub VW Caravelle. Tego typu auto, o pojemności dla do 9 osób i znacznej ilości bagażu, nawet latem wynająć można w Krakowie często już od 1500 pln za tydzień.

Renault Trafic

Renault Trafic, minibus we flocie Autocash i Express Rent A Car na Lotnisku Kraków.

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Kraków Balice oferują też spory wybór pojazdów 7 osobowych. Jest to nieco tańsze rozwiązanie, jednak niekoniecznie najkorzystniejsze. Różnica w cenie pomiędzy minivanami i minibusami jest często nieznaczna, te pierwsze zaś – na Lotnisku w Krakowie są to między innymi Opel Zafira, Toyota Verso, VW Touran, Renault Scenic, Seat Alhambra i VW Sharan – oferują znacznie mniej miejsca.

VW Touran

VW Touran – samochód 7-osobowy, w konfiguracji 5+2 czyli z dwoma dodatkowymi, składanymi fotelami o trzecim rzędzie; przy pełnym wykorzystaniu siedzeń, nie pozostawia wiele miejsca na bagaż.

Przekraczanie granicy samochodem wynajętym w Polsce 
Jeśli planujemy przekraczanie granicy samochodem wynajętym Krakowie, warto jest sprawdzić, przed dokonaniem rezerwacji, do jakich krajów możemy się nim udać. Informację na ten temat można znaleźć w warunkach wynajmu (link ‘Ważne informacje’).

Większość ofert wynajmu samochodów w Polsce zezwala na wyjazd wynajętym autem do Niemiec, Czech, na Słowacje, Węgry oraz do dalej położonych krajów Europy Zachodniej. W niektórych przypadkach wynajętym samochodem pojechać można na Ukrainę.

Kraków - najpopularniejszy cel turystyczny Małopolski
Kraków i jego okolice cieszą się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem turystów.

Przebogate dziedzictwo historyczne i kulturowe tego wiekowego miast oraz świetne zaplecze turystyczne przyciągają rokrocznie miliony zwiedzających, z Polski, jak i z zagranicy.

Samo Lotnisko Kraków-Balice obsługuje ponad 6.7 milionów pasażerów rocznie. A liczba ich stale rośnie. Przeważająca ich część przybywa do Krakowa w celach turystycznych.

Wielu z odwiedzających Kraków korzysta z korzystnego położenia miasta w zasięgu istotnych węzłów komunikacyjnych, wśród nich kolei, połączeń lotniczych oraz drogowych, aby podróżować również do innych miast na południu Polski.

Dla osób pragnących poznać nie tylko sam Kraków, ale również swobodnie podróżować po Małopolsce, wynajem samochodów na Lotnisku-Balice, staje się często najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Lotnisko Kraków – transport miejski i alternatywy
Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice położony jest około 11 km na zachód od centrum Krakowa, na terenie miejscowości Balice.

Dojazd do centrum Krakowa z lotniska, łatwo dostępny oraz stosunkowo tani, możliwy jest pociągiem (darmowe autobusy wahadłowe dowożą pasażerów z terminalu do dworca kolejowego), autobusem, lub samochodem.  

Lotnisko obsługiwane jest przez dwie linie autobusowe dzienne, 208 i 252, oraz przez linie nocną, 902.

Połączenie kolejowe możliwe jest z niedawno oddanej do użytku stacji usytuowanej w pobliżu terminalu. Obsługiwane przez Koleje Małopolski połączenie dostępne jest do Dworca Głównego w Krakowie oraz do Wieliczki.

Kurs taksówką na trasie Lotnisko Balice – Kraków centrum kosztuje około PLN 55-60 i zajmuje 20-30 minut, w zależności od natężenia ruchu drogowego.

Podróżni decydujący się wynająć samochód na Lotnisku Balice rzadko poprzestają na zwiedzaniu samego tylko Krakowa i okolic. Bardzo często Kraków traktowany jest jako dobra baza wypadowa do Małopolski, a nawet do naszych południowych sąsiadów.

Kraków jest położony na trasie A4, najdłuższej polskiej autostrady, łączącej główne miasta na południu Polski. A4 jest również odcinkiem ważnego europejskiego szlaku E40, wiodącego z Polski do Niemiec na zachodzie i na Ukrainę na wschód od Krakowa.

Zobacz przebieg trasy E40 na mapie Europy

Europejska trasa E40 zaczyna się w Calais nad Kanałem La Manche we Francji i kończy w Kazachstanie przy granicy z Chinami.

Atrakcje turystyczne Krakowa
Kraków jest drugim miastem w Polsce pod względem ilości mieszkańców (800.000), a także ważnym centrum kulturalnym, akademickim, gospodarczym, usługowym i, oczywiście, turystycznym kraju.  

Dziedzictwo historyczne Krakowa - dawnej stolicy Polski - jest przebogate, a burzliwe dzieje naszego kraju maja świadectwo w wielu popularnych zabytkach Krakowa i jego okolic.

Najbardziej znaną atrakcją turystyczną Krakowa, nie tylko pod względem popularności wśród zwiedzających, ale głównie pod jeśli chodzi o wartość historyczną jest Rynek Starego Miasta oraz Zamek Królewski na Wawelu, figurujące na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zamek na Wawelu, w przeszłości dom dla trzech polskich dynastii, skupia obecnie unikalne na skalę światową zbiory sztuki Muzeum Narodowego. Królewska Katedra na Wawelu znana jest również jako miejsce pochówku wybitnie zasłużonych Polaków.

Spacer Drogą Królewską pomiędzy Wawelem a Bramą Floriańską na Starym Mieście pozwala zwiedzić emblematyczne miejsca starej części Krakowa: Rynek Główny z gotycka Bazyliką Mariacką i Sukiennicami, dawną kupiecką ulicę Floriańską i Barbakan.

Nieco oddalony od Starego Miasta Krakowski Kazimierz przybliża dzieje społeczności żydowskiej w Polsce. Można tu zwiedzić wiele doskonale zachowanych synagog, wziąć udział w festiwalach i happeningach poświęconych kulturze żydowskiej, czy też posmakować przysmaków koszernej kuchni.

Warto jest poświęcić czas na zwiedzenie Krakowa z uwagą, na jaką miasto te zasługuje. Do większość istotnych zabytków Starego Krakowa dostać się jest najwygodniej na piechotę.

Aby zapoznać się w pełni z przebogatą ofertą kulturalną i turystyczną Krakowa i jego okolic, nie można zapomnieć o wielu wyjątkowych miejscach wartych zwiedzenia poza ścisłymi granicami miasta.

Zobacz mapę Starego Krakowa.

Zwiedzając okolice Krakowa wynajętym samochodem
Kraków jest doskonałą bazą jednodniowych wycieczek do interesujących miejsc usytuowanych w okolicy miasta. Mając do dyspozycji wynajęty samochód można swobodnie i we własnym tempie zwiedzać najpopularniejsze atrakcje Małopolski, nie musząc zdawać się na zorganizowane wycieczki (częstokroć przepełnione i drogie).

W najbliższych okolicach Krakowa znajdują się unikalne na skalę światową miejsca, a wśród nich Kopalnia Soli w Wieliczce, również figurująca na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO, były nazistowski obóz koncentracyjny w Oświęcimiu  oraz sanktuarium maryjne na Jasnej Górze w Częstochowie. 

Do Wieliczki dojechać można z Krakowa drogą nr. 4 w kierunku południowo-wschodnim. Do Oświęcimia, na zachód od Krakowa prowadzi autostrada A4 oraz droga nr. 933.

Informacja dla miłośników przyrody: sześć małopolskich parków narodowych leży w odległości do 150 km od Krakowa. Teren najbliższego z nich, Ojcowskiego Parku Narodowego zaczyna się praktycznie na obrzeżach miasta, już około 18 km od centrum Krakowa.

Do Zakopanego wynajętym samochodem
Zakopane, najbardziej znana górska miejscowość w Polsce odległa jest o 105 km od Krakowa.

To urokliwe miasto leżące u podnóża Tatr, warte jest odwiedzenia o każdej porze roku, choć to dzięki doskonałym warunkom do uprawiania sportów zimowych, zyskało sobie nazwę ‘zimowej stolicy Polski’. Dla osób przybywających z zagranicy na narty do Polski, Zakopane jest miejscem zdecydowanie najbardziej godnym polecenia, zarówno jeśli chodzi o warunki narciarskie, jak i szeroki wybór tanich połączeń lotniczych z wielu miast Europy z Lotniskiem Kraków-Balice.

Gwoli przypomnienia: w większości wypożyczalni samochodów w Krakowie, opony zimowe są przeważnie wliczone są w cenę wynajmu aut o okresie zimowych. Często istnieje też możliwość zarezerwowania w systemie Cartrawler łańcuchów śniegowych.

Lotnisko Kraków-Balice - tanie loty Ryanair, Easyjet i Wizzair
Lotnisko w Krakowie oferuje szeroki wybór tanich połączeń lotniczych z i do wielu miast europejskich.

Dostępne są na nim połączenia najpopularniejszych przewoźników low-cost, w tym Ryanair , Wizzair i Norwegian. Lotnisko w Krakowie posiada również najlepiej w Polsce rozwiniętą siatkę połączeń Easyjet.

Tanie loty do Krakowa dostępne są między innymi z Alicante, Barcelony, Bergamo, Berlina, Bergamo, Dortmundu, Frankfurtu, Londynu, Manchesteru, Shannon i Oslo.

Tanio do Krakowa można latać także na trasach krajowych, w tym z Gdańska i Szczecina (Ryanair).

Regularne połączenia krajowe z Lotniska Kraków-Balice do Warszawy (Chopin) wykonywane są przez PLL LOT.

Porównaj ceny wynajmu samochodów w KrakowieWypożyczalnie samochodów na Lotnisku Kraków Balice – wynajem aut Małopolska
Artykuły: Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Kraków Balice – wynajem aut Małopolska
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, June 19 2020

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz