Wypożyczalnie samochodów Lotnisko Tallin – wynajem aut Estonia

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Tallin - Cartrawler Estonia

Wynajem samochodu na Lotnisku w Tallinie to cieszące się dużą popularnością rozwiązanie wśród podróżnych przybywających do Estonii w celach turystycznych, czy też służbowych. Położenie głównego lotniska kraju zapewnia łatwy dostęp do najważniejszych tras drogowych jak i do samego Tallina.

Kia Picanto
Kia Picanto, jeden z najtańszych samochodów do wynajęcia na lotnisku w Tallinie; dostępny między innymi we flocie estońskiej wypożyczalni Nü Car Rentals

Rent a car Tallin – wynajmij samochód przez internet
Internetowa wyszukiwarka ofert rent-a-car Cartrawler to prosty i niezwykle skuteczny sposób na znalezienie najbardziej konkurencyjnych cen wynajmu samochodów w Tallinie (na lotnisku, jak i w mieście).

Cartrawler współpracuje z wieloma wypożyczalniami oferującymi swoje usługi na lotnisku; zarówno z dużymi, międzynarodowymi markami rent-a-car, jak i z lokalnymi wypożyczalniami, które to często właśnie oferują najkorzystniejsze warunki wynajmu.

Do wypożyczalni samochodów na Lotnisku Tallin współpracującymi z Cartrawler należą: Avis Rent A Car, Budget, Sixt, Hertz, Thrifty, Europcar oraz Right Cars, AddCar i Nü Car Rentals.

Wyszukiwarka wyświetla uszeregowane cenowo oferty we wszystkich klasach wynajmu, od najtańszych (i najmniejszych) aut w klasie mini, poprzez popularne samochody segmentu economy i compact, aż po auta luksusowe i duże samochody typu minivan i bus.

Opel Zafira
Opel Zafira 7-osobowy samochód do wynajęcia często spotykany w ofercie rent-a-car w Estonii

Ceny samochodów do wynajęcia w najniższych klasach w Tallinie zaczynają się często już d około 550 złotych za tydzień. Duży wpływ na cenę ma pora roku, w której chcemy wynająć oraz wyprzedzenie z jakim rezerwujemy. Tallin cieszy się rosnąca popularnością jako cel turystyczny w regionie nadbałtyckim. Rezerwacje przypadające więc na okres typowo wakacyjny - w lipcu i sierpniu - wykonywane powinny być więc z dużym wyprzedzeniem.

Główne lotnisko Estonii
Międzynarodowy Port Lotniczy Tallinn - TLL to największe z pięciu międzynarodowych lotnisk cywilnych w Estonii. Mieści się on na obrzeżach Tallina, w odległości około 4 km na południowy wschód od centrum miasta. Położone nad brzegiem jeziora Ülemiste lotnisko w przeszłości określane było mianem Ülemiste Lennujaam (czyli Lotnisko Ülemiste). Oficjalna obecnie nazwa Lotnisko Lennart Meri w Tallinie to hołd złożony nieżyjącemu już byłemu prezydentowi Estonii.

Lotnisko w Tallinie, pomimo swoich niewielkich rozmiarów, jest niezwykle przyjazne podróżnym, oferując im szeroki wybór usług, zarówno w hali odlotów jak i przylotów. Do ciekawostek tego małego, a jednak niezwykle wygodnego portu lotniczego zalicza się lotniskowa biblioteka, zaopatrzona w literaturę wielojęzyczną, w tym również dziecięcą. Na lotnisku w Tallinie wynająć wypożyczyć (odpłatnie) można również na przykład tablet, lub laptop.

Terminal tallińskiego lotniska gości często wystawy prac plastycznych, zamieniając się w mini galerię sztuki.

Osoby podróżujące do Tallina w interesach mają tu możliwość zapoznania się z estońskim biznesem, jako że bezpośrednio na lotnisku, w pobliżu wyjścia nr 3 mieści się Estonia Expo Center – salon ekspozycyjny prezentujący estońskie firmy i produkty.

Loty do Tallina
Tallińskie lotnisko zarejestrowało w ostatniej dekadzie znaczący wzrost, zarówno jeśli chodzi o liczbę odprawianych pasażerów, jak i oferowanych połączeń. Na dalszy rozwój głównego estońskiego portu lotniczego z pewnością nie bez wpływy pozostanie upadek Estonian Airlines, narodowych linii lotniczych, które zawiesiły działalność pod koniec 2015 roku na wskazanie Komisji Europejskiej.

W chwili obecnej pośród przewoźników oferujących największy wybór połączeń z i do Tallina zaliczają się: Adria Airways, Air Baltic i SmartLynx Airlines. Największym przewoźnikiem low-cost jest tu irlandzki Ryanair.

Bezpośrednie loty z Polski do Tallina znajdują się w ofercie PLL LOT z wylotami z Warszawy Chopin.Wypożyczalnie samochodów Lotnisko Tallin – wynajem aut Estonia
Artykuły: Wypożyczalnie samochodów Lotnisko Tallin – wynajem aut Estonia
Tematy: , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, March 10 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz