Wypożyczalnie samochodów Lotnisko Ponta Delgada – wynajem aut na Azorach

Sprawdź ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Ponta Delgada z wyszukiwarką Cartrawler

Portugalski archipelag Azorów na Oceanie Atlantyckim cieszy się niegasnącą popularnością, jako cel turystyczny. Doceniane są niezwykłe krajobrazy Azorów, bujna przyroda oraz fakt, iż poza największymi ośrodkami miejskimi na większych wyspach, Azory oparły się wpływom masowej turystyki, pozostając prawdziwą oazą spokoju na Oceanie Atlantyckim, oddaloną o zaledwie 2 godziny lotu od Portugalii kontynentalnej. 

Mały samochód do wynajęcia Azory
Wynajem samochodów na Azorach - VW Up, powyżej, cieszy się dużą popularnością w klasie małych samochodów miejskich

Niebanalną urodę wysp odkrywać można podczas popularnych w ostatnich czasach wypadów trekkingowych, czy bardziej tradycyjnie, w czasie wycieczek objazdowych. Jeśli pokonywanie pieszo dużych odległości nie jest ulubionym przez nas sposobem spędzania wolnego czasu, do wyboru pozostają zorganizowane wycieczki autokarowe lub samochodowe, „zatrudnienie” elokwentnego i dobrze porozumiewającego się po angielsku taksówkarza lub po prostu wynajęcie auta.

Dla większości turystów przybywających na Azory drogą powietrzną, pierwszym przystankiem na jest Port Lotniczy Ponta Delgada na wyspie São Miguel, będący największym lotniskiem archipelagu. Tutaj właśnie znaleźć można największy wybór wypożyczalni, najbardziej zróżnicowaną flotę oraz często również najniższe ceny.

Lotnisko Ponta Delgada - lokalizacja
Oficjalnie znane, jako Port Lotniczy im. Jana Pawła II (w języku portugalskim Aeroporto João Paulo II) Lotnisko Ponta Delgada - PDL usytuowane jest na obrzeżach stolicy wyspy, w odległości około 4 km (odległość do terminala) do centrum miasta. Wzdłuż lotniska przebiega jedna z głównych dróg São Miguel obiegająca wyspę wzdłuż wybrzeża – mapa.

Lotnisko Ponta Delgada:

Wypożyczalnie samochodów Sao Miguel, Azory
Doskonale rozwinięty sektor usług rent-a-car na Azorach opiera się zarówno na powszechnie znanych, międzynarodowych wypożyczalniach, w tym Hertz, Avis Rent a Car, Budget i Europcar, jak i na firmach lokalnych MicAuto, Ilha Verde Rent A Car i Autatlantis.

Wypożyczzlnie samochodów Ponta Delgada biura
Stanowiska wypożyczalni aut na głównym lotnisku Azorów (Ponta Delgada) © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Wypożyczalnia Micauto, bardzo popularna na wyspie Sao Miguel nie posiada przedstawicielstwa na lotnisku, jednak niewielka odległość do jej biur w centrum Ponta Delgada nie zniechęca stałych klientów.

Warto pamiętać, iż ceny samochodów do wynajęcia na Lotnisku Ponta Delgada różnią się znacząco w poszczególnych wypożyczalniach; dotyczy to również wypożyczalni operujących z jednego stanowiska, jak na przykład Avis, Europcar i Ilha Verde.

Wynajem samochodów Ponta Delgada - flota
Standard floty rent-a-car na Lotnisku Ponta Delgada odbiega czasami od tego, do czego przyzwyczaiły nas wypożyczalnie w Europie kontynentalnej, gdzie z reguły pojazdy wymieniane są po około 3 latach. Wynajmując samochód na Azorach, spotkamy się często z autami 4-, 5- a nawet 6-letnimi, które zachowywane s we flocie ze względu na niski przebieg – na ograniczonych wymiarów wyspach „zużycie” samochodu zajmuje po prostu o wiele więcej czasu. Z tego właśnie powodu, zwłaszcza w klasie tańszych samochodów do wynajęcia - na Lotnisku w Ponta Delgada będzie to zazwyczaj Nissan Micra, Fiat Punto, Fiat Panda, czy Nissan Note - rzadko otrzymamy najnowsze modele. W klasie najmniejszych, często 3-drzwowych aut miejskich, liczyć można jednak na dostępność względnie nowego modelu Volkswagena, VW Up.

Wiek eksploatowanych samochodów do wynajęcia maleje z reguły odwrotnie proporcjonalnie do ich ceny wynajmu.


Ford Focus Kombi do wynajęcia na Azorach. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Loty do Ponta Delgada
Wysoka częstotliwość lotów z Lizbony do Ponta Delgada kompensuje w znacznym stopniu brak połączeń bezpośrednich z Polski na Azory. Loty na trasie Lizbona-Ponta Delgada wykonywane są zarówno przez linie regularne (TAP Portugal i SATA International) jak i przewoźników low-cost Easyjet i Ryanair. Przesiadać można się również w między innymi Dusseldorfie, Frankfurcie i Londynie.  Lotnisko Ponta Delgada oferuje również trasę interkontynentalną do Montrealu-Trudeau w Kanadzie oraz loty a inne wyspy archipelagu, w tym Graciosa, Terceira, Pico, Flores i Horta.

Sao Miguel - atrakcje turystyczne
Warto jest skorzystać ze swobody jaką oferuje wynajem samochodu na wyspie Sao Miguel i zwiedzić wszystkie jej zakątki we własnym tempie i według własnych kryteriów. Oprócz stolicy wyspy, Ponta Delgada, na zainteresowanie zasługują również:

  • Jezioro Sete Cidades (Siedem Miast)
  • Kompleks wulkaniczny Furnas
  • Punkt widokowy Escavaldo (Miradouro do Escavaldo)
  • Jezioro i punkt widokowy Lagoa do Fogo
  • Gorące źródła Caldeiras da Ribeira Grande
  • Rezerwat Caldeira Velha
  • Plantacja ananasów Arrunda Açores
  • Plantacja herbaty Gorreana

Wyświetl mapę turystyczną Sao Miguel (kliknij, aby powiększyć)

Zobacz jakie krajobrazy oczekują na turystów na Sao Miguel:Wypożyczalnie samochodów Lotnisko Ponta Delgada – wynajem aut na Azorach
Artykuły: Wypożyczalnie samochodów Lotnisko Ponta Delgada – wynajem aut na Azorach
Tematy: , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, July 20 2015

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz