Wypożyczalnie samochodów Teneryfa Południowa, Lotnisko - wynajem aut Teneryfa Reina Sofia (TFS)

Wynajem samochodu to popularne oraz często oszczędne rozwiązanie na zwiedzanie Teneryfy, największej i najgęściej zaludnionej z Wysp Kanaryjskich.

Wypożyczalnie samochodów Teneryfa Południowa - porównaj oferty

Usługi rent-a-car dostępne są na obydwu lotniskach międzynarodowych Teneryfy oraz we wszystkich popularnych miejscowościach i ośrodkach turystycznych.

Poniżej prezentujemy listę wypożyczalni aut obecnych na lotnisku Teneryfa Południe (Port Lotniczy Reina Sofia Tenerife Sur - TFS).

VW Polo

VW Polo – popularny model w klasie ekonomicznej, we flocie wypożyczalni samochodów na Teneryfie. 

Auto Click
Hiszpańska wypożyczalnia Auto Click, pomimo iż na rynku rent-a-car znajduje się od niedawna, zajmuje dosyć silna pozycję w popularnych centrach turystycznych nie tylko w samej Hiszpanii, ale również w innych krajach Europy Południowej. Wypożyczalnia posiada zróżnicowana flotę, z nastawieniem na najpopularniejsze wśród turystów klasy ekonomiczną i kompaktową.

Auto Reisen Tenerife
Dysponująca ponad 20 letnim doświadczeniem na rynku rent-a-car oraz punktami wynajmu na wszystkich liczących się lotniskach Wysp Kanaryjskich wypożyczania Auto Reisen jest jedną z częściej wybieranych na Teneryfie. Na Lotnisku Reina Sofia biuro Auto Reisen usytuowane jest bezpośrednio w hali przylotów. Godziny otwarcia: pon-nie, 07:00-02:00.

Avis Rent A Car Teneryfa Południowa
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek segment, Avis, obecna jest na obydwu lotniskach Teneryfy, oferując szeroki wybór pojazdów, od najmniejszych samochodów miejskich, poprzez popularne klasy economy i compact, aż po minivany i minibusy. SUVy oraz kabriolety są również powszechnie dostępne we flocie Avis na Teneryfie. Biuro wypożyczalni mieści się w terminalu i czynne jest przez cały tydzień, w godzinach 07:00-23:00 (godziny otwarcia mogą ulec zmianie poza szczytem sezonu turystycznego).

Budget wynajem samochodów Teneryfa
Wypożyczalnia Budget stanowi często nieco tańszą alternatywę dla oferty Avis. Obie firmy tworzą grupę Avis-Budget, dzieląc w wielu przypadkach biura i godziny otwarcia. Dzieje się tak w przypadku lotniska Tenerife Sur.

Cicar Canary Islands
Firma Cicar jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych wypożyczalni na Wyspach Kanaryjskich, z powodzeniem konkurując z najpopularniejszymi markami rent-a-car. Cicar posiada flotę ponad 8000 pojazdów na wszystkich wyspach archipelagu. Biuro na Lotnisku Reina Sofia otwarte jest przez 7 dni w tygodniu od 08:00 do 23:00.

Europcar
Punkt wynajmu Europcar Tenerfa Południowa znajduje się  bezpośrednio na terenie hali przylotów. Godziny otwarcia: 07:00-00:00, od poniedziałku do niedzieli. Odbiór i zwrot samochodów poza zwykłymi godzinami otwarcia możliwy za dodatkową opłatą.

FLIZZR
Nisko-kosztowa spółka wypożyczalni Sixt, FLIZZR, oferuje konkurencyjne ceny, spodziewać się należy jednak raczej wysokich opłat za różnego rodzaju usługi dodatkowe, jak również wysokiego depozytu/wkładu własnego. Biuro Flizzr na Lotnisku Teneryfa Południow czynne jest w godzinach 00:00 – 01:00.

Goldcar / Rhodium
Oferty hiszpańskiej wypożyczalni Goldcar zaliczają się często do najtańszych na Teneryfie. Przed dokonaniem rezerwacji warto jest jednak zapoznać się dokładnie z warunkami wynajmu, zwłaszcza w aspektach, które mogą wpłynąć znacznie na jego koszt. Pozornie najkorzystniejsze oferty z Goldcar, wiążą się często z wysokim wkładem własnym, dodatkowymi opłatami dla młodych kierowców i niezbyt przejrzystymi zasadami rozliczania zużycia paliwa. Biuro Goldcar na Lotnisku Teneryfa Południowa działa w godzinach 07:00-23:00, przez cały tydzień. Spółką siostrzaną Goldcar jest rozpoznawalna dzięki filetowemu logo wypożyczalnia Rhodium.

Hertz 
Podobnie jak w przypadku innych wiodących wypożyczalni, oferta Hertz na Teneryfie jest niewątpliwie zróżnicowana jeśli chodzi o wybór aut, nie zawsze jednak mogąc konkurować cenowo z mniej znanymi wypożyczalniami. Często warto jest jednak sprawdzić oferty Hertz jeśli chodzi o wynajem kabrioletów i minivanów na Teneryfie. Biuro Hertz na Lotnisku Teneryfa Południowa czynne jest przez 7 dni w tygodniu, pomiędzy 07:00 a 23:00.

Teneryfa znana jest ze swoich tras widokowy. Droga do miejscowości Masca to, jedna z najpopularniejszych:

Interrent
Marka low-cost sieci Europcar, wypożyczalnia Interrent oferuje często najtańsze samochody do wynajęcia na lotnisku Teneryfa. Zakup paliwa z refundacją, niezbyt korzystny dla klienta jest jednak powszechnie stosowaną przez tą wypożyczalnię praktyką. Jak to się często zdarza w przypadku ofert o bardzo zachęcających cenach, w warunkach wynajmu kryć się może wiele kruczków; warto jest zapoznać się z nimi dokładnie przez zarezerwowaniem. Wypożyczalnia Interrent Teneryfa Południowa otwarta jest we wszystkie dni tygodnia w godzinach:  07:00 to 00:00. Dla klientów zwracających auto poza godzinami pracy udostępnione są specjalne skrzynki na kluczyki.

Key’N Go
Nowa marca wypromowana przez wypożyczalnie Goldcar; pozwala na odbiór auta bez konieczności udawania się do biura wypożyczalni. Kluczyki do samochodu wydawane są przez specjalny automat po przedstawieniu danych rezerwacji.

 

Jak działa Key’N Go?

Taka forma wynajmu pozwala uniknąć często długich kolejek po odbiór pojazdu.

OFFER Car Hire
Względnie nowa wypożyczalnia na rynku rent a car na Wyspach Kanaryjskich, posiada 30 oddziałów na terenie archipelagu. Jej biuro główne mieści się w centrum handlowym Bahía Felíz w Palma de Mallorca. Oddział w pobliżu Lotniska Reina Sofia czynny jest w godzinach 08.00-22.00.

Orlando Rent A Car Teneryfa
Miejscowa wypożyczalnia Orlando Rent A Car oferuje swoje usługi na wszystkich wyspach archipelagu. Lotnisko Reina Sofia obsługuje z biura położonego poza terenem lotniska, w odległości około 5 km od terminala (dojazd autobusem shuttle), pod adresem: Poligono Industrial de las Andorinas, in San Miguel de Abono, 35620. Godziny otwarcia: 08:00 - 22:00.

Sixt Rent A Car
W tej samej okolicy znalazła sobie siedzibę również wypożyczalnia Sixt, która na Teneryfie nawiązała ścisłą współpracę z Orlando Rent A Car. Obydwa oddziały obsługiwane są przez jeden autobus shuttle. Biuro Sixt Teneryfa Południowa działa codziennie, w takich samych godzinach jak oddział Orlando.

Thrifty
Oddział wypożyczalni Thrifty na Lotnisku Reina Sofia mieści sie pod adresem  Granadilla de Abona, w bezpośrednim sąsiedztwie terminal. Godziny otwarcia: 07:00 - 23:00.

Top Car
Hiszpańska wypożyczalnia Top Car działa na terenie archipelagu Wysp Kanaryjskich; zarówno na lotniskach, jak i w centrach miejskich. Biuro na Lotnisku Reina Sofia otwarte jest codziennie, w godzinach:07:00 – 23:00.

Artykuł pokrewny: Zwiedzanie Teneryfy – wynajętym samochodem, taksówka, czy środkami transportu publicznego?Wypożyczalnie samochodów Teneryfa Południowa, Lotnisko - wynajem aut Teneryfa Reina Sofia (TFS)
Artykuły: Wypożyczalnie samochodów Teneryfa Południowa, Lotnisko - wynajem aut Teneryfa Reina Sofia (TFS)
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, January 10 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz